Kobieta

Czy znasz pojęcie Mommy Makeover? To popularne określenie na zabiegi chirurgii plastycznej dla kobiet, które chciałyby uzyskać wygląd sprzed ciąży. Obwisły brzuch, nadmiar tkanki tłuszczowej, opadające piersi – z tymi problemami często borykają się mamy po okresie ciąży. Nowoczesne zabiegi pozwalają odzyskać ciało, które przeszło szereg zmian w związku z urodzeniem dziecka.

Jak zmienia się ciało w ciąży?

Ciąża to dla organizmu ogromna rewolucja. Wskutek naturalnych procesów ciało ulega wielu zmianom. Hormony zaczynają działać, a ty z biegam czasu dostrzegasz nie tylko zmiany nastrojów, ale także widoczne na zewnątrz przemiany ciała. Piersi stają się większe i pełniejsze, pojawiają się na nich rozstępy, a po ciąży i okresie karmienia są obwisłe i tracą jędrność. Podobnie na brzuchu: w ciąży skóra rozciąga się wskutek czego pojawią się rozstępy. Natomiast brzuch po ciąży jest luźniejszy, a skóra wiotka. Nierzadko także pamiątką po ciąży będzie nadmiar tkanki tłuszczowej. A co ze skórą twarzy? Zmiany hormonalne mogą się uwidocznić w postaci przebarwień na buzi.

Metamorfoza po ciąży

Szereg zmian w okresie ciąży i po porodzie sprawia, że niektóre z kobiet chciałyby przejść metamorfozę wyglądu. Oczywiście nie jest to propozycja przeznaczona dla wszystkich pań. Niektóre nie odczuwają potrzeby przechodzenia operacji plastycznych. Akceptują swój wygląd w 100%! Inne z kolei decydują się na zabiegi dużo mniej inwazyjne, które nie będą wymagały przechodzenia długiego okresu rekonwalescencji. Jeszcze inne w ogóle nie potrzebują korzystania z zabiegów, gdyż ich ciało nie zmieniło się w tak znaczącym stopniu. Pamiętaj, że każda z kobiet jest inna. Powrót do formy po ciąży to nie wyścigi. Daj sobie czas na regenerację i odnalezienie się w nowej roli, a jeśli poczujesz chęć zmiany, to wtedy zacznij świadomie szukać zabiegów na piękne ciało po ciąży.

Chirurgia plastyczna po ciąży

Mommy Makeover to różne zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej, które mają na celu przywrócić wygląd sprzed ciąży. Najczęściej dotyczą one plastyki brzucha oraz plastyki piersi, niektóre kliniki oferują również plastykę z zakresu ginekologii estetycznej. Wiele klinik łączy przeprowadzenie kilku zabiegów podczas jednej wizyty na sali operacyjnej. Nie jest to konieczność, ale jedna z możliwości Mommy Makeover.

Brzuch po ciąży

Młode mamy najczęściej są niezadowolone z wyglądu swojego brzucha po ciąży. Zdarza się, że nawet pomimo diety i ćwiczeń brzuch nie chce wrócić do dawnego wyglądu. Kiedy rozciągnięta skóra nie obkurczyła się samoistnie, stała się obwisła i mało elastyczna, a na brzuchu pozostał nadmiar tkanki tłuszczowej, rozwiązaniem będzie plastyka brzucha, czyli tzw. abdominoplastyka. Zabieg polega na wycięciu nadmiarów skóry i tkanki tłuszczowej z dolnej partii brzucha oraz wzmocnieniu jego mięśni – co pozwala uzyskać efekt pięknego, wymodelowanego, płaskiego brzucha. Po operacji brzuch staje się bardziej proporcjonalny i wyszczuplony, zyskuje naturalny wygląd bez nadmiernej obwisłości skóry. Plastyka powłok brzusznych jest to inwazyjna operacja, która wymaga przejścia rekonwalescencji, w czasie której należy ograniczyć aktywność fizyczną i nosić specjalne ubranko uciskowe na obszarze brzucha. Końcowe efekty będą widoczne po ok. 2 miesiącach. W ramach metamorfozy po ciąży możesz skorzystać również z plastyki blizny po cesarskim cięciu.

Piersi po ciąży

Po okresie ciąży i karmienia piersią piersi zazwyczaj staję się obwisłe i „puste”. Modelowanie piersi po ciąży będzie rozwiązaniem dla kobiet, które chciałyby przywrócić im jędrność i młodzieńczy wygląd. W tym celu kliniki proponują powiększanie piersi implantami (silikonowe wkładki pozwalają uzyskać praktycznie każdy kształt piersi), powiększanie piersi własnym tłuszczem (zabieg dający naturalne, subtelne efekty wypełnienia), plastykę brodawek (kiedy w wyniku karmienia i urazów brodawki straciły swój kształt).

Liposukcja po ciąży

Niektóre z kobiet podczas ciąży przybierają znacząco na wadze, nawet do ok. 30 kg. Tkanka tłuszczowa lubi się wtedy odkładać w nadmiarze w określonych okolicach ciała. Po porodzie część z tych nadprogramowych kilogramów samoistnie zniknie, ale czasem będzie potrzebne dodatkowe wsparcie w postaci profesjonalnych zabiegów. Odsysanie tłuszczu po ciąży to rozwiązanie dla kobiet, które nie mogą uporać się z nadmiarem tkanki tłuszczowej np. w okolicy brzucha, ud, pośladków, boczków, ramion. Jest to zabieg, który kształtuje sylwetkę, ale nie służy do odchudzania. W czasie operacji chirurg może odessać bezpiecznie do ok. 4 l. tłuszczu. Dzięki liposukcji figura stanie się bardziej proporcjonalna i wymodelowana.

Przebarwienia po ciąży

Organizm kobiety w czasie ciąży produkuje zwiększoną ilość estrogenów. Te z kolei mają wpływ na pracę melanocytów, odpowiedzialnych za wytwarzanie melaniny (barwnika skóry). Nadmiernie wystawiając się na działanie słońca, wiele kobiet może przez to mieć później problem z pojawieniem się zmian barwnikowych. U kobiet w ciąży jest to ostuda, która widoczna jest w okolicy skroni, ust i na czole. Jak pozbyć się przebarwień po ciąży? Pomogą głęboko działające peelingi, zabiegi jak np. Cosmelan, Perfect Derma Peel oraz zabiegi laserowe.

Małoinwazyjne zabiegi po ciąży

W niektórych przypadkach, aby poprawić wygląd ciała po ciąży, nie trzeba korzystać z chirurgii plastycznej. Wymodelowanie sylwetki, redukcja cellulitu, ujędrnienie i poprawa kondycji skóry może być również przeprowadzone za pomocą wielu dużo mniej inwazyjnych procedur. Zabiegi wyszczuplające po ciąży to np. Icoone, Endermologia, lipoliza iniekcyjna, kriolipoliza. Wymagają przeprowadzenia serii zabiegów, ale są o wiele mniej uciążliwe dla pacjentki. Nie wyłączają z codziennych aktywności, co jest niezwykle ważne przy posiadaniu dziecka.

Facebook

reklama
IADE 2024
reklama
P - DMK
reklama
P - Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner