Trądzik to twój problem? Gdy liczy się efekt - wybierz DMK!

Trądzik to twój problem? Gdy liczy się efekt - wybierz DMK!

Jak powstaje trądzik i jak się go pozbyć? Jakie błędy popełniają pacjenci i lekarze? Czy można zapomnieć o problemie trądziku na zawsze?
Odpowiada Alona Trokhova, kosmetolog z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w skutecznej walce z trądzikiem.

Dlaczego powstaje trądzik?

Jak często pacjenci zgłaszają się do pani z problemem trądziku?
Około połowy moich pacjentów to osoby z trądzikiem 2. lub 3. stopnia nasilenia lub z pozostałościami po nim, takimi jak blizny czy przebarwienia. Najczęściej przychodzą do mnie nastolatki oraz kobiety i mężczyźni po 35. roku życia.

Co jest przyczyną powstawania trądziku?
Główną przyczynę choroby stanowią zaburzenia pracy gruczołów łojowych i mieszków włosowych. Jednak trądzik nie ma jednej przyczyny.
Stosunkowo często choroba występuje u pacjentów, którzy są do niej predysponowani genetycznie - jeśli jeden z rodziców zmagał się z trądzikiem, ich dzieci prawdopodobnie również będą go miały. Istnieje tendencja do zaostrzania się objawów z pokolenia na pokolenie - rodzice mogą mieć łagodną postać, ale dzieci już ciężką, z bardziej nasilonymi objawami.
Oprócz genetyki, patologia ta jest warunkowana stresem i niewłaściwą dietą. Może także mieć podłoże hormonalne.

DMK tradzik A. Trokhova1

reklama
Art2 - Sunekos

Walka z trądzikiem. Dlaczego preparaty DMK?

Jakie powinny być pierwsze działania pacjenta jeśli pojawi się trądzik?
Przede wszystkim należy skonsultować się ze specjalistą – dermatologiem lub doświadczonym w tym zakresie kosmetologiem. Szczegółowa anamneza, czyli wywiad i badanie podmiotowe, ocena stopnia ciężkości choroby, pozwoli zdiagnozować i odpowiednio podejść do problemu już w początkowej fazie choroby. A to oszczędzi pacjentowi cierpień, nie mówiąc już o czasie i pieniądzach.

A nie można stosować powszechnie dostępnych preparatów?
Jeśli objawy zaczynają stanowić dla pacjenta problem, wskazana jest profesjonalna pomoc. Samodzielne leczenie jest niebezpieczne, ponieważ trądzik może utrzymywać się latami i pozostawić na skórze trwałe blizny i plamy. Niewłaściwe leczenie może skutkować poważnymi powikłaniami. Każdy przypadek jest wyjątkowy i tylko profesjonalista może określić rzeczywiste przyczyny choroby i dalszy przebieg leczenia, zalecić pielęgnację domową i profesjonalne zabiegi.
W razie potrzeby skieruje on pacjenta na konsultacje do innych specjalistów: gastroenterologa, ginekologa, endokrynologa - w celu zbadania i leczenia współistniejących chorób.

Dlaczego wybiera pani preparaty DMK do leczenia trądziku?
Moje dziesięcioletnie doświadczenie jako kosmetologa udowodniło, że leczenie trądziku za pomocą preparatów marki DMK zawsze gwarantuje osiągnięcie oczekiwanych rezultatów. Pomogłam ponad stu pacjentom, którzy pomyślnie przeszli leczenie i uzyskali zdrową i piękną skórę.
Inspiruje mnie skuteczność koncepcji marki DMK: Usunąć - Odbudować - Chronić - Wspierać. Za pomocą zabiegów w gabinecie usuwamy patologię i odbudowujemy skórę, a zalecenia do pielęgnacji domowej chronią i wspierają uzyskane efekty, bo linia profesjonalna i domowa działają w synergii.

DMK tradzik A. Trokhova2

Wybieram DMK ze względu na efekty

Jaka procedura zabiegów DMK jest zalecana dla pacjenta z trądzikiem? Jak długo trwa leczenie?
Procedura ta składa się zwykle z 8-12 zabiegów, w zależności od stopnia zaawansowania i przebiegu choroby. Trwa to około trzy miesiące.
Pierwsze efekty widoczne są już po 1-2 zabiegach. Oczywiście nie należy oczekiwać idealnej skóry po jednym zabiegu, ale redukcja nadmiernego rogowacenia, stanów zapalnych i poprawa jakości skóry jest widoczna natychmiast.

Jakie protokoły terapeutyczne stosuje pani w leczeniu?
W zależności od anamnezy zalecam Hydrodermaze, Acutrol, zabiegi z użyciem peelingów kwasowych - Quick Peel, zasadowych - Alkaline Wash, rewizję RP.

Wspomniała pani o zabiegu Hydrodermaze. Dlaczego jest on skuteczny w leczeniu ciężkiej postaci trądziku?
Jest to zabieg łączony, co oznacza, że w ramach jednej procedury działamy na patologię pod różnymi kątami.
Peeling enzymatyczny Prozyme rozpuszcza powierzchniowe zanieczyszczenia, oczyszcza gruczoły łojowe i mieszki włosowe.
Kwasy Pro Alfa 1 wyciągają zawartość porów na powierzchnię i nawilżają skórę.
Maska enzymatyczna usuwa produkty rozpadu komórek, toksyny i wolne rodniki, poprawia mikrokrążenie i dotlenienie, dzięki czemu skóra osiąga homeostazę. Dowodem na to, że terapia enzymatyczna została przeprowadzona prawidłowo i odbyła się w głębokich warstwach skóry, jest efekt plazmatyczny - po zabiegu naczynia włosowate są wyraźnie zarysowane na skórze twarzy i szyi pacjenta w postaci jakby mapy.

DMK tradzik A. Trokhova3

Najczęstsze błędy popełniane przez pacjentów

Jakie mity na temat trądziku warto obalić raz na zawsze?
Pierwszy brzmi: Można nie leczyć trądziku u nastolatków, choroba sama minie.
Biorąc pod uwagę zmiany jakie zachodzą w organizmie nastolatka, pierwsze objawy trądziku, bez odpowiedniego leczenia, mogą prowadzić do przedostania się na skórę flory bakteryjnej, dłuższego i cięższego przebiegu choroby. Dlatego już przy pierwszych objawach choroby należy rozpocząć leczenie.
Drugi mit: Wystarczy przyjmować preparaty hormonalne, a wtedy trądzik ustąpi.
Patogeneza trądziku jest złożonym procesem biochemicznym i samo przyjmowanie hormonów nie wystarczy do uzyskania skutecznego rezultatu. Oprócz zmiany podłoża hormonalnego zmienia się struktura i zawartość gruczołów łojowych, a na tym tle może dojść do infekcji bakteryjnej. Konieczne jest kompleksowe leczenie patologii: miejscowe i doustne przyjmowanie preparatów.
Kolejny mit: Nie musisz leczyć trądziku, wystarczy, że zmienisz swoją dietę.
Rzeczywiście, istnieje bardzo ścisły związek między przewodem pokarmowym a skórą. Możemy poprawić jakość naszej skóry za pomocą odpowiedniego odżywiania, jednak trądzik wywołuje wiele czynników, a leczenie musi być kompleksowe.
Często pojawia się również opinia: Do leczenia trądziku w gabinecie kosmetologa wystarczy oczyszczanie twarzy.
Oczyszczanie wpływa jedynie na objawy, ale nie na przyczyny. Trądzik można wyleczyć jedynie poprzez leczenie czynników, które go wywołują.
Jednak najbardziej niebezpiecznym mitem jest twierdzenie: To, co pomogło mojej koleżance - pomoże i mnie.
Każdy pacjent jest indywidualny - z predyspozycjami genetycznymi, niuansami żywieniowymi, określonym stopniem rozwoju patologii, różnym typem skóry. Należy więc leczyć pacjenta, a nie chorobę.

Co wpływa na chęć i wysiłek pacjenta we współpracy z kosmetologiem?
Istotne jest tutaj podejście kosmetologa. Specjalista musi szczegółowo wyjaśnić patogenezę trądziku, jego objawy oraz potrzebę leczenia, znaczenie tego czy innego zabiegu. Doświadczony kosmetolog cierpliwie odpowiada na wszystkie pytania, pozostaje w stałym kontakcie z pacjentem. Wtedy ma on zaufanie do specjalisty, a leczenie jest łatwiejsze i skuteczniejsze.

Czy możliwe jest pozbycie się trądziku na zawsze?
Niestety nie, ponieważ trądzik jest przewlekłą chorobą skóry. Najważniejszym zadaniem w leczeniu skóry trądzikowej jest osiągnięcie długotrwałej remisji, czyli osiągnięcie tego, aby patologia przeszła w fazę kontrolowaną, bez ostrych objawów.
Bardzo istotne jest, aby wyjaśnić to pacjentowi i uświadomić mu konieczność wspierania skóry za pomocą pielęgnacji domowej po etapie leczenia, jak również uczulić na możliwość wystąpienia zaostrzeń.

DMK tradzik A. Trokhova4

Trądzik – jak można sobie pomóc?

Jak pacjent powinien dbać o utrzymanie dobrego stanu skóry po skutecznym leczeniu trądziku?
Utrzymanie efektów można uzyskać po zastosowaniu się do następujących zaleceń:
Zdrowe odżywianie. Optymalną dietą jest dieta śródziemnomorska, czyli spożywanie głównie produktów roślinnych (owoce i warzywa; makaron z mąki pszennej grubego przemiału; kasze, pieczywo pełnoziarniste; bobowate i orzechy). Należy również ograniczyć pokarmy słodkie i tłuste, czasami produkty mleczne, jeśli ich spożycie powoduje wysypkę.
Przestrzeganie zaleceń pielęgnacji domowej. W celu podtrzymania efektów leczenia najczęściej zalecam beta-glukany - wzmacniają odporność skóry, odbudowują ją i goją, oraz system ACU (Acne Control Ultra). Formuły ACU System nie zawierają parabenów i siarczanów oraz nadtlenku benzoilu. Formuły te wykorzystują kwas salicylowy, naturalnie występujący w jagodach i jeżynach oraz szereg innych ekstraktów roślinnych, które mają na celu zwalczanie podstawowych czynników patogennych wywołujących trądzik: infekcji bakteryjnych, stanów zapalnych, hiperkeratozy oraz nadmiernego wydzielania sebum.
Wizyty u specjalisty - zarówno profilaktyczne, jak i w okresie zaostrzenia choroby.

Jakie kroki profilaktyczne można podjąć i jak dbać o skórę, aby uniknąć ostrej formy trądziku?
Konieczna jest odpowiednia pielęgnacja skóry w domu. Właściwa higiena skóry i prawidłowe oczyszczanie są ważnymi elementami zapobiegania powstawaniu choroby.
Nie należy również samodzielnie wyciskać pryszczy, ponieważ istnieje ryzyko powstania blizn, rozprzestrzenienia się infekcji i zwiększenia liczby zaskórników. Nie zaleca się przecierania skóry środkami, które zawierają alkohol i nadtlenek benzoilu, ponieważ może to prowadzić do wysuszenia skóry.
W przypadku zaostrzenia choroby konieczna jest wizyta u specjalisty i uwzględnienie faktu, że leczenie nie może być ograniczone tylko do mechanicznego oczyszczania skóry, ale niezbędne jest zwalczenie przyczyn powstania tego problemu.

Alona Trokhova @skindoctor_trohova 
DMK Poland @dmk_poland 
www.danne.pl 

Materiał promocyjny Partnera.

Facebook

reklama
BD Aesthetic - Sunekos
reklama
IADE Akademia
reklama
Offlabel_konferencja_pazdziernik_2023
reklama
PZWL
reklama
DMK
reklama
Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner