Nowości

„Rola komórek macierzystych we współczesnej medycynie i kosmetologii” – premiera książki, którą musisz znać!

„Rola komórek macierzystych we współczesnej medycynie i kosmetologii” – premiera książki, którą musisz znać!

Co stanowi przyszłość branży beauty? Jakie znaczenie dla organizmu mają komórki macierzyste? Jakie jest ich obecne zastosowanie i jaki mają potencjał? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w książce „Rola komórek macierzystych we współczesnej medycynie i kosmetologii”, autorstwa Claudii Musiał. Najnowsza publikacja PZWL Wydawnictwo Lekarskie to przegląd najważniejszych podstaw naukowych i technologii wykorzystania komórek macierzystych. Sięgając po nią, zdobędziesz rozszerzoną wiedzę o funkcjach, znaczeniu i zastosowaniu komórek macierzystych.

 

Znaczenie komórek macierzystych i ich zdolności do stałego odnawiania się i podziału znane są w medycynie i kosmetologii od lat. Dzięki swoim wyjątkowym możliwościom są one wykorzystywane m.in. do regeneracji skóry, poprawy jej jędrności, redukcji zmarszczek, leczenia blizn i uszkodzeń skóry. Ale to tylko wierzchołek góry lodowej! Zastosowanie komórek macierzystych w opóźnieniu procesów starzenia i regeneracji organizmu staje się dziedziną, która z roku na rok będzie się rozwijać. Dlatego warto już teraz przyjrzeć się dobroczynnym właściwościom komórek macierzystych i ich licznym zastosowaniom.


„Rola komórek macierzystych we współczesnej medycynie i kosmetologii” to książka autorstwa Claudii Musiał, będąca kompendium wiedzy na temat funkcji, trendów i zastosowań komórek macierzystych. Pozycja przeznaczona jest dla studentów, kosmetologów i innych zawodów związanych z medycyną i kosmetologią oraz wszystkich, którzy zainteresowani są znaczeniem i rozwojem medycyny w kierunku wykorzystania potencjału regeneracyjnego organizmu.

Książka Claudii Musiał, specjalistki kosmetologii bioestetycznej, trycholożki, wykładowczyni Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku, wskazuje na kompleksowe wykorzystanie komórek macierzystych w medycynie, kosmetologii, trychologii i medycynie estetycznej. Odpowiada na kluczowe pytania, m.in.:

  • Jaką funkcję pełnią komórki macierzyste w organizmie człowieka?
  • Jakie są aktualne i przyszłe perspektywy ich zastosowania w medycynie i kosmetologii?
  • Czym jest biotech beauty oraz idea zrównoważonego piękna?
  • Jaki wpływ ma dieta i mikrobiota jelitowa na funkcjonalność komórek macierzystych?
  • Jaką rolę odgrywają komórki macierzyste w kontekście m.in. procesów starzenia?
  • Czym są egzosomy i co sprawia, że stanowią przyszłość zabiegów regeneracyjnych?

Jeśli chcesz zapoznać się z najnowszą wiedzą na temat roli komórek macierzystych we współczesnej medycynie estetycznej i kosmetologii, zapisz się na listę osób zainteresowanych premierą książki Claudii Musiał wydanej przez PZWL Wydawnictwo Lekarskie i odbierz prezenty – przedpremierowy fragment monografii oraz kod rabatowy.

Więcej informacji: kliknij tu 

Facebook

reklama
P - Laha
reklama
P - Face & Body
reklama
P - DMK
reklama
P - Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner