Kobieta

Jak zwalczyć cellulit? To pytanie, które latem pojawia się szczególnie często. Czeka cię urlop, ale twoje ciało nie jest jeszcze gotowe na sezon bikini? Wstydzisz się założyć strój kąpielowy na plażę? Nic straconego! Jeszcze w tym sezonie możesz wygładzić skórę i skutecznie pozbyć się cellulitu! Oto zabiegi i ćwiczenia, dzięki którym pozbędziesz się tzw. skórki pomarańczowej! Przeczytaj!

Co to jest cellulit?

Twoja skóra na udach, pupie lub brzuchu jest pofałdowana i nierówna? Widzisz na niej nieestetyczne grudki? To właśnie cellulit, czyli nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, które pojawia się wraz ze zmianami w tkance podskórnej (cellulit tłuszczowy) lub nagromadzenie wody i toksyn w tkankach (cellulit wodny).

Skąd bierze się cellulit?

Przyczyn jego pojawiania się jest wiele. Najczęściej przypadłość ta dotyka kobiety. Prawda jest taka, że większość z pań posiada cellulit, co jest zjawiskiem naturalnym. Z reguły cellulit zaczyna pojawiać się po okresie dojrzewania, w czasie menopauzy lub w ciąży. Związane jest to z występowaniem w organizmie zaburzeń hormonalnych. Do przyczyn pojawiania się cellulitu zaliczamy także: brak aktywności fizycznej i siedzący tryb życia, częste wahania wagi, nieodpowiednią dietę (zbyt dużo soli lub cukru), problemy z krążeniem, palenie papierosów, a nawet noszenie zbyt ciasnych ubrań.

Jak tworzy się cellulit?

Aby zrozumieć jak tworzy się cellulit, ważne jest poznanie procesów magazynowania energii i spalania tłuszczów. Nasz organizm posiada adiopcyty, czyli komórki, które służą do gromadzenia zapasów energii (pod postacią tłuszczu) i jej spalania. Kiedy organizm ma duże zapotrzebowanie energetyczne, czerpie z tych nagromadzonych zapasów (dochodzi do lipolizy). Z drugiej strony, kiedy ilość spożytkowanej przez organizm energii jest mniejsza niż dostarczona jej ilość przez pożywienie, dochodzi do lipogenezy, czyli gromadzenia tłuszczu. Wszystkie te procesy w konsekwencji widoczne są w postaci chudnięcia i tycia. Aby adiopcyty pracowały prawidłowo, potrzebują odpowiedniej ilości tlenu oraz innych składników dostarczanych przez krew i limfę. Kiedy w organizmie odkłada się nadmierna ilość tkanki tłuszczowej w adiopcytach, dochodzi do ucisku naczyń krwionośnych i limfatycznych, a to wpływa na zaburzenia w przepływie krwi i tlenu oraz metabolizmu tłuszczu na danym obszarze ciała. Następuje zatrzymanie w tkankach wody oraz toksyn, a cała ta kaskada zdarzeń uwidacznia się na ciele w postaci tworzenia nierówności i grudek, czyli cellulitu.

Sposoby na cellulit jak skutecznie sie go pozbyc 2

Jakie ćwiczenia i dieta na cellulit?

Aby cieszyć się gładką skórą bez cellulitu, warto stosować się do kilku zasad. Najważniejszy będzie codzienny ruch – ok. 10 tys. kroków dziennie. Warto również 2-3 razy w tygodniu wykonywać treningi o zwiększonej intensywności. Dzięki temu będziemy stale pobudzać metabolizm i krążenie w tkankach. Dobrze sprawdzą się przysiady, unoszenie pośladków w pozycji leżącej, wykroki, wymachy nóg, które będą świetnie działały na redukcję cellulitu z ud i pośladków. Możesz także korzystać z hula hop, aby pozbyć się cellulitu na brzuchu, a gdy skórka pomarańczowa skupia się na ramionach, wykonuj pajacyki z ciężarkami oraz pompki. Oczywiście efekty wygładzenia skóry nie będą widoczne od razu – musisz uzbroić się w cierpliwość i systematycznie pracować nad sylwetką!

Aby zachować gładką skórę, musisz też na stałe zmienić swoje nawyki żywieniowe. Dieta na cellulit opiera się głównie na warzywach, spożywaniu mniejszej ilości tłuszczu oraz słodyczy i soli, zrezygnowaniu z fastfoodów, chipsów, słodkich napojów oraz alkoholu. Warto pić dużo zielonej herbaty, która przyspiesza metabolizm. Podstawą jest również picie dużej ilości wody (ok. 2 l. dziennie).

Zabiegi na cellulit – które wybrać?

Aby skutecznie pozbyć się cellulitu, oprócz zachowania zdrowej diety, aktywności fizycznej i picia dużej ilości wody, warto wspomagać się specjalnymi zabiegami w gabinecie medycyny estetycznej bądź kosmetologii. W większości są to zabiegi, które wymagają wykonania serii, ale odpowiednio zaplanowane, pozwolą ci cieszyć się gładką skórą jeszcze tego lata!

  1. Icoone – precyzyjny zabieg oparty na działaniu głowic masujących, lasera diodowego i światła LED. Połączenie tych 3 metod oddziaływania na tkanki likwiduje cellulit oraz zlokalizowany tłuszcz, wpływa na ujędrnienie skóry.
  2. Endermologia – zabieg polegający na masażu podciśnieniowym ciała. Poprzez specjalnie działające mechaniczne rolki, dochodzi do rozbicia tkanki tłuszczowej oraz wygładzenia cellulitu i usunięcia toksyn z organizmu.
  3. Fala uderzeniowa (fala akustyczna) – zabieg z wykorzystaniem energii specjalnych fal działających na wyznaczony obszar ciała, w głąb tkanki. Wskutek pracy fali dochodzi do rozbicia tkanki tłuszczowej, poprawy mikrokrążenia i metabolizmu. W konsekwencji widzimy zmniejszenie cellulitu, wyszczuplenie i poprawę kondycji skóry.
  4. Karboksyterapia – zabieg z wykorzystaniem dwutlenku węgla, który wprowadza się pod skórę lub tkankę podskórną. Organizm reaguje na ten stan, jakby pojawił się stan zapalny, dochodzi do zwiększanego przepływu krwi i tlenu, a w konsekwencji lepszego odżywienia komórek. Poprawia się stan skóry, a cellulit ulega wygładzeniu.
  5. Onda – zabieg polegający na działaniu mikrofal na tkankę tłuszczową. Powoduje jej rozbicie i usunięcie z organizmu oraz wzmaga syntezę kolagenu dla poprawy jakości skóry. Pozwala usunąć cellulit nawet w zaawansowanym stadium.

Facebook

reklama
P - Kongres Dermatologii Est.
reklama
Beauty by Touch Congress
reklama
IADE 2024
reklama
P - DMK
reklama
P - Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner