Szczególnie dziś, kiedy wszędzie dostrzegamy kult młodości, kiedy nieograniczony dostęp do aplikacji zmieniających wygląd ma…
Już za kilka dni będziemy obchodzić święto zakochanych. Dlatego najwyższa pora pomyśleć o tym, jaki…
Korzystając z zabiegów medycyny estetycznej, trzeba pamiętać, że powinny one iść w parze ze zdrowym…
Globalnie, każdego roku do mórz i oceanów trafia ok. 78 tys. km2 różnego rodzaju sieci…
Jeśli coś dzieje się nie tak z naszym organizmem, wkrótce odbije się to na skórze!…
Znasz to uczucie, gdy twoje ciało jest odrętwiałe, bolą plecy, kark i nogi? Niestety brak…
Jak korzystać z uroków wakacyjnych wyjazdów, kiedy jesteś alergikiem? Wystarczy się dobrze przygotować! Kluczem do…
Wieczorem, przed snem nie możesz rozstać się z telefonem? Sprawdzasz media społecznościowe, oglądasz filmiki, piszesz…
Może by tak zabrać służbowego laptopa na Maltę lub na Cypr? Dekadę temu brzmiałoby to…
Na co dzień boimy się bezpośrednich objawów COVID-19: gorączki, bólu, niewydolności oddechowej i konieczności podłączenia…

Jak prowadzić zdrowy styl życia?

Zdrowy styl życia to coś więcej niż modne hasła w telewizji, markowy strój na siłownię czy obco brzmiące nazwy produktów spożywczych. Zdrowy styl życia to równowaga psychiczna, która stanowi tak samo istotną część naszego funkcjonowania, jak zdrowie fizyczne, aktywność sportowa oraz prawidłowa dieta. Dopiero połączenie tych wszystkich składowych daje odpowiedź na pytanie: jak prowadzić zdrowy styl życia?

Bombardowani natłokiem informacji, często gubimy się w tym, co jest dla nas dobre, a co niekoniecznie. W takiej sytuacji przydatne mogą się okazać porady dietetyczne lub konsultacje z trenerem personalnym. Często istnieje możliwość darmowych spotkań w ramach organizowanych spotkań dotyczących prowadzenia zdrowego stylu życia. Nawet mała wskazówka i porada eksperta może spowodować wzrost motywacji i początek wspaniałej drogi do lepszego życia.

Jak prowadzić zdrowy styl życia?

Jak już wcześniej wspomniano, podstawą jest połączenie trzech elementów: skuteczna dieta, aktywność fizyczna oraz równowaga psychiczna. Dobrze zbilansowana dieta powinna być dopasowana do indywidualnych potrzeb, pozbawiona jednak cukru, przetworzonej żywności, napojów gazowanych czy nadmiaru alkoholu. Sport powinien stanowić część naszych codziennych aktywności, wpisany w regularny grafik. Dopiero systematyczność przynosi pożądane efekty. Często pomijany spokój psychiczny, redukcja stresu i znalezienie własnej metody na relaks, stanowią istotny czynnik na drodze prowadzenia zdrowego stylu życia. Tak niewiele potrzeba!

Facebook

reklama
BD Aesthetic - Sunekos
reklama
XIII Kongres Dermatologii Estetycznej
reklama
IADE Akademia
reklama
PZWL
reklama
DMK
reklama
Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner