O kobietach z pokolenia X

O kobietach z pokolenia X

Perfekcyjne menadżerki, czujne przyjaciółki, zaradne panie domu czy czułe partnerki? A może dobre córki, rozsądne matki i atrakcyjne kochanki? Kim są współczesne czterdziestolatki? Książka „Kobiety Rakiety. My z pokolenia X” Justyny Moraczewskiej to szczery, wnikliwy i błyskotliwy portret kobiet urodzonych w drugiej połowie XX w.

Pokolenie X - kto może określać się tym mianem?

Pokolenie X to pokolenie urodzonych w drugiej połowie XX wieku. Wchodząc na rynek pracy w latach '90 , pokolenie X nie zdawało sobie w pełni sprawy z tego, do czego dąży.  W Polsce pokoleniem X określa się ludzi urodzonych w latach 1961-1983, a więc tych, którzy doświadczyli co znaczy dorastać w czasach PRL-u. Symbol X w nazwie ma oznaczać niewiadomą, czyli punkt w którym znajdowali się ludzie z generacji X na starcie swojej dorosłości. Dziś przedstawiciele pokolenia X ma za sobą rozterki młodości i nad tym, co dalej zastanawiają się oni samo oraz Justyna Moraczewska, pisarka skupiająca się głównie na przedstawicielkach generacji X w swojej książce "Kobiety Rakiety. My z pokolenia X".

"Kobiety rakiety. My z pokolenia X"

Przekroczenie czterdziestki to moment graniczny - stawia młodość versus dojrzałość i skłania kobiety do refleksji i podsumowań: w jakim punkcie życia jestem? Czy tam gdzie naprawdę chciałam być? To też okazja, żeby spojrzeć na swoje życie z dystansu i w kontekście teraźniejszości ocenić szansę na przyszłość naszych marzeń, a przynajmniej oczekiwań. Jeśli to, co jest teraz nie rokuje, to może nadszedł czas, żeby coś zmienić? Justyna Moraczewska idzie znacznie dalej i dogłębnie patrzy na kobiety urodzone w drugiej połowie dwudziestego wieku, wkraczające w dorosłe życie w latach 90. Autorka z reporterską dociekliwością, dystansem i humorem razem ze swoimi rozmówcami szuka odpowiedzi na pytanie: jakie naprawdę jest pokolenie X? Odbywa krótką podróż w czasie, aby, poza dostępnymi kliszami, odkryć, co tak naprawdę ukształtowało kobiety z tej generacji, co je zmieniało, wpływało na poczucie estetyki i na wyznawane wartości. Autorka rozmawia ze specjalistami, ekspertami oraz kobietami z pokolenia X. Wśród jej rozmówców znaleźli się: Anna Gonera, Krzysztof Bąk, Joanna Godecka, Iwona Radziejewska- Choma, Cezary Ściborski, Barbara Borkowska, Beata Milczarek, Lidia Kalita, Kasia Sokołowska, Piotr Mosak, Andrzej Depko, Julita Czernecka, Rafał Kuźlik, Joanna Baranowska, Alina Adamowicz, Olga Kozierowska, Marta Drożdż i Marlena Bielinska.

  

190305JustynaMoraczewska-MK94466-1-e1554203977473.jpg

 

Mama, dziennikarka, autorka książki "Kobiety Rakiety. My z Pokolenia z X". Z fascynacją tropię wszystkie przejawy piękna, nie tylko w świecie urody i mody. Dzielę się każdym moim zachwytem - wierzę, że każdego dnia, w najdrobniejszych rzeczach i chwilach można go znaleźć jeśli tylko żyjemy uważnie i z pasją.

 

 

Facebook

reklama
BD Aesthetic - Sunekos
reklama
XIII Kongres Dermatologii Estetycznej
reklama
IADE Akademia
reklama
PZWL
reklama
DMK
reklama
Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner