7 prostych kroków, jak odmłodzić swoją twarz bez skalpela

7 prostych kroków, jak odmłodzić swoją twarz bez skalpela

Często słyszymy, że należy starzeć się z godnością, a medycyna estetyczna postrzegana jest jako fanaberia bogatych. Czy tak jest naprawdę?  Czy piękny, młody wygląd to tylko drogie terapie i kosmetyki? Na te i inne pytania odpowiedzą dr Anna Kiełek oraz dr Sławomir Pleskowicz.

Zabiegi medyczne przywracające młody wygląd to nie tylko kosztowne operacje plastyczne. Coraz częściej zastanawiamy się, jak zapobiegać starzeniu i nie dopuszczać do zaawansowanych zmian, które kiedyś rzeczywiście trzeba będzie korygować chirurgicznie. Wczesna profilaktyka to inwestycja w swój wygląd na przyszłość. Dziś dysponujemy szerokim wachlarzem zabiegów, dzięki którym możemy wyglądać lepiej. Warto najpierw zacząć od nich, bo może okazać się, że są wystarczające i zapewnią lepszy wygląd i samopoczucie na kolejnych kilka lat. 

Zabiegi poprawiające wygląd kosztują coraz mniej

Wśród najczęściej stosowanych kuracji estetycznych są zabiegi z zastosowaniem botuliny, kwasu hialuronowego, mikronakłuwanie skóry, peelingi, osocze bogatopłytkowe czy zabiegi laserowe. Nie możemy też zapomnieć o drobnych zabiegach dermatochirurgii, jak usuwanie włókniaków, naczyń czy kurzajek. Przed podjęciem decyzji o wykonaniu zabiegu należy skorzystać z konsultacji wykwalifikowanego lekarza medycyny estetycznej. To gwarancja bezpieczeństwa i dobrych efektów terapii. Podczas wizyty lekarz z pewnością zaproponuje indywidualnie dobrany plan rewitalizacji skóry i nauczy, jak na co dzień dbać o jej kondycję. Oczywiście nadal można korzystać z zabiegów takich jak mikrodermabrazja, peeling kawitacyjny, jonoforeza czy ultradźwięki u swojej ulubionej kosmetyczki.


Jak jednak skutecznie zadbać o skórę i nie wydać fortuny? Który zabieg wybrać?

Siedem prostych kroków

Decydując się na poprawianie urody warto stworzyć własny plan działania. Możemy zacząć od prostych, stosunkowo tanich, zabiegów. Zastosowane odpowiednio wcześniej będą wymagały niewielkiej ingerencji i nie zrujnują nam finansów.

• Zima to najlepszy czas na wykonanie peelingów, dzięki którym skóra odzyska swój naturalny blask. Czasami już to wystarczy, żeby wyglądać lepiej.
• Po trzydziestym roku życia, kiedy zaczynają się pojawiać pierwsze zmarszczki wokół oczu, niewielkie ilości botuliny zapewnią gładkość na dobrych kilka miesięcy.
• Dzięki kwasowi hialuronowemu można zapewnić skórze odpowiednie nawilżenie lub przywrócić utracone z wiekiem objętości twarzy (zapadnięte policzki, głębokie bruzdy nosowo-wargowe, ubytki w dolnej części).
• Przy problemach z bliznami potrądzikowymi lub zniszczoną strukturą skóry, dobre efekty uzyskamy wykonując mikroonakłuwanie metodą laserową lub rollerem medycznym.
• W każdym wieku i czasie warto wykonać zabieg z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego, które pozwoli pobudzić tkanki do regeneracji.
• W przypadku obecności włókniaków czy brodawek wizyta u dermatologa lub chirurga pozwoli pozbyć się problemu.
• I najważniejsze – nawet najładniejsza cera nie jest w stanie tak poprawić urody, jak zadbane i zdrowe zęby. Na szczęście nasza świadomość w tym zakresie jest coraz większa i każdy wie, jak ważny jest ładny uśmiech oraz przyjemny zapach z ust. Zdrowe zęby to zdrowy organizm. Warto skorzystać z pomocy lekarzy dentystów zwracających uwagę również na estetyczną stronę stomatologii.

Niezależnie od zabiegów pamiętajmy, że na młody i estetyczny wygląd mają wpływ czynniki zależne od nas samych. Nie zapominajmy o prawidłowej diecie, wysypianiu się, aktywności fizycznej oraz odpowiednim nawadnianiu organizmu. Pozwoli to na zachowanie dobrego samopoczucia i kondycji. Regularny wysiłek fizyczny zwiększa spalanie tkanki tłuszczowej oraz odpowiednie ukrwienie narządów i skóry, dzięki czemu są one lepiej odżywione. Podczas ćwiczeń wydzielają się też hormony szczęścia, których niedobory mogą prowadzić do rozregulowania pracy organizmu. Słowem – sami, w prosty sposób, jesteśmy w stanie na kilka lub kilkanaście lat opóźnić procesy starzenia i przeciwdziałać nieuchronnym zmianom skóry i wydolności organizmu. Mądry styl życia i medycyna estetyczna dają taką możliwość. Wybierajmy rozważnie zabiegi i odpowiednio wykwalifikowanego lekarza, a satysfakcja będzie gwarantowana.

Facebook

reklama
BD Aesthetic - Sunekos
reklama
XIII Kongres Dermatologii Estetycznej
reklama
PZWL
reklama
DMK
reklama
Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner