Jak szybko i bezpiecznie schudnąć bez efektu jojo

Jak szybko i bezpiecznie schudnąć bez efektu jojo

Szybkie i bezpieczne odchudzanie bez negatywnych efektów to marzenie wielu kobiet - czy jest możliwe? 

Niektóre panie z powodu zmian hormonalnych, czy po przebytej ciąży, nie są w stanie powrócić do wcześniejszej wagi. Szczupłe, pełne wigoru i rumieńców na twarzy ciało wymaga wiele pracy, odpowiedniej diety oraz samozaparcia. 

Istnieje wiele powodów nadwagi. Niektóre z nich spowodowane są przyjmowaniem leków. Inne złą przemianą materii czy nieprawidłowym spożywaniem posiłków. Istnieją też oczywiście takie, które nie są zależne od nas samych. Dieta cud nie istnieje, ale możemy zmienić swoje nawyki, sposób odżywiania i zacząć spędzać czas aktywnie, aby zobaczyć pierwsze efekty. Będzie to świetna motywacja do dalszej walki.

Dieta idealna

Często słyszymy o specjalnych, modnych dietach, takich jak kapuściana lub bardzo niebezpieczna dieta wacikowa. Niezależnie od tego, jak pięknie ktoś o nich napisał, są one całkowicie nieskuteczne i mogą nam bardziej zaszkodzić niż pomóc bezpiecznie schudnąć.

Najważniejszym elementem jest zmiana myślenia i ustalenie prawidłowego planu dnia. Posiłek powinien zawierać lekkostrawne produkty z dużą ilością błonnika, który przyspieszy metabolizm. Ważne jest, aby posiłki spożywać w małych ilościach, 5 razy dziennie. Dlaczego? Przejedzony organizm nie ma siły na zużycie kalorii, więc zamienia je w tkankę tłuszczową. Częste jedzenie powoduje mniejsze obciążenie i generuje energię na dłużej. Gdy organizmowi zabraknie kalorii, zaczyna pobierać je z naszego odłożonego tłuszczu. Jest to podstawowa zasada odżywiania. Pamiętać jednak należy o spożywaniu ostatniego posiłku na 2 godziny przed położeniem się do łóżka, ponieważ ciało w godzinach wieczornych zaczyna się rozleniwiać i nie będzie w stanie zużyć pozyskanej energii, którą oczywiście odłoży na później.
Możemy również skorzystać z pomocy dietetyka, który razem z nami ustali plan żywienia na dłuższy czas.

Jak szybko schudnąć?

To pytanie zadaje wiele osób. Nie ma na nie dobrej odpowiedzi. Warto jednak zastanowić się jak schudnąć zdrowo i skutecznie.

Żaden trener ani dietetyk nie odpowie na pytanie jak szybko schudnąć, ponieważ wszystko zależy od naszej diety, metabolizmu, aktualnej wagi. Jeżeli chcemy zrzucić dwa kilogramy, to wystarczy sama zmiana nawyków żywieniowych, aby szybko zobaczyć efekt.

W przypadku, gdy tych kilogramów jest kilkanaście, proces staje się trudny i długi. Ponadto, poza dietą ważna jest aktywność fizyczna. W zależności od wolnego czasu, naszych możliwości i wagi, z jakiej chcemy zejść, możliwości są ogromne. Nie musimy od razu brać udziału w maratonie. Naszą przygodę ze schudnięciem zacznijmy od dłuższych spacerów, jazdy na rowerze czy rundki wokół osiedla w takim tempie, jakie nam odpowiada. Każda aktywność pobudzi organizm do działania. Intensywne, całodzienne treningi nie tylko nas wyczerpią, ale po uzyskaniu wymarzonej wagi i zakończeniu zwiększonej aktywności spowodują efekt jojo. A tego właśnie chcemy uniknąć.

Jeżeli nadal uważacie, że jeśli przez pewien czas będziecie mało jeść, to szybko schudniecie, pamiętajcie o tym, że powrót do starych nawyków powoduje właśnie efekt jojo. A przecież jeść trzeba codziennie! Mądre odżywianie jest najważniejszym elementem naszego zdrowia, a w skrajnych przypadkach również życia.

Najważniejsze kroki, jakie musimy podjąć w tej walce:

• ustalenie lekkostrawnej diety - 5 małych posiłków dziennie;

• wybór stałej aktywności fizycznej, która będzie wspierała organizm;

• wiara w swoje siły.

Facebook

reklama
BD Aesthetic - Sunekos
reklama
Offlabel_konferencja_pazdziernik_2023
reklama
PZWL
reklama
DMK
reklama
Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

  • Kosmetyczne hity: kwiecień 2023 – wybór redakcji!
    Kosmetyczne hity: kwiecień 2023 – wybór redakcji! Przygotowaliśmy dla was zestawienie kosmetycznych hitów miesiąca. Znajdziecie tu bestsellery i nowości, które warto znać! Wraz z nadejściem wiosny, przyszedł czas na odświeżenie…
  • Jak odmłodzić okolicę oka? Ekspert wyjaśnia
    Jak odmłodzić okolicę oka? Ekspert wyjaśnia Proces starzenia się okolicy oka jest bardzo złożony. To właśnie ten obszar często jako pierwszy zaczyna zdradzać oznaki upływającego czasu. Jednym z największych…
  • Gdy skóra potrzebuje odbudowy!
    Gdy skóra potrzebuje odbudowy! Rodzimy się zwykle z nieskazitelnie gładką skórą. Jednak w trakcie całego życia ulega ona uszkodzeniom. W efekcie chorób, urazów, ale też procesów starzenia,…
Baner