W miniony weekend, w Hilton Warsaw City, odbył się XX Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Wydarzenie, organizowane przez Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging (PTMEiAA), jak co roku zgromadziło znakomitych ekspertów i firmy z całego świata. Jako redakcja portalu zatrzymajmlodosc.pl oraz magazynu Uroda i Medycyna mieliśmy przyjemność objąć funkcję Patrona Medialnego Kongresu. Kto był obecny? Jakie tematy poruszano na wykładach i workshopach? Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.
XX Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, który odbył się w dn. 25-27.11.2022 r. był to doskonałą okazją, aby przyjrzeć się bliżej problemom, nadziejom i wyzwaniom, jakie niesie za sobą współczesna medycyna estetyczna. Tegoroczny kongres rozpoczął się ciekawym wykładem na temat wprowadzenia europejskich regulacji prawnych – MDR. Zgromadzeni lekarze mieli okazję dowiedzieć się, co nowa ustawa zmienia w przypadku współpracy lekarz-firma oraz poznać niuanse nowych przepisów reklamy o wyrobach medycznych.

Dr n. ekon. lek. med. Dorota Wydro, lek. med. Waldemar Jankowiak, prof. dr hab. n. med. Paweł Surowiak

Konrad Korbiński, Katarzyna Salewicz, Bartosz Świdrak, Katarzyna Potocka, Dorota Wydro

Dr n. med. Marcin Ambroziak
Kolejne wykłady i prelekcje zgromadziły wybitnych ekspertów, którzy m.in. opowiedzieli o wykorzystywaniu toksyny botulinowej w leczeniu asymetrii twarzy, zastosowaniu wypełniaczy w celu biostymulacji, konturowaniu i liftingu, zaawansowanych technik modelowania kwasem hialuronowym i nadania harmonijnego wyglądu twarzy. Na koniec pierwszego dnia czekała na nas ciekawa sesja dotycząca powikłań: utraty wzroku i obecnych koncepcji ich leczenia, anatomicznie niebezpiecznych stref dla iniekcji z wypełniaczami tkanek miękkich, technologii komórkowych w leczeniu powikłań w medycynie estetycznej czy niedokrwieniu tkanek po podaniu kwasu hialuronowego.
Drugi dzień Kongresu rozpoczął się od sesji poświęconej medycynie przeciwstarzeniowej i anti-aging, problemu powikłań (po podaniu kwasu hialuronowego w okolicę oka czy powikłania bakteryjnego po zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego), możliwości regeneracyjnych tkanki tłuszczowej, zagadnieniu usuwania przebarwień i zastosowań terapii łączonych. Wydarzenie zakończyło się wykładami m.in. na temat pielęgnacji skóry podczas menopauzy, obecności tatuaży na skórze oraz aspektów prawnych dotyczących powikłań medycznych.
Cieszymy się, że wzięliśmy udział w kolejnej edycji Kongresu. Były to niesamowite 3 dni pełne spotkań z ekspertami i ciekawych wykładów zgłębiających zagadnienia medycyny estetycznej i chirurgii.

Croma Polska

ITP S.A.

Laboratoires VIVACY

Beauty Derm Aesthetic

Neauvia/ITP. S.A.

Nova Group

BTL Polska

AESTHETIC CONCEPT

Bogdani Dermatologia/ OPTOPOL Technology Sp. z o.o.

IBSA

Patroni Medialni Kongresu

Najnowsze wydanie Uroda i Medycyna w praktyce
