Medycyna estetyczna

Dermapen 4

DERMAPEN – frakcyjne mikronakłuwanie skóry, rewolucyjny zabieg regenerujący

Dermapen jest najpopularniejszym urządzeniem pozwalającym na precyzyjne wykonanie zabiegu frakcyjnego mikronakłuwania skóry. Ten rewolucyjny zabieg odmładzający stymuluje skórę do naturalnej odnowy i pozwala głęboko wprowadzić substancje odżywcze.

Słowo „Dermapen”, podobnie jak botox czy adidasy, stało się tak popularne, że choć jest nazwą konkretnego urządzenia, często bywa używane do określania zabiegów wykonywanych za pomocą podobnych urządzeń, służących do mezoterapii mikroigłowej. Tymczasem Dermapen™ jest zastrzeżonym znakiem towarowym urządzenia, którego wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest firma Revisage.

Dermapen – na czym polega?

Dermapen to zabieg mikronakłuwania frakcyjnego skóry, wykonywany za pomocą urządzenia posiadającego jednorazową głowicę z cieniutkimi, molibdenowymi igłami. Pulsujące igły umożliwiają wykonanie mikronakłuć, przez które substancje aktywne wprowadzane są do głębszych partii skóry.
Same mikrourazy uruchamiają naturalną zdolność organizmu do regeneracji. Uraz stymuluje proces budowy nowych komórek naskórka oraz pobudza macierz międzykomórkową.
Kolejną fazą zabiegu z użyciem Dermapena jest proces regeneracji tkanek. Komórki skóry wydzielają czynniki wzrostu z fibroblastów, monocytów i keratynocytów. Skóra ulega przebudowie. Powstaje wtedy nowy kolagen typu I, III i IV oraz elastyna.
Ostatnią fazą procesu jest przebudowa i gojenie się. Skóra jest lepiej ukrwiona, a nowy kolagen wzmacnia jej strukturę. Poprawia się jej gęstość i elastyczność, naskórek jest lepiej odżywiony, a dzięki temu także jędrniejszy.
W Dermapen zastosowano opatentowaną technologię AOVN™ (Advanced Oscillating Vertical Needling), która opiera się na takim doborze parametrów nakłuwania skóry, który generuje ich optymalną ilość. Dzięki niezwykle wydajnemu silnikowi możliwe jest uzyskanie aż 1920 nakłuć na sekundę. To wynik nieosiągalny dla żadnego innego urządzenia tego typu.

Dermapen – wskazania

Wskazaniem terapeutycznym do zabiegu z użyciem Dermapena są m.in.:

 • wiotka, pozbawiona witalności skóra;
 • oznaki fotostarzenia;
 • skóra skłonna do trądziku i z bliznami potrądzikowymi;
 • przebarwienia;
 • rozstępy;
 • łysienie;
 • potrzeba odmłodzenia dłoni.

  Dermapen 4 render

Dermapen 4 – Dermapen czwartej generacji

W urządzeniu Dermapen 4 (czwartej generacji) zastosowano rewolucyjne rozwiązanie 16-igłowego kartridża, który pozwala na większą ilość nakłuć jednocześnie. Generuje on 1920 mikronakłuć na sekundę.
Efektem takiej liczby nakłuć jest szybszy czas gojenia oraz zwiększona skuteczność zabiegu. Nie bez znaczenia jest także większa płynność przesuwania się po skórze, co zwiększa komfort pacjenta.

Zabieg Dermapen – przebieg

Zabieg Dermapen trwa zazwyczaj od 20 do 45 minut – w zależności od wielkości zmiany i powierzchni poddawanej zabiegowi. Najpierw skóra jest dokładnie dezynfekowana i pokrywana kremem znieczulającym. Następnie nakłada się na nią dobrany do problemu terapeutycznego preparat. Po tak przygotowanej skórze lekarz wykonuje kilka pasaży (przejść) urządzeniem, starając się jak najdokładniej pokryć leczoną powierzchnię. W czasie zabiegu skóra jest równomiernie zaczerwieniona. Mogą występować punktowe krwawienia, ale nie powodują one krwiaków ani siniaków.
Precyzyjnie dobrana głębokość wkłucia (od 0,2 mm do 3 mm) pozwala na pełną kontrolę wykonywanego zabiegu. Dzięki opatentowanej technologii pulsujących igieł Dermapen jest bardziej efektywny i bezpieczniejszy niż inne znane dotąd metody mikronakłuwania skóry. Zastosowanie urządzenia Dermapen znacząco skraca też czas rekonwalescencji pacjenta i jego powrotu do codziennych obowiązków. A molibdenowe igły, nie zawierające chromu i niklu, pozwalają na przeprowadzanie zabiegu również u osób uczulonych na te metale. Molibden uznawany jest za najbardziej zaawansowany materiał służący do produkcji narzędzi chirurgicznych. Dzięki jego zastosowaniu igły są niezwykle cienkie i wytrzymałe, co znacznie poprawia komfort pacjenta.
Po zabiegu stosuje się maskę przyspieszającą gojenie. Po kilku dniach następuje złuszczenie naskórka, dlatego zalecane jest używanie preparatów kojąco-regenerujących.

Dermapen – efekty

Efektem zabiegu Dermapen jest widoczne spłycenie zmarszczek oraz naturalna stymulacja produkcji kolagenu, a w efekcie – grubsza skóra. Dermapen zmniejsza też widoczność porów, rozstępów czy blizn potrądzikowych i blizn oparzeniowych. Urządzenie stosowane jest także w leczeniu łysienia.
Pierwsze efekty widać już po tygodniu od wykonania zabiegu. Jednak na ostateczny rezultat trzeba poczekać około miesiąca. Pojedynczy zabieg zazwyczaj nie przynosi w pełni zadowalających efektów. Dlatego procedurę warto powtórzyć kilka razy.

dermapen przed po

Dermapen – po zabiegu

Dermapen – najczęściej zadawane pytania:

Jak będzie wyglądała skóra bezpośrednio po zabiegu Dermapen?

Bezpośrednio po zabiegu skóra będzie równomiernie zaczerwieniona. Lekarz zastosuje krem łagodzący aby zmniejszyć rumień oraz obrzęk. Aby ukryć ślady zabiegu lekarz może wykorzystać specjalny podkład medyczny z pigmentami mineralnymi.

Czy powinno się stosować ochronę przeciwsłoneczną?

Wysoka ochrona przeciwsłoneczna jest zalecana przez co najmniej tydzień po zabiegu.

Jak powinno się dbać o skórę po zabiegu Dermapen?

Po 8 godzinach od zabiegu Dermapen należy umyć skórę delikatnym środkiem myjącym. Może to być płyn micelarny lub produkt do mycia skóry wrażliwej. Przez co najmniej 3-4 dni po zabiegu stosujemy delikatne kosmetyki do pielęgnacji skóry po zabiegach estetycznych.

Jak często należy powtarzać zabieg Dermapen?

Rekomendowane jest 4-6 zabiegów Dermapen w odstępach 3-6 tygodniowych. Zależy to od rodzaju skóry, problemu estetycznego oraz głębokości frakcyjnego mikronakłuwania. Lekarz powinien ustalić indywidualny program terapii z zastosowaniem Dermapen.

Dermapen – przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do wykonywania zabiegów Dermapen są:

 • choroby nowotworowe;
 • ciąża i karmienie piersią;
 • aktywny stan zapalny skóry;
 • alergia na któryś ze składników stosowanych podczas zabiegu;
 • stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi.

Dermapen – opinie lekarzy

dr Marek PituchaDr Marek Pitucha, dyplomowany lekarz medycyny estetycznej:
Jestem zakochany w Dermapenie. Protokoły mikronakłuwania są bardzo rozbudowane i wyjątkowo zindywidualizowane, można je naprawdę precyzyjnie dopasować do potrzeb pacjenta. A to jest nieocenione.
Mikronakłuwanie przeżywa dziś swój złoty czas. To podstawowa metoda poprawy stanu skóry, minimalnie inwazyjna, a dająca spektakularne efekty.
Samo urządzenie Dermapen oferuje rozmaite opcje zabiegowe, w zależności od głębokości wkłuć - niektóre mogą być robione przez kosmetologa, inne, te głębokie, wykonują lekarze medycyny estetycznej. W Stanach Zjednoczonych łączy się Dermapen z zabiegami chirurgii plastycznej. Wykorzystuje się moment, kiedy pacjent wciąż jest pod działaniem narkozy i wykonuje się przy okazji zabiegi głębokiego mikronakłuwania. Pozwala to na przeprowadzenie bardziej inwazyjnych protokołów tej techniki.
Warto podkreślić, że to zabieg całoroczny. Oczywiście, bezpośrednio po terapii pacjent musi chronić się kremem z wysokim filtrem i nie powinien wystawiać skóry na działanie słońca, ale ochrona przeciwsłoneczna to już niemal standard i nasi pacjenci doskonale o tym wiedzą.
www.drpitucha.com

Dermapen – cena zabiegu

Cena zabiegu Dermapen zależy od okolicy i powierzchni ciała, na której będzie wykonywany oraz od towarzyszących mu substancji aktywnych. Przykładowe ceny:

twarz – od 600 zł,

twarz + szyja – od 700 zł,

twarz + szyja + dekolt – od 900 zł,

Dermapen na blizny, rozstępy – od 400 zł,

Dermapen z osoczem na włosy – od 700 zł.

Gabinety, w których dostępne są oryginalne zabiegi Dermapen

Facebook

reklama
IADE 2024
reklama
P - DMK
reklama
P - Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner