Uroda

Odświeżają i pielęgnują, czyli zalety naturalnych mgiełek do ciała

Odświeżają i pielęgnują, czyli zalety naturalnych mgiełek do ciała

 

 

Kiedy za oknem robi się gorąco sięgamy po zapachy, które dają natychmiastowe uczucie orzeźwienia i odświeżenia. Oprócz tradycyjnych perfum chętnie wybieramy mgiełki do ciała, które dodatkowo pielęgnują skórę.

 

Mgiełki powstają najczęściej na bazie hydrolatów roślinnych, czyli wyciągów z roślin, które pozostają po procesie destylacji parą wodną. Znajdziemy w nich niewielkie ilości olejków eterycznych oraz rozpuszczalne cząstki roślinne. Dzięki temu hydrolaty mają delikatny zapach oraz właściwości pielęgnacyjne. Większość hydrolatów ma ph zbliżone do naturalnego odczynu naszej skóry i jest przez nią dobrze tolerowana. Dlatego właśnie firmy kosmetyczne dodają je popularnych ostatnio mgiełek. W tego typu wodach do ciała znajdziemy dodatkowo witaminy, np. A, E, C, PP oraz zawarty w owocach lupeol (naturalny kwas salicylowy) oraz flawonoidy, które działają przeciwstarzeniowo.

Przy wyborze mgiełki należy kierować się jej składem. Powinien być on w dużej mierze naturalny, dzięki czemu mamy pewność, że kosmetyk zawiera wszystkie dobroczynne składniki z roślin. W mgiełkach Yves Rocher Plaisirs Nature aż 95 proc. składników jest pochodzenia naturalnego. Nawet alkohol wykorzystany do utrwalenia zapachu pochodzi w 100 proc. z naturalnych źródeł. Mgiełki te nie zawierają parabenów, olejów mineralnych i barwników.

 

Jak używać mgiełki?

Można je rozpylać zarówno na ciało (nogi, ramiona, szyję) i włosy, najlepiej z odległości wyciągniętej ręki. Mgiełki zapachowe z pewnością sprawdzą się w upalne dni. Orzeźwiają, pięknie pachną i lekko chłodzą. Dzięki temu, że mają bardzo delikatny zapach, można się nimi do woli spryskiwać, bez obawy, że przesadzimy z  ilością. W odróżnieniu od niektórych wód termalnych nie wysuszają skóry, więc nie trzeba jej osuszać, zaraz po aplikacji. Śmiało możemy ich używać po podróży lub dniu spędzonym w suchym, klimatyzowanym pomieszczeniu.

 

Polecamy:

 

Mgiełka do ciała i włosów Brzoskwinia & Anyż 100 ml, Plaisirs Nature Yves Rocher

Mgiełka do ciała i włosów Kokos 100 ml, Plaisirs Nature, Yves Rocher

Mgiełka do ciała i włosów Malina & Mięta pieprzowa 100 ml, Plaisirs Nature, Yves Rocher 

Mgiełka do ciała i włosów Mango & Kolendra 100 ml, Plaisirs Nature, Yves Rocher

Cena: 35 zł

 

 449542 56356 e

Facebook

reklama
IADE 2024
reklama
P - DMK
reklama
P - Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner