Wydarzenia

uniwersytet

Od roku akademickiego 2018/2019 Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie uruchamia studia podyplomowe o kierunku Medycyna estetyczna twarzy.

Studia są przeznaczone dla osób, które posiadają tytuł lekarza lub lekarza dentysty oraz stałe prawo wykonywania zawodu. Studia trwają 3 semestry. Jednorazowo zostanie przyjętych do 20 osób. W programie są 24 przedmioty, które poprowadzi 26 wykładowców. W trakcie wykładów, seminariów i zajęć praktycznych uczestnicy studiów uzyskają wiedzę, kwalifikacje i praktyczne umiejętności z zakresu nowoczesnej medycyny estetycznej. Studia pozwolą na zdobycie profesjonalnej wiedzy i umiejętności praktycznych z zakresu m.in. budowy anatomicznej i histologicznej struktur obszaru wykonywania zabiegów medycyny estetycznej w obrębie twarzy i szyi, diagnozowania problemów estetycznych twarzy i szyi, postępowania prewencyjnego w biologicznym starzeniu twarzy i szyi, korekty estetyki uśmiechu przy zastosowaniu leczenia stomatologicznego, leczenia korekcyjnego wybranych problemów skóry twarzy, wybranych aspektów prawa medycznego, bioetyki, psychologii klinicznej i dietetyki.

-To bardzo oczekiwane studia – mówi prof. Katarzyna Grocholewicz, dziekan Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego PUM – tylko kilka uniwersytetów medycznych w Polsce podjęło się ich prowadzenia. Dziś medycyna estetyczna jest najprężniej rozwijającą się gałęzią medycyny, wpływa na jakość życia pacjentów poprzez poprawę ich atrakcyjności fizycznej oraz zapobieganie skutkom starzenia się.

Absolwenci po ukończeniu studiów otrzymają uprawnienia do przeprowadzania podstawowych konsultacji z zakresu medycyny estetycznej twarzy oraz do wykonywania zabiegów medycyny estetycznej.

Studia są odpłatne i zostaną uruchomione w przypadku zgłoszenia minimalnej liczby uczestników, nie mniej niż 10 osób.

Źródło: PUM

Nowości w medycynie estetycznej i przeciwstarzeniowej

Medycyna estetyczna w ostatnich latach, dzięki rosnącym możliwościom technologicznym, oferuje nowoczesne metody walki z oznakami starzenia. Nowości w medycynie estetycznej obejmują więc głównie działania anti-ageing, które nie wymagają długiej rehabilitacji po zabiegu, dają naturalne, nieprzerysowane efekty odmłodzenia skóry i stymulują ją do produkcji nowego kolagenu będącego najważniejszym składnikiem odpowiadającym za jej odpowiednie nawilżenie, napięcie i ładny koloryt.

Nowości w medycynie przeciwstarzeniowej pozwalają m.in. na wykorzystanie laserów o wszechstronnym zastosowaniu. Zabiegi przeprowadzane z ich użyciem odmładzają skórę, pozwalają pozbyć się przebarwień i znamion, wygładzają blizny pooperacyjne, rozstępy i tatuaże. Z pomocą laserów można także wymodelować sylwetkę, unieść piersi czy pozbyć się na stałe niechcianego owłosienia.

Współczesne trendy kosmetyczne to także rosnąca popularność mezoterapii. W trakcie zabiegów mezoterapii bezpośrednio do skóry podawane są substancje czynne, pozwalające odświeżyć, zrewitalizować i odpowiednio nawilżyć skórę.

Do nowości w dziedzinie medycyny estetycznej zalicza się także zabiegi autologiczne, w których wykorzystuje się materiał pochodzący z ciała pacjenta, z jego krwi lub tłuszczu dla odmłodzenia i zregenerowania tkanek. W ramach tych zabiegów wykonywane są takie działania, jak mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy podawanie komórek macierzystych odtwarzających i regenerujących zużyte tkanki, co daje wyjątkowo trwały efekt odmłodzenia skóry.

Facebook

reklama
IADE 2024
reklama
P - DMK
reklama
P - Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner