Mężczyzna

składniki, które korzystanie wpływają na proces starzenia się

8 produktów dla mężczyzn, które zapewnią młodzieńczy i zdrowy wygląd

Wraz z wiekiem nasze ciało zaczyna się zmieniać. Jeśli nie masz szczęścia do genów lub nie jesteś fanatykiem fitnessu, oznaki starzenia mogą pojawić się dosyć wcześnie. Ale można temu przeciwdziałać przy pomocy właściwej diety.

W przypadku mężczyzn, zwykle około 40. roku życia ich metabolizm zwalnia, a szanse na pojawienie się różnych dolegliwości zaczynają rosnąć. Nie tylko zmarszczki wskazują na oznaki starzenia się, ale także ciało zaczyna słabnąć. Ważną rolę w przeciwdziałanu tym czynnikom odgrywa dieta.

Co prawda nikt z nas nie może zatrzymać zegara, ale możemy zdecydowanie opóźnić proces starzenia przez spożywanie pokarmów, które mogą poprawić wygląd naszej skóry, zwiększyć poziom energii i polepszyć ogólny stan zdrowia. Według dietetyków do codziennej diety wystarczy dodawać niektóre produkty bogate w składniki odżywcze, tłuszcze omega-3 oraz witaminę C, aby skutecznie opóźnić naturalne procesy starzenia się organizmu i zachować młodość na dłużej. Jakie to produkty? 

1. Pomidor

Koniecznie jedz pomidory, ponieważ są one bogate w likopen, środek fitochemiczny, który pomaga zachować młodzieńczy i zdrowy wygląd. Ponadto pomaga we wzmocnieniu skóry poprzez hamowanie aktywności kolagenazy - enzymów biorących udział w rozpadzie kolagenu w skórze. Likopen chroni również twoje ciało przed działaniem szkodliwych toksyn.

2. Ryby / olej rybny

Ryby lub olej z ryb są dobrym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3, które pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu komórek ciała i dodatkowo zwalczają stany zapalne. Mają również wysokiej jakości strawne białko, które poprawia strukturę skóry i zmniejsza drobne zmarszczki. Spożywanie ryb obniża poziom cukru we krwi, który jest jedną z głównych przyczyn starzenia się. 

3. Orzechy

Orzechy są niewątpliwie najlepszym wyborem dla osób prowadzących zdrowy tryb życia i powinny stanowić część ich codzinnej diety. Nie bez powodu należą do grupy tzw. superfoods. Zapewniają one wszystkie niezbędne witaminy i składniki odżywcze. 

4. Jagody  

Jagody oraz truskawki i jeżyny są bogatym źródłem ważnych przeciwutleniaczy, w tym flawonoidów. Mają one właściwości przeciwstarzeniowe. Dzięki zawartości witaminy C, stymulują produkcję kolagenu w organizmie, minimalizując tym samym zmarszczki i przebarwienia skóry.

5. Żeń-szeń

Żeń-szeń ma właściwości przeciwzmarszczkowe; bogaty w składniki odżywcze, pomaga pozbyć się wolnych rodników w organizmie, a także stymuluje i pobudza metabolizm skóry. Pomaga także uelastycznić skórę, zmniejsza drobne linie i zmarszczki na twarzy i innych częściach ciała.

6. Zielona herbata

Zielona herbata od dawna jest reklamowana jako napój ziołowy, który nie tylko pomaga w budowaniu metabolizmu, ale także sprawia, że ​​wyglądasz młodziej. Jest bogatym źródłem związku nazywanego polifenolem katechinowym, który odpowiedzialny jest za usuwanie z organizmu wolnych rodzników - jednego z głównych czynników starzenia się. 

7. Naturalny jogurt

Jogurt jest doskonałym źródłem białka i ma niską kaloryczność. Przyjazna bakteria obecna w jogurcie pomaga w poprawie trawienia. Jest on także bogaty w ryboflawinę, fosfor, wapń i witaminę B12. Zdecydowanie warto dodać jogurt. do codziennej diety. 

8. Awokado

Awokado jest doskonałym źródłem witamin B i E, które zapewniają pełne odżywienie skóry. Ponadto glutation obecny w awokado pomaga w spowolnieniu procesu starzenia u mężczyzn.

Facebook

reklama
P - Kongres Dermatologii Est.
reklama
Face & Body Winter Forum
reklama
P - DMK
reklama
P - Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner