Uroda

Dlaczego jesienią wypadają włosy? Jak sobie z tym radzić? Ekspert wyjaśnia!

Dlaczego jesienią wypadają włosy? Jak sobie z tym radzić? Ekspert wyjaśnia!

Kiedy jesienią wypadają ci włosy, zacznij działać! Zmień nawyki i pielęgnację oraz zwróć uwagę na swoją dietę. Ewelina Wysoczańska, trycholog, właścicielka marki Bionigree wyjaśnia, skąd bierze się sezonowe wypadanie włosów i jak mu przeciwdziałać. Przeczytaj!  

Dlaczego jesienią wypadają włosy?

Sezonowe wypadanie włosów to przypadłość, z którą borykamy się zwłaszcza wiosną i jesienią, co bezpośrednio wiąże się z cyklem biologicznym człowieka i zmianami m.in. w gospodarce hormonalnej.Jesienią poziom estrogenu w organizmie spada. A to właśnie ten hormon odpowiedzialny jest za kondycję włosów: zapobiega ich utracie, odpowiada za wydłużenie faz wzrostu włosów oraz stymuluje pojawienie się tych nowych tłumaczy Ewelina Wysoczańska, doświadczona trycholog, właścicielka marki Bionigree. – Dodatkowo, w tej porze roku obserwujemy wzrost poziomu testosteronu, wraz z którym może następować także wzrost jego pochodnej – dihydrotestosteronu, który wpływa negatywnie na mieszki włosowe – dodaje ekspert.

Tak jak zmianie ulega nasz układ hormonalny, działając niekorzystnie na nasze włosy, tak i pogoda – zimny wiatr czy wilgoć, również nie pomagają w utrzymaniu brodawek włosów w zdrowej kondycji. Do tego dochodzą stres, obniżony poziom witaminy D, senność czy typowa dla jesiennej pory chandra. Wszystkie te czynniki mają negatywny wpływ na stan naszego ciała i włosów.

Jak przeciwdziałać wypadaniu włosów?

Co zatem robić i jak wspomóc skórę głowy? – Środki profilaktyczne powinniśmy wdrożyć już latem. To właśnie wówczas intensywne promienie słoneczne zasadzają ziarno. Później już prosta droga do wypadania włosów telogenowych jesienią. Dlatego tak ważne jest, by letnią porą chronić skórę głowy, nosząc odpowiednie nakrycie czy spędzając więcej czasu bezpiecznie w cieniu. Niemniej istotna jest w lecie odpowiednia higiena i pielęgnacja skóry głowy: mycie włosów szamponami wysokiej jakości oraz stosowanie odpowiednich kosmetyków – serum oczyszczającego i emulsji stymulującej skórę głowy – uzupełnia Ewelina Wysoczańska.

Dieta przeciw wypadaniu włosów

Poza prawidłowym oczyszczaniem i nawilżaniem niebagatelną rolę dla kondycji włosów odgrywa zbilansowana dieta. W codziennym jesiennym menu nie powinno zabraknąć produktów bogatych w witaminy: A, C, E, D3, witaminy z grupy B, kwasy Omega 3, magnez, cynk oraz żelazo. Pamiętajmy także, aby zwłaszcza jesienią nie wychodzić na dwór z mokrymi włosami, a także zaopatrzyć się w nakrycia głowy z naturalnych materiałów. Dbajmy też o to, aby czapki zbyt długo nie uciskały mocno skóry głowy.

Ewelina WysoczańskaEwelina Wysoczańska – trycholog, właścicielka marki Bionigree

 

 

 

Źródło: materiały prasowe

Sprawdź także: Matowe włosy? Co jest ich przyczyną?

Facebook

reklama
P - Kongres Dermatologii Est.
reklama
Beauty by Touch Congress
reklama
IADE 2024
reklama
P - DMK
reklama
P - Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner