Mężczyzna

Już nikogo nie dziwi obecność mężczyzny w gabinecie medycyny estetycznej lub chirurgii plastycznej. Panowie wbrew pozorom coraz chętniej korzystają z zabiegów. Poszukują sprawdzonych rozwiązań, aby zadbać o swój wygląd oraz pozbyć się kompleksów. Przedstawiamy top 5 zabiegów dla mężczyzn. Przeczytaj!

 1. Depilacja laserowa

Najpopularniejsze zabiegi dla mężczyzn to przede wszystkim usuwanie zbędnego owłosienia. Nic w tym dziwnego. Depilacja laserowa to doskonały i wygodny sposób na pozbycie się włosów na plecach, karku, klatce piersiowej, brzuchu, pod pachami. Depilacja laserowa pomaga także zlikwidować lub nadać kształt i linię zarostowi na twarzy. Zdarza się, że panowie wykonują ten zabieg również na nogach. Dotyczy to szczególnie kulturystów i sportowców. Skąd bierze się takie zainteresowanie tymi zabiegami wśród panów? Z tego samego powodu, z którego tak chętnie korzystają z nich kobiety. Depilacja laserowa to przede wszystkim wygoda i komfort na długo, mnóstwo zaoszczędzonego czasu na co dzień oraz gładka skóra.

Jak działa zabieg? Wiązka światła działania na melaninę znajdującą się we włoskach (im ciemniejsze włoski, tym lepszy efekt). Wskutek wywołania efektu termicznego następuje zniszczenie cebulki oraz mieszka włosowego. Aby skutecznie usunąć owłosienie, depilacja laserowa musi być wykonana w odpowiedniej fazie wzrostu włosa (anagen). Dlatego dla uzyskania optymalnych rezultatów należy wykonać całą serię zabiegów.

W zależności od obszaru koszt jednego zabiegu depilacji laserowej dla mężczyzny waha się w przedziale od 100 zł (mały obszar) do 850 zł (całe nogi).

2. Przeszczep włosów

Na drugim biegunie po usuwaniu owłosienia znajduje się przeszczep włosów. Łysienie jest to duży problem wśród panów, nie tylko estetyczny. Deficyt włosów może być źródłem wielu kompleksów i braku akceptacji swojego wyglądu. Przeszczep włosów jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów dla mężczyzn, którzy borykają się z problemem łysienia androgenowego. Pozwala on zagęścić i uzupełnić fryzurę. Może być on wykonywany różnymi metodami. Klasycznie polega na delikatnym i precyzyjnym pobraniu pojedynczych mieszków włosowych (najczęściej z obszaru potylicy), aby później wszczepić je w miejsca, gdzie występuje ubytek włosów. Podczas zabiegu zostaje przeszczepiony nie tylko włos, ale również komórki macierzyste, co w dużej mierze wpływa na powodzenie zabiegu.

Taka transplantacja włosów pozwala uzyskać naturalny efekt zagęszczenia i poprawy estetyki męskiej fryzury. Zabieg może być wykonywany, aby zlikwidować zakola, zagęścić szczyt głowy, uzupełnić braki owłosienia w miejscu blizny (np. po urazie, po oparzeniach).

Przeszczep włosów w zależności od metody i obszaru zabiegowego może kosztować od 3000 do 28000 zł.

3. Usunięcie ginekomastii

Ginekomastia to nadmierny przerost piersi u mężczyzny, powstaje wskutek rozrostu tkanki tłuszczowej, gruczołowej lub włóknistej. Przyczyną pojawienia się tego problemu są przede wszystkim zaburzenia hormonalne oraz nadwaga. Niestety, jest to kolejne schorzenie, które może być źródłem kompleksów. Dlatego niektórzy panowie decydują się na zabieg usunięcia ginekomastii. W zależności od rodzaju schorzenia, aby wyleczyć ginekomastię można zastosować różne metody. Gdy mamy do czynienia z ginekomastią tłuszczową, sposobem na jej zlikwidowanie będzie liposukcja. Lekarz odsysa z danego obszaru nadmiar tłuszczu, a po zabiegu zostaje tylko niewielka blizna. Natomiast w przypadku ginekomastii gruczołowej chirurg nacina skórę i w odpowiedni sposób usuwa gruczoł. Po zabiegu usunięcia ginekomastii klatka piersiowa staje się płaska.

Ile kosztuje usunięcie ginekomastii? Wszystko zależy od rozległości problemu. Cena waha się od 4500 do 10000 zł.

4. Wolumetria i konturowanie twarzy

Panowie marzą o wyraźnie zarysowanej żuchwie i mocnych konturach twarzy. Dlatego wolumetria i modelowanie cieszy się wśród nich również sporą popularnością. Tego typu zabiegi dla mężczyzn polegają na uzupełnieniu ubytków tkanek i zarysowaniu konturów w ten sposób, aby twarz wyglądała męsko, świeżo i naturalnie. Konturowanie męskiej twarzy ma na celu nadać mocne, męskie rysy oraz harmonijny wygląd bez przerysowania. Zabieg polega na wprowadzeniu wypełniacza w określony obszar twarzy, jest właściwie bezbolesny i trwa kilkanaście minut. W zależności od zastosowanego wypełniacza efekty będą się utrzymywały około rok.

Cena zabiegów wolumetrycznych na twarz w zależności od wskazań i obszaru będzie się kształtować w przedziale od 500 do 1500 zł.

5. Powiększenie penisa

Jaki zabieg dla mężczyzn cieszy się jeszcze sporą popularnością? Oczywiście nie mogło w tym zestawieniu zabraknąć powiększania penisa. Zabieg ten można wykonać za pomocą kwasu hialuronowego, własnego tłuszczu lub kombinacją tych dwóch wypełniaczy. Są to procedury, które potrafią dodać nawet do 40% obwodu członka oraz do 10% jego długości. Efekty utrzymują się długo i wiele panów przyznaje, że dzięki temu ich pewność siebie i życie seksualne zdecydowanie się poprawiło.

Zabieg powiększania penisa w zależności od metody to koszt od ok. 1200 zł do 7500 zł.

Sprawdź także: Problemy z penisem

Facebook

reklama
IADE 2024
reklama
P - DMK
reklama
P - Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner