jak odmłodzić szyję

Jak odmłodzić szyję?

Jak odmłodzić szyję? To pytanie, które warto zadać sobie przed, niż po fakcie. Jesteśmy coraz lepiej wyedukowani w zakresie dbania o cerę – używamy toników, kremów, serum. Często jednak w zabiegach, jakie fundujemy naszej twarzy, zapominamy o… szyi! Równie delikatna skóra, pomijana podczas pielęgnacji, szybciej się marszczy i mimo późniejszych usilnych zabiegów – zdradza nasz wiek. Jak dbać o szyję?

Jak odmłodzić szyję?

Co ciekawe – skóra na naszej szyi i dekolcie jest znacznie cieńsza niż ta, którą mamy na twarzy. To oznacza, że prędzej niż na czole, zmarszczki pojawią się nam właśnie tam! Już nawet koło 30 roku życia. Jak przywrócić szyi i dekoltowi młody wygląd, bez użycia skalpela? Warto zacząć od regularnego stosowania domowych zabiegów. Wraz z wiekiem skóra traci swoją elastyczność, staje się coraz bardziej pomarszczona, spowalnia produkcja kolagenu i elastyny. Trzeba temu przeciwdziałać odpowiednio wcześnie.

Jak odmłodzić szyję domowymi sposobami?

Prostujemy się! Współczesne, nowe technologie nie tylko ułatwiają nam życie, ale także wpływają na nasz wygląd. Niestety – negatywnie. Godziny spędzone przed komputerem, telewizorem lub ze smartfonem w ręku sprawiają, że cierpi na tym nasza sylwetka. Jesteśmy skrzywieni, garbimy się, robi nam się tzw. „druga broda”. Bardzo ważne jest więc, byśmy na sam początek pamiętali o prawidłowej postawie. Plecy trzymamy wyprostowane, brodę lekko uniesioną. Poprawna postawa w naturalny sposób wysmukla naszą szyję i sprzyja niepowstawaniu zmarszczek poprzecznych. Pamięć o prostowaniu pleców, ściąganiu łopatek i trzymania głowy w odpowiedniej pozycji, nie tylko pomoże nam lepiej wyglądać, ale też pozytywnie wpłynie na stan naszego kręgosłupa. Podziękujemy sobie za to w przyszłości, nie tylko z satysfakcją przeglądając się w lustrze.

Kremujemy! Prawidłowe kremowanie – to druga z podstawowych czynności, która wymaga naszej uwagi. Wiele osób przy nakładaniu kremów lub emulsji niepotrzebnie szarpie i rozciąga skórę. Najlepsze dla nas będzie nakładanie kosmetyków z dołu do góry, tj. od obojczyków po linię brody, przy dekolcie – od środka, na boki. Starajmy się smarować naszą skórę delikatnie, można delikatnie palcami wklepywać nadmiar kremu.

Peelingujemy! Nie wystarczy tylko dobry demakijaż. Skórę na szyi i dekolcie również powinniśmy złuszczać. To przywróci jej odpowiedni koloryt i nada blask. Ważne, że przypadku tego delikatnego miejsca, powinniśmy zdecydować się raczej na peeling enzymatyczny, który nie niczego nie podrażni. Oczyszczenie pomoże także lepiej wchłaniać się wszystkim składnikom odżywczym z kremów czy maseczek.

Masujemy! Jeśli w ciągu dnia nie dostarczamy swojemu ciału zbyt dużo ruchu, warto skusić się na krótką i prostą gimnastykę – np. skłony i skręty głowy, przyciąganie brody do piersi. Raz w tygodniu warto zintensyfikować wysiłki naszego karku i wspomóc go masażem. Kostka lodu zawinięta w kawałek bawełnianego materiału to domowy sposób na gimnastykę termiczną skóry. Przesuwamy kostką po szyi, od dołu do góry oraz okrężnymi ruchami. Skóra będzie wyraźnie bardziej napięta i ujędrniona.

Facebook

reklama
BD Aesthetic - Sunekos
reklama
XIII Kongres Dermatologii Estetycznej
reklama
IADE Akademia
reklama
PZWL
reklama
DMK
reklama
Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner