Wydarzenia

Jak osiągnąć efekt zdrowej, pięknej skóry w maksymalnie krótkim czasie? Dowiedzieliśmy się podczas premiery nowego zabiegu Photofabulous by Lumenis. Konferencja prasowa zorganizowana przez ITP. S.A. przybliżyła nam zalety zabiegu, który dedykowany jest pacjentom wymagającym kompleksowej poprawy wyglądu skóry twarzy, szyi i dekoltu. Jak dokładnie działaPhotofabulous? Przeczytaj!

Terapie łączone – dla lepszych efektów!

Obecnie najbardziej wyraźnym światowym trendem w medycynie estetycznej jest stosowanie procedur łączonych w celu osiągania spektakularnych efektów zdrowej, pięknej skóry w maksymalnie krótkim czasie. Aby było to jednak możliwe musimy zająć się wieloma wskazaniami jednocześnie, czyli zamknięciem naczynek, redukcją przebarwień i zmarszczek mimicznych, redukcją blizn potrądzikowych czy problemem wiotkości.

ITP S.A. jest wyłącznym dystrybutorem marki Lumenis, która ma w swoim portfolio  wiele innowacyjnych rozwiązań, a najważniejszym aspektem dla marki są badania naukowe, innowacyjność oraz rozwój. Lumenis jest światowym liderem w produkcji laserów medycznych, a w najwyższej jakości urządzeń do medycyny, okulistyki, medycyny estetycznej oraz ginekologii estetycznej. Od lat technologie tej marki redefiniują metody leczenia i wyznaczają nowe standardy technologiczne oraz kliniczne. Lumenis posiada ponad 220 patentów i rejestracji FDA, a urządzenia tej marki są w ponad 100 krajach na świecie.

Nowosc poznaj zabieg Photofabulous by Lumenis

Jak działa Photofabulous?

Photofabulous  to zabieg, który dedykowany jest dla pacjentów wymagających kompleksowej poprawy wyglądu skóry na twarzy, szyi i dekolcie. Jest to procedura łączona, dwuetapowa, którą można wykonać wyłącznie z platformą laserową Stellar M22 dysponującą technologią OPT oraz ResurFX.

Pierwszy etap polega na zastosowaniu technologii OPT, która pozwala zamknąć rozszerzone naczynka i zredukować przebarwienia przy jednoczesnym zainicjowaniu procesu fotobiomodulacji komórkowej. Drugim etapem jest zastosowanie głowicy laserowej ResurFX o długości fali 1565 nm pozwalającej na wykonanie intensywnego frakcyjnego nieablacyjnego resurfacingu. Ten etap zabiegowy przebudowuje skórę, poprawia jej strukturę zapewniając napięcie oraz redukcję zmarszczek i ewentualnych blizn potrądzikowych.

Dodatkowo energia lasera stymuluje produkcję nowych włókien kolagenowych i elastynowych w głębszych warstwach skóry.

Jakie efekty daje Photofabulous?

Regeneracja po zabiegu może trwać od 4 do 10 dni. Efekty w postaci zamknięcia naczyń widoczne są od razu, rozjaśnienie przebarwień oraz przebudowa skóry następuje od miesiąca do trzech miesięcy po zabiegu. Cały zabieg trwa około godziny. Zalecana jest seria 4 zabiegów w odstępach co 4 tygodnie. Wymagana jest foto protekcja filtrami w tkacie trwania serii zabiegowej.

Podstawowe przeciwwskazania to ciąża, karmienie piersią, nowotwory, infekcje wirusowe i bakteryjne, choroby przewlekłe, przyjmowanie substancji światłoczułych, retinoidy, ostatnio wykonywane inwazyjne zabiegi w obszarze twarzy.

Nowosc poznaj zabieg Photofabulous by Lumenis

Monika Jachimek (ITP S.A.) Paulina Poczta (CosmoMedical Clinic Swarzędz) Roy Ramati, Senior Vice President Lumenis, Magda Suchan (klinika Dr Szczyt), Paweł Nitka (ITP S.A.)

Więcej informacji na stronie: www.photofabulous.pl

Źródło: materiały prasowe

Facebook

reklama
P - Kongres Dermatologii Est.
reklama
Face & Body Winter Forum
reklama
P - DMK
reklama
P - Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner