Mężczyzna

Męska pielęgnacja - czym się charakteryzuje?

Kwasy, naturalne oleje i kofeina… czyli o męskiej pielęgnacji!

Mężczyźni w pielęgnacji cenią efektywność, oszczędność czasu i strategiczne działanie. To wyzwanie dla kosmetologów. Co, jeśli panowie potrzebują przy tym pielęgnacji skóry wrażliwej? Sprawa się komplikuje, bo jednocześnie trzeba działać bardzo skutecznie, ale łagodnie. Co polecają eksperci? Idealne połączenie dla męskiej pielęgnacji to kwasy w odpowiednich stężeniach, naturalne oleje i wyciągi z roślin.

Męska pielęgnacja

Jeden z najpopularniejszych mitów świata beauty to ten, że mężczyźni nie lubią i nie potrafią pielęgnować swojej urody. Nic bardziej mylnego i… nieaktualnego. W ciągu ostatniej (co najmniej) dekady panowie zagościli na rynku pielęgnacji domowej i profesjonalnej. I, jak się okazuje, odnajdują się na nim perfekcyjnie. Jedno jest pewne: świat męskiej pielęgnacji oszczędza czas i dąży do perfekcji. Kosmetyki mają być multifunkcjonalne, ekstremalnie skuteczne i uwodzić ekskluzywnym, męskim zapachem. A jeśli panowie mają skórę szczególnie wrażliwą? Składniki powinny także działać kojąco. Kosmetolodzy wskazują na połączenie kwasów, olejów naturalnych z… kofeiną.

Do najważniejszych wyzwań domowego, męskiego SPA eksperci zaliczają: delikatną pielęgnację wrażliwej skóry – także po goleniu, pielęgnację zarostu i utrzymanie gęstej, zdrowo wyglądającej fryzury. O kluczowych punktach męskiej pielęgnacji mówi kosmetolog Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki SOLVERX®.

Zadanie nr 1: nawilżanie i łagodzenie podrażnień!

Głównym wyzwaniem dla codziennej, męskiej pielęgnacji twarzy jest bardzo efektywne nawilżanie skóry i łagodzenie podrażnień, jakie mogą pojawiać się po goleniu (a w przypadku cery bardzo wrażliwej – nawet po samym myciu twarzy). Dwie kategorie produktów, bez których mężczyzna nie może (a na pewno nie powinien) się obejść podczas codziennej pielęgnacji to krem do twarzy i balsam po goleniu.

W codziennym rytualne męskiej pielęgnacji pojawiają się dwa kluczowe wyzwania: nawilżenie skóry i łagodzenie podrażnień. Mitem jest, że męska skóra to ta bezdyskusyjnie odporna i niewymagająca opieki. Wielu mężczyzn ma cerę wrażliwą, która wymaga bardzo skrupulatnych procedur i perfekcyjnie dobranych składników – mówi Agnieszka Kowalska. – Jedną z grup komponentów, które bardzo skutecznie działają łagodząco, przeciwzapalnie i kojąco, są kwasy o odpowiednio niskich stężeniach. Są one stosowane coraz częściej nie tylko w kosmetyce profesjonalnej, ale także domowej. Prym wśród kwasów o takim zastosowaniu wiodą kwasy: laktobionowy i glicyryzynowy, które stanowią odpowiedź na potrzeby skóry wrażliwej, także tej męskiej – dodaje.

Zadanie nr 2: pielęgnacja zarostu

Jak wskazują eksperci, doskonałe uzupełnienie funkcjonalności kwasów stanowią naturalne oleje roślinne. Nie zawsze uświadamiamy sobie, że oleje zawarte w kremach do twarzy nie tylko łagodnie i skutecznie pielęgnują skórę, ale także… odżywiają zarost. – Należy pamiętać, że nie tylko sama skóra twarzy i np. okolice wokół oczu potrzebują w przypadku „wrażliwców” delikatnej opieki. Wymaga jej także zarost. Co istotne,  „broda” będzie wyglądała imponująco wyłącznie wtedy, kiedy sam włos będzie lśniący i zdrowy. Tu zdecydowanie sprawdzają się oleje – np. z czarnuszki, zawarty w kremie do twarzy Sensitive Skin z linii SOLVERX MEN. Inne, cenne dla męskiej cery oleje to te z lnu i wiesiołka. Ich obecność np. w kremach po goleniu gwarantuje szybsze, naturalne łagodzenie podrażnień – mówi Agnieszka Kowalska.

Zadanie nr 3: gęste, zdrowe włosy

W męskim świecie liczy się nie tylko efektywność, ale także czas. Na poranny rytuał pielęgnacyjny panowie zwykle mogą poświęcić tylko kilka minut. I tu pojawia się pytanie „numer jeden” dotyczące męskiej pielęgnacji – czy można myć włosy tym samym preparatem, którym myjemy ciało? – Jak najbardziej,  o ile jest to produkt typu 2 w 1, a jego właściwości odpowiadają potrzebom wrażliwej skóry – także skóry głowy. Podsumowując, kluczowy jest dobór składników zawartych w kosmetyku i to, by poranne mycie włosów nie równało się użyciu „jakiegoś mydła”. Efektywna, męska pielęgnacja to ta oparta na odpowiednich komponentach i nastawiona na efekt – także na zapobieganie utracie włosów, czyli najczęściej tzw. łysieniu androgenowemu – podpowiada Agnieszka Kowalska.

Eksperci wskazują, że w przypadku wzmożonej utraty włosów warto wybierać produkty z komponentami roślinnymi. Czego szukać? Ziół o właściwościach normalizujących i probiotyków. Pamiętajmy, że zdrowe włosy „zaczynają się” od zdrowej skóry głowy o odpowiednim pH i zachowanej równowadze mikrobiomu. Piękna fryzura to efekt finalny tego, co dzieje się w skórze. Kosmetolodzy podpowiadają, że bezcenna jest także… kofeina, która słynie z właściwości zmniejszających i spowalniających łysienie androgenowe.

Codzienny rytuał pielęgnacyjny nie jest „dla mężczyzn”? Nic bardziej błędnego. Na szczęście, rynek beauty pozbywa się mitów, a panowie coraz śmielej wyciągają ręce po efektywną pielęgnację, która działa bardzo skutecznie i pochłania niewiele czasu.

SERIA dermoMEN SOLVERX®  Dostępna wyłącznie w drogeriach HEBE i Hebe.pl
KREM DO TWARZY dla mężczyzn
ŻEL POD PRYSZNIC I SZAMPON DO WŁOSÓW 2 W 1 dla mężczyzn

W skład serii wchodzą także:
BALSAM PO GOLENIU
SENSITIVE SKIN KREM POD OCZY

Źródło: materiały prasowe

Sprawdź także: Uroda w czasie inflacji – jakie kosmetyki wybrać?

 

 

Facebook

reklama
IADE 2024
reklama
P - DMK
reklama
P - Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner