Medycyna estetyczna

Patrzysz na swoje zdjęcia i pierwsze co rzuca ci się w oczy to drugi podbródek? To problem, który wiąże się z miejscowym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej lub obwisłością skóry. Niestety może dotyczyć nawet osób szczupłych. Jak się go pozbyć? Zastosuj ćwiczenia, masaże lub zabiegi, które sprawią, że twoja twarz będzie wyglądać szczuplej, a ty pozbędziesz się drugiego podbródka.

Przyczyny pojawiania się drugiego podbródka

Podwójny podbródek tworzy się wskutek miejscowego nagromadzenia tkanki tłuszczowej lub pojawienia się obwisłości skóry poniżej brody. Najczęściej występuje on u osób, które posiadają nadwagę, ale borykają się z nim nawet osoby szczupłe. Czasem taka budowa twarzy wynika po prostu z uwarunkowań genetycznych, a czasem drugi podbródek może pojawić się wraz z postępowaniem procesu starzenia i utraty jędrności skóry. Co ciekawe, podwójny podbródek to także problem, który może powstawać wskutek nieprawidłowych nawyków. Jakich? Niestety częste korzystanie ze smartfonów, a co za tym idzie mocne pochylanie głowy, sprawia że skracają się mięśnie szyi oraz zwiększa się obszar podgardla, tworząc nieestetyczny drugi podbródek. Optycznie zanika kontur twarzy, zacierają się granice między brodą a szyją. Twarz jest bardziej okrągła, a przez to rozmywają się jej rysy.

Ćwiczenia na drugi podbródek

Drugi podbródek to problem estetyczny. Niekorzystnie wygląda na zdjęciach, z profilu, jak i en face. Wiele osób wstydzi się takiej budowy twarzy dlatego, kiedy zastanawiasz się, jak skutecznie pozbyć się drugiego podbródka, zacznij działać od małych kroczków. Czy wiesz, że istnieją specjalne ćwiczenia na podwójny podbródek? Wprowadź do codziennej rutyny kilka prostych ruchów, u niektórych osób takie metody pomogą skutecznie zredukować drugi podbródek. Jak to działa? Takie ćwiczenia pomagają wzmocnić mięśnie oraz wpływają na ujędrnienie skóry.
Co robić?

  • Wyprostuj się! Staraj się utrzymywać plecy w prostej pozycji, spaceruj po domu z książką na głowie, dzięki temu zredukujesz garb na plecach i drugi podbródek.
  • Trenuj. Wykonuj na zmianę napięcia i rozluźnienia mięśni podbródka i szyi. Takie ćwiczenia powtarzaj kilka razy dziennie.
  • Poznaj jogę twarzy na drugi podbródek. Podnieś głowę do góry i w tej pozycji zrób „dziubek”, dzięki temu będziesz naprężać i puszczać mięśnie odpowiedzialne za napinanie tego obszaru. Możesz to ćwiczenie połączyć z wysuwaniem do przodu języka.

Masaż podbródka

Wykonuj regularny masaż podbródka. Najlepiej robić je profilaktycznie, aby zapobiegać pojawianiu się wiotkiej skóry w okolicy podbródka. Jak wykonać taki masaż krok po kroku? Unieś głowę do góry, wyprostuj szyję i oklepuj od dołu dłonią obszar drugiego podbródka. Możesz taki masaż wykonywać kilka razy dziennie. Pamiętaj o tym zawsze, gdy nakładasz krem rano i wieczorem. Możesz pójść o krok dalej i do masażu podbródka wykorzystać specjalne rolujące masażery lub kamień gua-sha.

Zabiegi na drugi podbródek

Najpopularniejsze zabiegi na drugi podbródek to m.in. lipoliza iniekcyjna, karboksyterapia, fale radiowe, mezoterapia igłowa, nici liftingujące oraz bardziej inwazyjna liposukcja. Jak działają poszczególne metody?

  • Lipoliza iniekcyjna. Jest to zabieg, który polega na wstrzyknięciu specjalnego preparatu w nagromadzoną tkankę tłuszczową. Zawarta w nim fosfatydylocholina w efekcie powoduje rozpuszczenie i przyspieszenie spalania tłuszczu. Aby osiągnąć zadowalający efekt wyszczuplenia twarzy, należy wykonać serię od 3 do 6 zabiegów, w zależności od pacjenta.
  • Karboksyterapia. Zabieg, podczas którego wprowadza się na danym obszarze dwutlenek węgla. Gaz ten sprawia, że poprawia się mikrokrążenie, przez co komórki stają się lepiej dotlenione i odżywione. Wskutek produkcji większej ilości kolagenu i elastyny, skóra w okolicy drugiego podbródka staje się bardziej napięta i elastyczna.  Dzięki zastosowaniu karboksyterapii dochodzi również do redukcji tkanki tłuszczowej.
  • Fale radiowe. Częstotliwości wykorzystane w zabiegach z użyciem fal radiowych powodują obkurczenie oraz wytwarzanie nowych włókien kolagenowych w skórze. Po zabiegu skóra staje się bardziej jędrna i naprężona, dzięki temu znika podwójny podbródek.
  • Mezoterapia igłowa. Metoda polegająca na ostrzykiwaniu wybranych okolic preparatami, które dostarczą skórze niezbędne składniki odżywcze i będą wpływały na jej regenerację. Pozwala zmniejszyć drugi podbródek poprzez odpowiednie napięcie skóry.
  • Nici liftingujące. Niezawodny zabieg pozwalający wydobyć kontur i napięcie skóry w okolicy podbródka. Zabieg polega na wprowadzeniu nici i odpowiednim ich umocowaniu tak, aby zniwelować obwisłości podbródka i napiąć skórę. Nici liftingujące tworzą swego rodzaju „stelaż”, dzięki czemu dolna część twarzy jest bardziej zwarta, smukła i podniesiona.
  • Liposukcja. Inwazyjny zabieg z zakresu chirurgii plastycznej, który polega na odessaniu nadmiarów tkanki tłuszczowej z podbródka. Można zastosować także liposukcję laserową, która jest zabiegiem nieco delikatniejszym i oprócz odessania tłuszczu, prowadzi do ujędrnienia skóry w okolicy zabiegowej.

Facebook

reklama
P - Kongres Dermatologii Est.
reklama
Face & Body Winter Forum
reklama
P - DMK
reklama
P - Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner