Uroda

retinol

Retinol to nowy hit kosmetyczny. Kto powinien go stosować?

Zapamiętajmy to słowo – retinol, nowy-stary hit kosmetyczny. To na jego punkcie rozpętało się szaleństwo. Kremy i preparaty z jego składem są chętnie kupowane przez wielu, a większość firm ma kosmetyki z retinolem w swoim portfolio. To jedna z najsilniej działających substancji przeciwzmarszczkowych. Pomaga także w walce z trądzikiem. Czym jest retinol i czy pasuje do każdej cery?

Retinol może zdziałać z naszą skórą cuda, jeśli będziemy wiedzieć jak powinno się go stosować. Inaczej może podrażniać, uczulać i źle wpływać na skórę z problemami. Znany od lat, rynek kosmetyczny podbija dopiero od niedawna. Najnowsze retinoidy są bowiem zaprojektowane lepiej i wywołują mniej skutków ubocznych.

Retinol - co to jest?

Czym właściwie jest retinol? To nic innego jak witamina A w czystej postaci, którą stosuje się nie tylko w kosmetyce, ale także w medycynie – w chorobach skóry, zaburzeniach wzroku czy także przy problemach z układem pokarmowym. Jest to więc produkt dobrze znany, a jego zastosowania i działanie potwierdzone są szeregiem badań. Czy to znaczy więc, że retinol jest dobry dla wszystkich?

Retinol stymuluje komórki ciała do odnowy, co sprawia, że skóra wolniej się starzeje. Szybsza regeneracja pomaga także w problemach, takich jak np. trądzik. Retinol dociera do głębokich warstw skóry, pobudza produkcję kolagenu i elastyny. Pomaga także w walce z przebarwieniami. Jak widać, spektrum pozytywnego wpływu na naszą skórę jest szerokie. Mimo entuzjazmu, do jego stosowania należy jednak podejść rozsądnie. Zbyt duże stężenie może podrażnić naszą cerę, dlatego dawkowanie należy dozować i systematycznie zwiększać. Szczególnie uważni musimy być stosując różnego rodzaju skoncentrowane sera z retinolem. Dla początkujących najprostszy w stosowaniu będzie więc np. krem.

Krem z retinolem

Aby zauważyć wyraźną różnicę w poprawie kondycji naszej skóry nie wystarczy kilka razy użyć kosmetyków z retinolem. Trzeba wyrobić w sobie systematyczność, a na rezultat przyjdzie nam poczekać nawet do kilku tygodni. Jeśli przerwiemy proces stosowania, możemy łatwo zaprzepaścić wyniki. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest bogaty w skład krem, który z przyzwyczajenia stosujemy codziennie.
Przed zakupem należy dokładnie sprawdzić skład kremu z retinolem. Prawdziwy retinol to forma witaminy A w czystej postaci, jednak producenci pod tą nazwą potrafią ukryć wiele innych substancji, które są potocznie nazywane retinoidami i to one mogą powodować podrażnienia skóry.

Facebook

reklama
IADE 2024
reklama
P - DMK
reklama
P - Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner