Na czym polega akupunktura twarzy "100 punktów piękności"?

Na czym polega akupunktura twarzy:100 punktów piękności? Wyjaśniamy!

Jeśli coś dzieje się nie tak z naszym organizmem, wkrótce odbije się to na skórze! Wiedziałaś o tym? Na tej właśnie wiedzy oparte są zabiegi akupunktury twarzy pod nazwą "100 punktów piękności". Na czym polegają? Jakie przynoszą korzyści dla regeneracji i odmłodzenia twarzy oraz całego organizmu? Przeczytaj!

Akupunktura twarzy – na czym polega? 

Na twarzy znajduje się ponad 100 punktów, które odzwierciedlają kondycję organizmu, jako całości oraz poszczególnych narządów. Już tysiące lat temu lekarze medycyny chińskiej zauważyli, że oddziaływanie na te punkty twarzy ma pozytywne działanie na zdrowie. Te punkty bioaktywne nakłuwa się igłami na głębokość około 3 mm zgodnie z kierunkiem tak zwanych meridianów, czyli punktów energetycznych. Zaczyna się od środka twarzy, potem kolejno nakłuwa się kąciki ust, punkty na nosie i pod nim, kąciki oczu, policzki i czoło. Tak naprawdę, pomimo nazwy "100 punktów piękności" wkuwane jest zazwyczaj 150-170 igieł. Igły wbija się jedynie na twarzy, ale skutki są odczuwalne w całym ciele. Rozpoczynając ten zabieg zaczyna się proces uruchamiania naturalnych mechanizmów regeneracji, samoleczenia i odmładzania twarzy oraz organizmu i jego układów.

reklama
Art2 - Sunekos

Akupunktura twarzy dla urody

Skąd w ostatnich czasach większe zainteresowanie medycyną naturalną, w tym właśnie akupunkturą? Zabiegi kosmetyczne działają doraźnie i skupiają się na pielęgnacji. Akupunktura kosmetologiczna działa natomiast na przyczynę, nie tylko na objawy zewnętrzne. Z drugiej strony, akupunktura o zabieg, który wymaga czasu i cierpliwości. Najpierw następuje oczyszczenie organizmu, a dopiero potem poprawia się wygląd skóry.

Jak właściwie dochodzi do tego, że jakość naszej skóry poprawia się dzięki akupunkturze? W wyniku akupunktury dochodzi do subtelnego urazu mechanicznego, który inicjuje proces naprawy oraz stymuluje kolagen i elastynę. Skóra zaczyna wytwarzać więcej składników odżywczych i komórek macierzystych.

Akupunktura pobudza mikrokrążenie, redukuje stres i przywraca równowagę - z której wytrąca nas właśnie stres, prowadząc do zaburzeń na poziomie trawienia, ale i emocji. Młodszy i zdrowszy wygląd skóry jest tak naprawdę jedynie pożądanym skutkiem ubocznym.

Akupunktura Akupunktura

Akupunktura - działanie na organizm

Akupunktura twarzy przynosi szereg pozytywnych korzyści nie tylko estetycznych. Ma również korzystny wpływ na codzienne funkcjonowanie organizmu. Jakie jeszcze pozytywne skutki przynosi?

 • niwelacja napięć mięśniowych;
 • przeciwdziałanie bezsenności i spadkom energii, a także skuteczne wsparcie w depresji;
 • zmniejszenie i wygładzenie zmarszczek i bruzd;
 • opóźnienie procesów starzenia;
 • wsparcie przy zapaleniu zatok i migrenach;
 • oczyszczanie organizmu z toksyn poprzez poprawę krążenia limfatycznego - oczyszczenie skórę z różnego rodzaju wysypek i wyprysków wywołanych przez toksyny;

Przeciwwskazania do stosowania akupunktury:

 • aktywny trądzik,
 • ciąża i karmienie piersią,
 • infekcje wirusowe,
 • nowotwory,
 • nadciśnienie tętnicze, miażdżyca
Źródło: materiały prasowe

Facebook

reklama
BD Aesthetic - Sunekos
reklama
XIII Kongres Dermatologii Estetycznej
reklama
IADE Akademia
reklama
PZWL
reklama
DMK
reklama
Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner