Dieta

apetyt na seks

Jakie potrawy zaostrzą nasz apetyt na seks?

Ten, kto potrafi docenić rozkosze podniebienia, jest również smakoszem w miłości. A z kuchni do sypialni jest całkiem blisko. W poniższym artykule pokazujemy jak zwiększyć apetyt na seks!

Niech wspólne smakowanie ulubionych potraw stanie się ekscytującym wstępem do pełnej namiętności nocy. Zwłaszcza że odpowiedni zestaw produktów i przypraw skutecznie pobudza ciało i umysł kochanków oraz wznieca pożądanie. Zatem jak zwiększyć apetyt na seks? Wystarczy przez tydzień stosować kulinarne afrodyzjaki, by wzmocnić siły witalne.

Owoce morza wzmacniają siły witalne, a co wzmacnia apetyt na seks?

PPochodzą przecież z oceanu, miejsca narodzin bogini miłości Afrodyty. Już przed wiekami uważano, że mają niezwykle pozytywny wpływ na popęd seksualny. Małże, ostrygi, krewetki, homary oraz kawior wzmagają pożądanie, gdyż zawierają substancje podnoszące poziom testosteronu we krwi. Dzięki temu zwiększają ochotę na seks, zarówno panów jak i pań. Podobno znany uwodziciel Giacomo Casanova najbardziej cenił ostrygi i zwykł je jadać każdego dnia, by zwiększyć swoją osławioną seksualną sprawność. Sekret owoców morza tkwi w zawartym w nich koktajlu minerałów i mikroelementów, m.in. fosforze, wapniu, jodzie, żelazie, witaminach z grupy B. Naukowcy twierdzą, że na budzenie pożądania zbawienny wpływ mają również ryby morskie. Uważane są one za naturalne afrodyzjaki, dlatego warto, aby częściej pojawiały się na naszych talerzach.

W erotyczny nastrój wprawiają przyprawy, czyli jak zwiększyć popęd seksualny?

Dieta na lepszy seks musi być urozmaicona, a przede wszystkim wzbogacona o odpowiednie przyprawy. Zatem co wzmacnia popęd seksualny? Regularnie stosowany kardamon sprawia, że mamy ochotę na igraszki z ukochanym. Po zmieleniu możemy go dodać do każdej potrawy, a także do słabej kawy lub herbaty. Bazylia to afrodyzjak ceniony od wieków, lecz polecamy go jedynie paniom. U panów może wywołać odwrotny skutek, gdyż jej olejki eteryczne drażnią cewkę moczową i mogą osłabić erekcję. W tym przypadku proponujemy rozmaryn. Z kolei chili wyzwala pokłady energii i wzmaga apetyt na seks zwłaszcza u panów. A zarówno u niego, jak i u niej pożądaniu sprzyja aromatyczny cynamon.

Miłosnym igraszkom służy czekolada

Badania jasno pokazały, że 80 proc. pań uważa, że jest ona najskuteczniejszym afrodyzjakiem! Zapewne czekolada zawdzięcza swą sławę fenyloetyloaminie – związkowi, który nasz mózg produkuje wtedy, gdy jesteśmy zakochani. Poza tym po porcji czekolady rośnie w mózgu również poziom endorfin i serotoniny, substancji odpowiedzialnych za dobry nastrój.

Ognisty temperament zapewnią jarzyny

Szczególnie polecamy karczochy i bakłażany. Można z nich przyrządzić wyjątkowo smaczne potrawy na apetyt na seks. Te pierwsze upodobali sobie Włosi, twierdząc, że dzięki nim panowie stają się bardziej męscy. A o żądnych erotycznych przygód kawalerach mawiają, że mają karczochowe serca. Karczochy bowiem są pełne witamin i minerałów, które poprawiają samopoczucie, a także zwiększają zdolność przeżywania orgazmu. Bakłażan natomiast, zwany miłosną gruszką, zapewnia dobrą formę w sypialni i długowieczność głównie dlatego, że obniża poziom cholesterolu we krwi.

Wrogowie miłości

To tłuszcze zwierzęce spożywane w nadmiarze, które obniżają poziom najważniejszych hormonów odpowiedzialnych za nasze libido – męskiego testosteronu i kobiecego estrogenu. Nadmiar kawy i alkoholu z kolei wypłukuje magnez. Efekt? Zmęczenie i brak zainteresowania seksem. Niczym tabletka nasenne działają potrawy mączne, słodkie mleko, suszone daktyle i banany. Pamiętajmy też o tym, że przepełniony żołądek i namiętność nie idą w parze.

Facebook

reklama
P - Kongres Dermatologii Est.
reklama
Beauty by Touch Congress
reklama
IADE 2024
reklama
P - DMK
reklama
P - Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner