Ochrona zębów bez fluoru

Ochrona zębów bez fluoru

 

Chcesz zminimalizować ryzyko próchnicy? Zastanawiasz się jakiej pasty do zębów używać, żeby wzmocnić szkliwo, chronić dziąsła i  mieć zawsze świeży oddech? Sprawdź jak działają pasty bezfluorowe.

Nasze zęby każdego dnia w kontakcie z jedzeniem i piciem ulegają zużyciu. Powstają w nich drobne, niewidoczne gołym okiem uszkodzenia. Gromadzą się w nich bakterie, odkłada kamień, pojawiają się przebarwienia. Z czasem może to doprowadzić do poważniejszych uszkodzeń, takich jak ubytki. Podstawą zapobiegania próchnicy u dzieci i dorosłych jest dbałość o higienę jamy ustnej, prawidłowe odżywianie, a także miejscowe stosowanie preparatów remineralizacyjnych. Zalecenia higieniczne to szczotkowanie zębów pastą z fluorem dwa razy dziennie oraz używanie nici dentystycznych. Nie bez znaczenia jest również technika szczotkowania.

Profilaktyka i naprawa

Oprócz ogólnie przyjętych zasad stosowania związku fluoru w profilaktyce choroby próchnicowej, ich alternatywą jest profilaktyka bezfluorowa. Przykładem takich preparatów są pasty Biorepair. Znajdują się w nich bioaktywne mikrocząsteczki, które wnikają w głąb uszkodzeń szkliwa i zębiny, skutecznie ją remineralizując i naprawiając. Mają one działanie wysoko profilaktyczne, tj.:chronią przed próchnicą, zmniejszają nadwrażliwość skutecznie zamykając kanaliki zębinowe i tym samym przynoszą ulgę. Działają antyseptycznie, gdyż dzięki wysokiej zawartości jonów cynku tworzą barierę, która chroni zęby przed płytką i kamieniem, chronią dziąsła przed stanami zapalnymi, wspomagają gojenie się tkanek, a dzięki zawartości kwasu hialuronowego nawilżają i chronią śluzówkę jamy ustnej, a ponadto wyższe stężenie fosforanów skutecznie pochłania i neutralizuje substancje w jamie ustnej, będące przyczyną nieświeżego oddechu. 

Jesli nie fluor, to co?

Składniki past, które stosujemy muszą zawierać mikrobudulec podobny do tego, z którego zbudowany jest naturalny hydroksyapatyt zębów. Tylko biomimetyczne rozwiązania pozwalają nie tylko wnikać w kanaliki zębinowe, ale też odbudowywać szkliwo. Staje się to możliwe dzięki zastosowaniu lepszego i droższego rozwiązania niż fluor, który jest jednym z najbardziej pospolitych pierwiastków do wyodrębnienia. Dlatego warto rozważyć stosowanie również bardziej zaawansowanych technologicznie produktów do higieny jamy ustnej efektywnie poprawiających kondycję zębów.

lek stom Monika Tkaczewska 

Klinika Soldent

 image.png

 

  images biorepair packshot pelnaOchrona3• Biorepair neutralizuje nadwrażliwość zębów dzięki unikalnej technologii

  • Biorepair neutralizuje nadwrażliwość zębów dzięki unikalnej technologii
  • Biorepar odbudowuje mikrouszkodzenia i mikrorysy na szkliwie na zębinie – co ważne żeby nie potrafię się same regenerować i w pełni biozgodna cząsteczka microrepair odbudowuje szkliwo i powierzchniową wastwę szkliwa.
  • Technologia Biorepair to innowacja stworzona przez Profesora Roveriego z Uniwersytetu Bolońskiego (najstarszy Uniweisyetet w naszym kręgu cywilizacyjnym)
  • Biorepair to najwieksze osiągniecie w profilaktyce stomatologicznej i co ważne jest to profilaktyka bez fluoru

Facebook

reklama
BD Aesthetic - Sunekos
reklama
XIII Kongres Dermatologii Estetycznej
reklama
IADE Akademia
reklama
PZWL
reklama
DMK
reklama
Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner