Styl życia

Jak dbać o siebie jeśli nie chcemy korzystać z zaawansowanych technologii i sztucznych preparatów? Rozwiązaniem jest trend kosmetologia naturalnie, a wśród jej zabiegów – pijawka.

Żyjemy w czasach kultu młodości i piękna. Bywa, że przyjmuje on formę obsesji, uderzając w nasze samopoczucie i obniżając samoakceptację, a także komfort życia. Na szczęście w kosmetyce kiełkuje nurt naturalnej kosmetologii estetycznej. To alternatywa dla tych, którzy chcą dbać o siebie i wyglądać dobrze, ale nie zamierzają korzystać z inwazyjnych zabiegów chirurgii i medycyny estetycznej. Wiedzą, że piękno i zdrowie to efekt holistycznego oddziaływania na wnętrze i zewnętrze naszego ciała.
Jedną z terapii, która zdobywa coraz większą popularność, są zabiegi hirudokosmetologii, wykorzystujące pijawki lekarskie. O tym, komu mogą służyć i jak najlepiej z nich korzystać, mówi Anna Nocoń, dyplomowana kosmetolożka i hirudoterapeutka.

Kosmetologia naturalnie

Okazuje się, że nie każdy kto chce jak najdłużej wyglądać młodo godzi się, by ingerować w naturę za pomocą inwazyjnych zabiegów i sztucznych preparatów. Wiele kobiet ma świadomość, że uroda i piękno to efekt szczęśliwego życia, a nie tylko zaawansowanych technologii. Dla tych, dla których ważne jest dbanie o siebie w harmonii z naturą powstała gałąź zabiegów kosmetycznych, które pozwalają na zadbanie o kondycję skóry, odprężenie, i wsłuchanie się w siebie holistycznie. Należą do nich zabiegi hirudokosmetologii.

Pijawka dla urody

Hirudokosmetologia jest jednym z naturalnych i bardzo skutecznych sposobów przedłużania młodości całego organizmu. To zabiegi z wykorzystaniem pijawek lekarskich. Regularnie stosowane pozwalają na naturalną, ale szybką i trwałą regenerację tkanek.
Zabiegi hirudokosmetologiczne mogą być wykorzystywane do liftingu twarzy i odmłodzenia wyglądu. Poprawiają także ogólny stan skóry. Ci, którzy z nich skorzystali, twierdzą, że efekt odmłodzenia jest zauważalny bardzo szybko i utrzymuje się długo. Dla uzyskania pożądanych efektów rekomenduje się serię 6 zbiegów.
Za ich spektakularne efekty odpowiadają tzw. hirudozwiązki, czyli enzymy zawarte w ślinie pijawek, które podczas zabiegu przekazują nam do krwiobiegu. Ślina zawiera także substancje znieczulające, neuropeptydy oraz ważne neurotransmitery, takie jak dopamina, serotonina, acetylocholina i enkefalina.
Zabiegi te działają na skórę od wewnątrz, bo substancje przekazywane przez pijawki mają działanie regeneracyjne, przeciwzapalne, przeciwbólowe, bakteriobójcze, energetyzujące, immunostymulujące i przeciwzakrzepowe. Badania wskazują, że zabiegi te poprawiają także jakość snu, obniżają poziom stresu i regulują działanie układu pokarmowego.

Pijawka do zabiegu - skąd się bierze?

Pijawki wykorzystywane są jednorazowo. Kupowane są w specjalnych hodowlach, z przeznaczeniem do celów medycznych. Muszą być certyfikowane i bezpieczne. Pijawki lekarskie wykorzystywane w moim gabinecie pochodzą z Instytutu Hirudologii Sanus, który zajmuje się profesjonalną hodowlą zwierząt laboratoryjnych. Wszystkie pijawki są hodowane w warunkach izolowanych, a przy sprzedaży wydawane są stosowne certyfikaty.
Żeby mieć gwarancję zachowania odpowiednich standardów warto udać się na zabieg do znanego i zaufanego hirudoterapeuty, który będzie w stanie nie tylko bezpiecznie wykonać zabieg, ale także zaplanować odpowiednią do naszych potrzeb terapię holistyczną.

Przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem powinniśmy unikać spożywania substancji wpływających na rozszerzenie naczyń krwionośnych (alkohol, kawa, herbata, pokarmy ostre, cebula, czosnek). W dniu zabiegu należy umyć skórę szarym albo zwykłym (niearomatyzowanym) mydłem. Nie powinno się stosować kremów, balsamów, perfum, antyperspirantów. Po zabiegu zalecany jest relaks i odpoczynek, unikanie wysiłku i aktywności sportowych.

Jak wygląda zabieg?

Pełny zabieg trwa zwykle od 40 do 75 minut. Miejsca aplikacji pijawek mogą krwawić do 24 godzin, co jest elementem terapii. Bezpośrednio po aplikacji mogą pozostać ślady na skórze, które znikają w ciągu kilku dni. Jednak pijawka nie zostawia śladów na twarzy i szyi, prawdopodobnie dlatego, że skóra w tych miejscach jest delikatna i mocniej unaczyniona.
Do czasu zagojenia się ran nie powinno się ich moczyć. Bezpośrednio po zabiegu należy także zrezygnować z sauny, basenu, siłowni, fitnessu itp. Objawy miejscowe (zaczerwienia, świąd) zwykle ustępują w ciągu kilka dni. W tym czasie można stosować preparaty o działaniu łagodzącym, jak Fenistil, olej z róży mosqueta, czy olej kokosowy.

Przeciwwskazania do hirudoterapii

Zabiegi z wykorzystaniem pijawek nie są wskazane dla dzieci do 15. roku życia. Nie są odpowiednie dla kobiet w ciąży i w okresie połogu. Nie mogą korzystać z nich osoby chore na nowotwory złośliwe, z anemią, z zaburzeniami krzepliwości krwi i z zaawansowanymi chorobami wrzodowymi żołądka oraz dwunastnicy. Przeciwwskazaniem jest także ostry stan gorączkowy, choroby zakaźne, gruźlica, narkomania i niedociśnienie. Zabiegi hirudokosmetologiczne nie są także wskazane dla osób po licznych zabiegach estetycznych, związanych z aplikacją wypełniaczy medycznych.

Pijawka – jak często?

Pełna seria to sześć zabiegów, które, dla uzyskania maksymalnego efektu, powinny być umawiane w odstępach tygodniowych. Później można stosować je jako tzw. zabiegi przypominające albo bankietowe, raz w miesiącu, ale najpóźniej na dwa dni przed wielkim wyjściem.

Kosmetologia naturalnie – pijawka dla zdrowia

Hirudokosmetologia jest dobrym rozwiązaniem dla osób otwartych na nowe terapie, szukających naturalnych, skutecznych, trwałych oraz bezpiecznych metod dbania o siebie.
Najlepiej posłuży osobom, które mają świadomość, że za stan i wygląd skóry odpowiada dobry metabolizm komórkowy, czyli odżywienie i dotlenienie komórek oraz usunięcie zbędnych produktów przemiany materii. Jest to możliwe tylko dzięki sprawnie funkcjonującemu systemowi krążenia płynów tkankowych, takich jak krew i limfa.
Hirudokosmetologia to element hirudoterapii, która poprawia funkcjonowanie całego organizmu, co przekłada się bezpośrednio na naszą psychikę, wygląd, błysk w oczach i uśmiech na twarzy.
To idealna, zdrowa i naturalna, alternatywa zabiegowa dla tych, którzy borykają się z różnymi problemami skórnymi - suchością, zmianami i stanami zapalnymi, nadmiernym przetłuszczaniem się. Jest to terapia od wewnątrz, która, poprzez działanie przeciwzapalne i poprawiające krążenie, dociera do „miejsca powstawania problemu”, przez co bezpośrednio oddziałuje na przyczyny zaburzeń, likwidując je od środka.
Zabiegi te mają charakter nie tylko upiększający, ale stanowią holistyczną terapię z zakresu profilaktyki zdrowia i urody. Moje klientki mówią, że po serii zabiegów nie tylko wyglądają młodziej, ale zaczynają się lepiej czuć fizycznie i psychicznie, mają więcej energii.
Więcej informacji: www.annanocon.pl 

Źródło: mat.pras.

Facebook

reklama
IADE 2024
reklama
P - DMK
reklama
P - Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner