Medycyna estetyczna

Radiofrekwencja mikroigłowa – dla kogo?

Radiofrekwencja mikroigłowa – dla kogo?

Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg, który pomaga w naprawie wielu problemów estetycznych, od ujędrnienia oraz zagęszczenia struktury skóry, po widoczną redukcję blizn i rozstępów. Co warto o nim wiedzieć? Na czym polega i ile kosztuje?

Radiofrekwencja mikroigłowa – co to jest?

Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Stanowi on połączenie dwóch metod: mikronakłuwania skóry z radiofrekwencją, czy oddziaływaniem fal na tkanki. Na czym on polega?
Podczas zabiegu wykorzystuje się cienkie igły oraz fale elektromagnetyczne o częstotliwości fal radiowych (stąd nazwa), które podgrzewają skórę do określonej temperatury. W ten sposób dochodzi do szoku termicznego, „uruchomienia” procesów regeneracyjnych oraz produkcji nowych włókien kolagenowych. Zabieg z powodzeniem można stosować zarówno na twarzy, jak i na innych partiach ciała.

Dla kogo przeznaczona jest radiofrekwencja mikroigłowa?

Radiofrekwencja mikroigłowa pozwala pozbyć się wielu problemów estetycznych. Doskonale sprawdzi się u osób z bliznami, rozstępami oraz zmarszczkami. Świetnie zda egzamin u kobiet ze skórą wiotką i mało jędrną. Polecamy ten zabieg także paniom, które borykają się z przebarwieniami, rozszerzonymi porami oraz cieniami pod oczami. Docenią go również klientki, którym zależy na poprawieniu owalu twarzy i efekcie liftingu. Oprócz tego radiofrekwencja mikroigłowa pomaga w przypadku opadających powiek oraz zmęczonego, smutnego wyrazu twarzy.

Kiedy widoczne są efekty radiofrekwencji mikroigłowej?

Efekty radiofrekwencji mikroigłowej można podzielić na te, które są widoczne od razu i te, które można zaobserwować po pewnym czasie. Bezpośrednio po przeprowadzeniu zabiegu skóra jest bardziej napięta, wygładzona oraz rozświetlona. Następnie dochodzi w niej do produkcji nowego kolagenu, zagęszczają się jego włókna i powstają pomiędzy nimi nowe wiązania. Dzięki temu, w ciągu 2-5 miesięcy, dany problem estetyczny zostaje w dużym stopniu wyeliminowany. Najlepsze efekty widoczne są po upływie 2-3 tygodni od ostatniego zabiegu z serii.

Ile zabiegów radiofrekwencji mikroigłowej trzeba przeprowadzić?

Zazwyczaj wykonuje się 2-4 zabiegi w miesięcznych odstępach. Po takiej serii można przeprowadzić radiofrekwencję mikroigłową również raz na 3 lub 6 miesięcy, aby nieco „odświeżyć” efekty. Liczba zabiegów zależy jednak od stanu skóry, wieku pacjentki oraz problemu, z jakim się boryka. W niektórych przypadkach przeprowadza się nawet 5-10 powtórzeń.

Czy radiofrekwencja mikroigłowa boli?

Pacjenci często pytają, czy radiofrekwencja mikroigłowa boli? Co prawda w trakcie zabiegu może pojawić się poczucie dyskomfortu lub wrażenie lekkiego kłucia, jednak klientki określają je jako łagodne. Na wszelki wypadek, lub u osób bardziej wrażliwych, często przed zabiegiem stosuje się krem znieczulający.

Jak wygląda pielęgnacja skóry po zabiegu?

Po przeprowadzeniu radiofrekwencji mikroigłowej skóra jest zaczerwieniona i podrażniona. Taki efekt może utrzymywać się nawet przez kilka dni. Wymaga ona wówczas delikatnej pielęgnacji. Zaleca się wówczas stosowanie kremu nawilżającego i kremu z wysokim filtrem oraz unikanie promieni słonecznych. Najlepiej też przynajmniej przez 2 dni nie wykonywać makijażu.
Przez minimum 12 godzin od zabiegu należy zrezygnować z palenia papierosów oraz spożywania alkoholu. Przynajmniej przez tydzień od radiofrekwencji mikroigłowej radzimy też unikać sauny, basenu oraz solarium. W tym czasie wskazane jest picie co najmniej 2 litrów wody dziennie. Przez 2 tygodnie od zabiegu nie można używać kosmetyków złuszczających, peelingów mechanicznych oraz chemicznych. Jednocześnie należy pamiętać, że finalne zalecenia powinien wydać lekarz lub kosmetolog.

Radiofrekwencja mikroigłowa czy laser frakcyjny?

Radiofrekwencja mikroigłowa cieszy się coraz większą popularnością i powoli wypiera laser frakcyjny. Wynika to m.in. z tego, że zapewnia ona lepsze efekty, zwłaszcza jeśli chodzi o blizny oraz rozstępy. Jest to możliwe dzięki temu, że stymuluje procesy naprawcze w głębszych partiach skóry. Ponadto można ją wykonywać przez cały rok, podczas gdy laser stosuje się głównie w sezonie jesienno-zimowym. Radiofrekwencja mikroigłowa jest również mniej bolesna i wymaga krótszej rekonwalescencji.

Cena radiofrekwencji mikroigłowej

Trudno określić jednoznacznie cenę radiofrekwencji mikroigłowej. Zależy ona przede wszystkim od wielkości obszaru, który zostanie poddany zabiegowi, a czasem też od rodzaju problemu, z którym się borykamy. Ogromne znaczenie ma także to, w jakim gabinecie radiofrekwencja mikroigłowa będzie wykonana. Przykładowo, w jednym miejscu zabieg na twarz będzie kosztował 800 zł, w innym natomiast – 2000 zł. Średni koszt takiego zabiegu w Warszawie wynosi 1200 zł. Do tego trzeba zazwyczaj doliczyć koszt konsultacji, podczas której sprawdza się, czy pacjentka jest gotowa do kuracji i czy nie ma przeciwwskazań, aby przeprowadzić zabieg. Cena takiej wizyty wynosi zwykle od 150 do 300 zł.

Facebook

reklama
IADE 2024
reklama
P - DMK
reklama
P - Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner