Styl życia

uroda

Wrzesień przynosi nie tylko koniec lata, ale powinien zwiastować także zmiany w pielęgnacji skóry. Przyjrzyj się swojej kosmetyczce i zobacz czy masz w zasięgu ręki produkty naprawcze i pełne w składniki odżywcze. Kremy rozświetlające, liftingujące i bogate w antyoksydanty świetnie sprawdzą się w pielęgnacji na przełomie sezonu. Pamiętaj też o dokładnym oczyszczaniu skóry! Odkryj razem z nami kosmetyczne hity września!

Czy wiesz, dlaczego prawdziwa opalenizna pojawia się dopiero po około 72 godzinach od momentu zejścia ze słońca? Nasza skóra tyle potrzebuje czasu, aby wytworzyć melatoninę. Wcześniejsze zaczerwienienie, które dostrzegamy, wynika z oksydacji górnych warstw naskórka oraz zwiększonego przepływu krwi. Stąd wrażenie, że już po kilku dłuższych chwilach na słońcu pojawia się “kolorek”. Jak więc utrzymać opaleniznę na dłużej?

Jak prowadzić zdrowy styl życia?

Zdrowy styl życia to coś więcej niż modne hasła w telewizji, markowy strój na siłownię czy obco brzmiące nazwy produktów spożywczych. Zdrowy styl życia to równowaga psychiczna, która stanowi tak samo istotną część naszego funkcjonowania, jak zdrowie fizyczne, aktywność sportowa oraz prawidłowa dieta. Dopiero połączenie tych wszystkich składowych daje odpowiedź na pytanie: jak prowadzić zdrowy styl życia?

Bombardowani natłokiem informacji, często gubimy się w tym, co jest dla nas dobre, a co niekoniecznie. W takiej sytuacji przydatne mogą się okazać porady dietetyczne lub konsultacje z trenerem personalnym. Często istnieje możliwość darmowych spotkań w ramach organizowanych spotkań dotyczących prowadzenia zdrowego stylu życia. Nawet mała wskazówka i porada eksperta może spowodować wzrost motywacji i początek wspaniałej drogi do lepszego życia.

Jak prowadzić zdrowy styl życia?

Jak już wcześniej wspomniano, podstawą jest połączenie trzech elementów: skuteczna dieta, aktywność fizyczna oraz równowaga psychiczna. Dobrze zbilansowana dieta powinna być dopasowana do indywidualnych potrzeb, pozbawiona jednak cukru, przetworzonej żywności, napojów gazowanych czy nadmiaru alkoholu. Sport powinien stanowić część naszych codziennych aktywności, wpisany w regularny grafik. Dopiero systematyczność przynosi pożądane efekty. Często pomijany spokój psychiczny, redukcja stresu i znalezienie własnej metody na relaks, stanowią istotny czynnik na drodze prowadzenia zdrowego stylu życia. Tak niewiele potrzeba!

Facebook

reklama
P - Offlabel_konferencja_pazdziernik_2023
reklama
P_Kosmetologia_Holistyczna
reklama
P - PTMEiA
reklama
Face & Body Winter Forum
reklama
P - DMK
reklama
P - Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner