Wydarzenia

Nową koncepcję bioregeneracji skóry przedstawiła firma Croma. W należącym do Roberta De Niro warszawskim hotelu Nobu zaprezentowano NucleoFILL – preparat do głębokiej odnowy i biorekonstrukcji skóry, oparty na polinukleotydach.

O efektach terapii NucleoFILL mówiły zaproszone ekspertki: dr Iwona Marycz-Langer, dr n. med. Agnieszka Surowiecka i prof. Wioletta Barańska-Rybak.
NucleoFILL to nowy biostymulator, który uruchamia mechanizmy regeneracyjne na poziomie komórkowym. Istotnie wpływa na stan skóry – jej spoistość i sprężystość, jak i poprawę wyglądu, kolorytu i faktury.
Sekret skuteczności wynika z nowatorstwa formuły i kryje się w polinukleotydach. Pełnią one ważną funkcję podstawowego budulca kwasów nukleinowych (DNA i RNA), odgrywając zarazem istotną rolę w procesach metabolizmu i przekazywania sygnałów.

Polinukleotydy zawarte w preparacie NucleoFILL mają trzy ściśle określone zadania, które przekładają się na trzykierunkowy mechanizm działania terapii:

1. Biostymulacja. Aktywują dwa typy receptorów błonowych na fibroblastach, pobudzając w ten sposób produkcję kolagenu typu I oraz glukozaminoglikanów, białek i glikoprotein. Efektem jest lifting i regeneracja skóry, niezależnie od jej rodzaju.

2. Działanie antyoksydacyjne. W przestrzeni pozakomórkowej polinukleotydy „zmiatają” wolne rodniki, uruchamiając silny mechanizm antyoksydacyjny.

3. Głębokie nawilżenie. Składniki aktywne preparatu wiążą wodę i zapewniają trwałe izoosmotyczne nawodnienie macierzy pozakomórkowej. W ten sposób zapewniają skórze optymalne nawilżenie oraz młodzieńczą sprężystość.

Polinukleotydy silnie, ale całkowicie naturalnie, pobudzają mechanizmy regeneracyjne już na poziomie komórek. Fibroblasty ulegają wzmocnieniu, przyspiesza produkcja nowych włókien, skóra staje się gęstsza, bardziej zwarta i jędrniejsza. Wychwyt wolnych rodników i głębokie nawilżenie dodatkowo poprawiają jej wygląd, przywracając blask i promienność. Co ważne, efekty te nie zmieniają rysów twarzy.
Wskazania to: skóra niedotleniona, odwodniona, narażona na stres oksydacyjny, rozstępy i blizny.
Jak wygląda zabieg? Lekarz aplikuje NucleoFILL za pomocą igły lub kaniuli w kilku punktach. Procedura jest bezbolesna, może powodować jedynie delikatne mrowienie. Po zabiegu może pojawić się delikatny obrzęk lub siniak. Zaleca się wykonanie serii czterech zabiegów, co 2-4 tygodnie.
Spotkanie prowadziła Monika Goździalska, a uczestniczyły w nim m.in. Anna Dereszowska, Anna Zejdler i Kinga Burzyńska. Odbyło się ono w minimalistycznych wnętrzach otwartego niedawno hotelu Nobu, w którym urzeka niezwykłe połączenie dwóch stylów architektonicznych. Zabytkowe skrzydło (dawny hotel Rialto) nawiązuje do stylu art déco. Część współczesna zachwyca nowoczesną formą ze szkła i kamienia oraz roślinnością zdobiącą zewnętrzne tarasy. Największą atrakcją jest jednak światowej sławy restauracja Nobu, której niepowtarzalne smaki kreowane są przez mistrza Nobu Matsuhisa.
www.croma.pl

NucleoFILL CromaDr Agnieszka Surowiecka, Prof. Wioletta Barańska-Rybak, Dr Iwona Marycz-Langer

NucleoFILL CromaKatarzyna Potocka (Prezes firmy Croma), Anna Zejdler, Marzena Piwowarska (Dyrektor Marketingu Croma)

NucleoFILL CromaAnna Dereszowska i Monika Goździalska

Restauracja NobuUrzekające wnętrze restauracji Nobu

Facebook

reklama
P - Kongres Dermatologii Est.
reklama
Face & Body Winter Forum
reklama
P - DMK
reklama
P - Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner