Za nami V edycja Business Academy by Croma – nowa rzeczywistość w medycynie estetycznej!

Za nami V edycja Business Academy by Croma – nowa rzeczywistość w medycynie estetycznej!

Business Academy by Croma to unikalna na polskim rynku konferencja biznesowa, skierowana do lekarzy i managerów klinik medycyny estetycznej. Właśnie odbyła się V edycja tego wydarzenia. Spotkanie to jest odpowiedzią firmy Croma na najbardziej aktualne wyzwania i problemy, z jakimi zmaga się branża medycyny estetycznej. W ostatnich miesiącach takim wyzwaniem jest kryzys gospodarczy oraz zmieniające się postawy i oczekiwania pacjentów.

Konferencja odbyła się 17 kwietnia 2023 r. w hotelu Intercontinental w Warszawie. Jak co roku została otwarta przez Dyrektor Zarządzającą Croma Pharma Katarzynę Potocką. Przez dzień wypełniony ośmioma wykładami i pięcioma warsztatami po raz kolejny przeprowadzili uczestników Kinga Burzyńska i Robert Górski. W tym roku wydarzenie zgromadziło rekordową liczbę ponad 270 uczestników.

Business Academy by Croma sala

Wykłady oraz prelegenci

Jako pierwszy wystąpił Mariusz Smoliński – Dyrektor Biura Badań i Analiz ICAN Institute, który przedstawił najnowsze wyniki badania przeprowadzonego na reprezentatywnej liczbie 1200 pacjentów korzystających z zabiegów iniekcyjnych w gabinetach medycyny estetycznej. Badania te, wykonane w marcu tego roku, to już trzecia fala badania realizowanego na zlecenie Croma Pharma. Dzięki zakresowi i powtarzalności tego projektu znamy nie tylko obecny stan potrzeb, obaw i zachowań pacjentów, ale też możemy śledzić zmiany i tendencje, które występować będą w nadchodzących miesiącach.

W ramach kolejnego wystąpienia, dwaj badacze trendów – Marcin Klaus i Kacper Latecki z agencji Insight Shot – wybiegli jeszcze bardziej w przyszłość przedstawiając nadchodzące kody kulturowe i zjawiska w kulturze oraz mentalności Polaków, trendy które w pełni rozkwitną w kolejnych 3-5 latach. W wyniku zrealizowanego projektu forecastowego badacze wyróżnili kilka zmian związanych z nastawieniem do swojego wizerunku, nowe upodobania i oczekiwania względem usług i sposobu obsługi oraz nowe wątki komunikacyjne.

Jednym z najgorętszych tematów w ostatnich miesiącach w branży medycyny estetycznej były zmiany w prawie dotyczące wyrobów medycznych (tzw. MDR). Wokół tych zagadnień toczą się liczne dyskusje i powstaje wiele nieporozumień, które Croma Pharma stara się na bieżąco korygować w ramach organizowanych spotkań, webinarów oraz komunikacji skierowanej do klientów. Prelekcja adwokata Konrada Korbińskiego pt. „Prawo i lewo. Bezpieczeństwo prawne lekarza i kliniki medycyny estetycznej”  to kolejne działanie, które wyjaśnia trudne zagadnienia prawne w sposób jasny i przystępny. Poza kwestiami związanymi z reklamą, mec. Korbiński przedstawił również inne obowiązki i ograniczenia spoczywające obecnie na lekarzach oraz właścicielach klinik.

Od pierwszej edycji Business Academy niezwykle ważnym tematem jest marketing w mediach społecznościowych. W tym roku o tym jak budować skuteczną strategię komunikacji w social mediach mówiła Paula Sołtysiak – strateżka marketingowa pracująca dla największych agencji reklamowych, stojąca za sukcesem kampanii wielu międzynarodowych marek oraz startapów, Co-Founderka agencji NEW AREAS. Wykorzystując wiedzę z zakresu ekonomii behawioralnej, w energetyczny i przystępny sposób wyjaśniła jak podejmujemy decyzje i jak w związku z tym powinniśmy tworzyć skuteczną strategię komunikacji. Opowiedziała o tym jak budować perswazyjne komunikaty i jak zoptymalizować komunikację wizualną w social media.

Business Academy by Croma zbiorowe

Piotr Cielecki, znany z programów radiowych i telewizyjnych charyzmatyczny mówca, trener biznesu, certyfikowany coach ICC, w swoim niezwykle inspirującym wystąpieniu przybliżył trzy elementy, które stają się szczególnie ważne w dynamicznie zmieniających się realiach biznesowych ostatnich miesięcy: klątwa eksperta, ignorowanie spraw do załatwienia oraz efekt hobbita.

W ramach kolejnej prelekcji trener i doradca biznesowy, Adam Zajchowski, omówił temat "pustych okienek" w gabinetach medycznych i problem z niesłownym, roszczeniowym pacjentem, który nie pojawia się na umówionej wizycie. Z pacjentem w dobie Booksy da się jednak pracować, wprowadzając różnego rodzaju rozwiązania organizacyjne, technologiczne lub komunikacyjne.

Następnie na scenie pojawiła się doktor socjologii z Uniwersytetu Łódzkiego, Julita Czernecka, która opowiedziała o tym dlaczego chcemy być piękni, jak w świetle jej badań oraz badań przeprowadzonych przez duże instytuty badawcze, wygląda temat kompleksów i podejścia do wyglądu u różnych grup Polaków, i co to może oznaczać dla gabinetów medycyny estetycznej.

Część wykładową konferencji zamknęła prelekcja Zbigniewa Kowalskiego, jednego z najbardziej doświadczonych i cenionych ekspertów w zakresie komunikacji medycznej, autora wielu badań i projektów doradczych w medycynie estetycznej. Poruszył on najbardziej gorący obecnie temat – jak komunikować nieuniknione w dzisiejszych czasach podwyżki cen. Temat ten pogłębiony został na warsztatach, które odbyły się na sam koniec konferencji w pięciu grupach.

Business Academy by Croma WZ

Na zdj. Wieńczysław Zaczek (ZatrzymajMlodosc.pl), Katarzyna Potocka (Croma Pharma), Dmitrij Gabczenko (Zatoka Piękna) oraz Robert Górski i Kinga Burzyńska

MERAKI BIZNESU 2023

W ramach konferencji odbywa się również ceremonia rozdania nagród Meraki Biznesu by Croma. MERAKI (z języka greckiego) oznacza kreatywność oraz robienie czegoś z miłością.  Croma Pharma już po raz piąty nagrodziła lekarzy oraz kliniki, których działalność odzwierciedla filozofię Meraki, czyli wkładanie w swoją codzienną pracę całego serca.

W tym roku laureatami nagród zostali:

 • Dr n. med. Magdalena Wawrzynkiewicz - nagroda w kategorii Budowanie Wizerunku Eksperta
 • Klinika Derma-Park - nagroda w kategorii Dynamiczny Rozwój
 • Dr Anna Butowska - nagroda w kategorii Social Media
 • Dr Krzysztof Migała - nagroda w kategorii Holistyczne Podejście do Pacjenta
 • Gabinet Piękno - nagroda w kategorii Perfekcyjny Tandem
 • Dr Beata Pander - nagroda w kategorii Budowanie Lojalności Pacjenta
 • Dr Agnieszka Sawińska - nagroda w kategorii Efektywne Zarządzanie Zespołem
 • Dr Małgorzata Kołcio - nagroda w kategorii Indywidualne Podejście do Pacjenta
 • Dr Ines Filip - nagroda w kategorii Efektywne Procedury Zabiegowe
 • Dr Aneta Majchrzak - nagroda w kategorii Perfekcyjny Zespół
 • Verde Clinic Dental &Esthetic - nagroda w kategorii Innowacyjne Podejście do Pacjenta.

Sprawdź także: Magazyn Uroda i Medycyna z wyróżnieniem od Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych – relacja z Gali

Facebook

reklama
BD Aesthetic - Sunekos
reklama
Offlabel_konferencja_pazdziernik_2023
reklama
PZWL
reklama
DMK
reklama
Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

 • Kosmetyczne hity: kwiecień 2023 – wybór redakcji!
  Kosmetyczne hity: kwiecień 2023 – wybór redakcji! Przygotowaliśmy dla was zestawienie kosmetycznych hitów miesiąca. Znajdziecie tu bestsellery i nowości, które warto znać! Wraz z nadejściem wiosny, przyszedł czas na odświeżenie…
 • Jak odmłodzić okolicę oka? Ekspert wyjaśnia
  Jak odmłodzić okolicę oka? Ekspert wyjaśnia Proces starzenia się okolicy oka jest bardzo złożony. To właśnie ten obszar często jako pierwszy zaczyna zdradzać oznaki upływającego czasu. Jednym z największych…
 • Gdy skóra potrzebuje odbudowy!
  Gdy skóra potrzebuje odbudowy! Rodzimy się zwykle z nieskazitelnie gładką skórą. Jednak w trakcie całego życia ulega ona uszkodzeniom. W efekcie chorób, urazów, ale też procesów starzenia,…
Baner