Dieta

Wielka siła w jednej łyżce

Wielka siła w jednej łyżce

Pośpiech to znak naszych czasów – towarzyszy nam od rana do wieczora, przez wszystkie pory roku, wywierając znaczący wpływ na nasze samopoczucie i kondycję. Jego skutki są najbardziej odczuwalne właśnie teraz – w czasie przesilenia wiosennego. To najlepszy moment, by zwolnić i więcej czasu poświęcić zdrowiu. A co jeśli dłuższy odpoczynek jest niemożliwy, bo nasz harmonogram nam na to nie pozwala? Jest na to sposób!


W marcu i kwietniu, gdy regenerujemy się po zimie, zastrzyk zdrowia i energii jest niezbędny. Organizm ma coraz mniej siły, marzymy tylko o tym, aby położyć się spać lub przynajmniej wypocząć z książką pod kocem. Musimy uzupełnić niedobory różnych substancji odżywczych, które utraciliśmy zimą, przede wszystkim niedobór witaminy D3. W tym momencie z pomocą przychodzi suplementacja, ważne jest jednak, aby była ona przemyślana. Jeśli siła, to witamina D3, jeśli sprawny mózg, to oczywiście kwasy omega-3.

Witamina D3 – gdzie występuje?

O zbawiennym działaniu witaminy D3 mówi się coraz częściej. Gdzie występuje? Przede wszystkim w promieniach słonecznych, aż 90 proc. witaminy D jest syntetyzowane w organizmie pod wpływem działania promieni UVB. Jest ona niezbędna nie tylko dzieciom, ale również dorosłym. Niedobory witamin D3 w polskim społeczeństwie sięgają ponad 90 proc. Na naszej szerokości geograficznej i przy obecnym zanieczyszczeniu powietrza, występowanie witaminy D3 w skórze jest praktycznie nie do osiągnięcia.

Czemu właściwie witaminę D3 nazywa się „esencją życia”? Na to pytanie odpowiada Mariusz Grzybowski, Kierownik Działu do Spraw Kontaktów ze Środowiskiem Medycznym z Orkla Care:

- Witamina D3 bierze udział w produkcji blisko 3000 białek we wszystkich tkankach, a więc jej wpływ na ogólny stan zdrowia jest olbrzymi i wieloetapowy. To nie tylko zapobieganie krzywicy u dzieci i osteoporozie u dorosłych, jak sądzono do niedawna. Świat wciąż odkrywa nowe znaczenia i funkcje witaminy D3, ale już dziś wiadomo, że odgrywa ona rolę nie do przecenienia – jej odpowiednie dawkowanie przede wszystkim zmniejsza ryzyko śmiertelności z wielu przyczyn.

Omega-3 i wit. D3 – dawkowanie

Wychodząc naprzeciw szczególnym tym potrzebom Möllers stworzył Möllers GOLD, stanowiący unikalne na polskim rynku połączenie wysokiej jakości tranu z dorsza bogatego w kwasy omega-3 DHA i EPA z wysoką dawką witaminy D3, zamknięte w zaledwie 5 ml preparatu. Möllers GOLD zapewnia aż 2000 IU tej witaminy w 5ml, co stanowi rekomendowaną dzienną dawkę dla osoby dorosłej – rozwiązuje zatem problemy takie jak omega-3 - niedobór oraz brak odpowiedniej ilości wit D3. W łyżce produktu kryje się także bardzo wysokie stężenie kwasów omega 3 – aż 1200 mg. O tym, jak wielkie znaczenie mają one dla naszego organizmu, najlepiej opowie dietetyk, Aneta Łańcuchowska:

- Kwasy omega-3 nie tylko kształtują mózg już na etapie życia płodowego, ale również okazują się kluczowe zarówno dla budowy komórek mózgowych, jak i usprawnienia przepływu bodźców nerwowych. Starzenie się mózgu, nierozerwalnie związane z problemami z pamięcią, może być skutecznie zahamowane właśnie dzięki odpowiednio bogatej w kwasy tłuszczowe omega-3 diecie lub prawidłowej suplementacji tego składnika. Myśl szybko i logicznie – nie zapominaj o kwasach omega-3! Jeżeli w parze z naszą kondycją, zawsze idzie mocne serce i prawidłowo funkcjonujący układ krwionośny, to zadbanie o te obszary naszego ciała, nie wymaga dalszych rekomendacji. Jeżeli energia i siła na co dzień to coś, co kochasz, to pokochaj swoje serce posiłkując je kwasami omega-3, które nie tylko ochronią przed powstawaniem zakrzepów i zatorów, zaburzeniami rytmu serca, ale również wpłyną na prawidłowy poziom krzepliwości krwi, skutecznie chroniąc przed procesami miażdżycowymi.

Źródło: mat. prasowe

 

Facebook

reklama
P - Kongres Dermatologii Est.
reklama
Beauty by Touch Congress
reklama
IADE 2024
reklama
P - DMK
reklama
P - Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner