Uroda

dermokosmetyki

Dermokosmetyki - dobry wybór dla wymagającej skóry

Dermokosmetyki to preparaty nie tyle pielęgnacyjne, co lecznicze. Różnią się od kosmetyków typowo drogeryjnych wyższymi stężeniami substancji leczących. Często zawierają też mniejszą ilość barwników czy chemicznych zapachów. Co jeszcze powinno się wiedzieć o dermokosmetykach?

Dermokosmetyki – co to?

Kosmetyki, do niedawna spotykane głównie w aptekach, uznawane są przez wielu za bardziej profesjonalne i po prostu – lepsze. Czym jednak są i czy dermokosmetyki może stosować każdy? Kluczowe jest tutaj to, że dermokosmetyki są tworzone w odpowiedzi na konkretne problemy skórne. Nie istnieją w tym wypadku rozwiązania uniwersalne. Należy wybrać kosmetyk, kierując się wymaganiami swojej cery i problemami z jakimi się mierzymy. Dermokosmetyki są hipoalergiczne oraz zawierają mniejszą ilość konswewantów.

Wytwarzane w sterylnych warunkach dermokosmetyki powstają pod czujnym okiem specjalistów – dermatologów, kosmetologów i chemików. Od zwykłych kosmetyków różnią się także bogatszym składem – zwłaszcza jeśli chodzi o zawartość składników bioaktywnych. Bazą jest zwykle woda termalna, zawierają także wiele składników mineralnych i wysokie stężenie witamin, np. A, E i C. Są także bogate w elementy pochodzenia roślinnego. Często mają działanie przeciwzapalne i łagodzące, co pomaga problematycznej cerze.

Dermokosmetyki do twarzy

Dermokosmetyki w postaci kremów, emulsji, toników szczególnie polecane są osobom z wrażliwą cerą z problemami. Należy jednak pamiętać, że nie są to leki dermatologiczne. Mogą wyłącznie pomóc w walce z niedoskonałościami skóry – odpowiednio dobrane skutecznie uzupełnią terapię, ale nigdy jej nie zastąpią.

Gdy nie możemy poradzić sobie z zaczerwienieniem, pieczeniem, trądzikiem lub przebarwieniami trzeba sięgnąć po coś więcej niż zwykłe kosmetyki pielęgnacyjne ze sklepowej półki. Dermokosmetykami powinny zainteresować się osoby zmagające się np. z trądzikiem, atopowym zapaleniem skóry, z alergiami czy skłonnością do pękania naczynek krwionośnych.

Nie oznacza to jednak, że ku dermokosmetykom należy się zwrócić wyłącznie w przypadku posiadania wymienionych schorzeń. Stosowanie dobrych, bogatych w odżywcze i lecznicze składniki preparatów, znacząco poprawi kondycję naszej skóry. Systematyczne używanie dermokosmetyków może poprawić jakość naszej cery, odżywi ją oraz będzie zapobiegać nasileniu się problemów. To zastrzyk dodatkowej energii! Szczególnie ważny, jeśli na co dzień dostarczamy naszej cerze wyzwań, np. w postaci mocnego makijażu czy zanieczyszczenia otaczającego nas środowiska.

Facebook

reklama
P - Kongres Dermatologii Est.
reklama
Beauty by Touch Congress
reklama
IADE 2024
reklama
P - DMK
reklama
P - Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner