Dobre miejsca

Sposoby na tanie podróżowanie

Sposoby na tanie podróżowanie

Tanie podróżowanie dostępne jest dla każdego, kto ma ochotę poznać świat i jest otwarty na nowe wyzwania. Praktyczny poradnik, jak tanio podróżować - oto najlepsze sposoby na zobaczenie świata bez nadwyrężania kieszeni.

Sposoby na takie podróżowanie - jak się do tego zabrać?

1. Sposób na tanie podróżowanie to przede wszystkim trzymanie ręki na pulsie, jeśli chodzi o wszelkie promocje biletów lotniczych, autokarowych czy pociągowych, a także noclegów w hotelach. Przeglądanie newslettera subskrybowanego na licznych stronach poświęconych zakupowi tego typu promocji powinno stać się ulubionym zajęciem przyszłych podróżników w trakcie porannej kawy. Niektóre strony proponują także subskrypcję tzw. alertu cenowego pozwalającego na śledzenie obniżek cen biletów do naszych wymarzonych kierunków podróży.

2. Tanie podróżowanie po świecie wymaga także sporej elastyczności od osób chcących zwiedzać odległe kierunki. Często bowiem najlepsze oferty pojawiają się w środku tygodnia, dostępne za dwa-trzy dni. Warto więc wiedzieć, jak szybko spakować najpotrzebniejsze rzeczy, trzymać pod ręką ukochaną torbę bagażową i przede wszystkim mieć pracę, która pozwala na elastyczne układanie swoich planów.

3. Tanie podróżowanie to także możliwość odwiedzenia miejsc poza typowymi turystycznymi trasami. Warto zaglądać do knajpek, restauracji i kawiarni, które może na pierwszy rzut oka nie wyglądają jak renomowane miejscówki polecane w przewodnikach, za to są zazwyczaj pełne lokalnych mieszkańców. To oni doskonale wiedzą, gdzie można zjeść niedrogo, bez turystycznego narzutu, a często w jakości, której nie znajdziemy w hotelowych czy typowo turystycznych restauracjach.

4. A może work&travel? Wiele młodych osób, które jeszcze nie ma stałej pracy wybiera właśnie taki sposób na tanie podróżowanie po Europie czy nawet całym świecie. Wszędzie poszukiwani są pracownicy sezonowi, często też za pracę można otrzymać mieszkanie w danej, egzotycznej lokalizacji czy wyżywienie. Warto być więc otwartym na tego typu propozycje, zwłaszcza jeśli nie wiążą nas jeszcze stałe etaty czy konieczność powrotu w określonym terminie do kraju.

5. Tanie podróżowanie po Polsce, Europie i innych krajach to coraz częściej także korzystanie z ofert umieszczanych w serwisach couchsurfingowych. Jeśli nie jesteśmy turystami wymagającymi wyjątkowo wysokiego komfortu i codziennego sprzątania pokoju - couchsurfing, czyli darmowa kanapa u osób oferujących taką możliwość w internecie jest idealnym wyjściem. Pozwala ono nie tylko na tani nocleg, ale często owocuje właśnie poznaniem okolicy z zupełnie innej, nieturystycznej perspektywy, a nawet długoletnimi przyjaźniami.

6. Chcąc oszczędzić na kosztach wyjazdu, warto także sprawdzić, jak wygląda lokalny transport, zamiast wynajmować samochód. Podróżowanie wśród lokalnych mieszkańców może budzić początkowo pewne obawy, jednak najczęściej turyści decydujący się na ten sposób zwiedzania kraju spotykają się z dużą życzliwością i pomocą. Sposobem na oszczędzanie podczas podróży są także przejazdy nocą. Nie tylko przedostaniemy się dzięki temu z jednego miejsca w drugie, ale też oszczędzimy jeden nocleg.

7. Miejscowe atrakcje, jak muzea czy słynne obiekty potrafią znacznie nadwyrężyć nasz podróżniczy budżet. Warto więc jeszcze przed wyjazdem sprawdzić w internecie, które dni pozwalają na odwiedzenie ich za darmo czy kiedy organizowane są bezpłatne wycieczki z przewodnikiem.

8. Niewielki bagaż podręczny także ułatwi tanie podróżowanie, nie tylko ze względu na tańsze koszty przelotu, ale też na miejscu, gdzie szybciej skorzystamy z nim z lokalnego transportu.

Facebook

reklama
IADE 2024
reklama
P - DMK
reklama
P - Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner