Natychmiastowe wygładzenie i rozjaśnienie skóry, likwidacja problemów związanych z fotostarzeniem. To efekty zabiegu Ferulac Valencia Peel z witaminą C. Opowiada o nim Aneta Walczak, specjalistka w zakresie kosmetologii regeneracyjnej.

Od dawna wiadomo, że promieniowanie słoneczne wpływa destrukcyjnie na skórę, powodując szybsze pojawianie się zmarszczek, bruzd czy przebarwień. Zabieg Ferulac Valencia Peel z witaminą C przeznaczony jest dla skóry dojrzałej, dotkniętej problemem fotostarzenia, potrzebującej silnego działania antyoksydacyjnego.

Peeling i ochrona

Podczas zabiegu wykorzystujemy remodelujące działanie kwasu trójchlorooctowego, antyoksydacyjne działanie kwasu ferulowego oraz rozjaśniające i przeciwstarzeniowe działanie witaminy C, a wszystko to w technologii nanosomowej. Dzięki niej składniki aktywne wnikają głęboko w skórę i wolno się uwalniają, co przedłuża ich działanie.
Mają one właściwości antyoksydacyjne i keratolityczne (złuszczające), neutralizują działanie wolnych rodników, chronią skórę przed fotouszkodzeniami, pobudzają wymianę komórkową, symulują syntezę kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego.

reklama
Art2 - Sunekos

TCA – silny, ale bezpieczny

Kwas trójchlorooctowy (TCA) należy do najsilniejszych peelingów chemicznych, stosowanych w dermatologii gdy oczekiwany jest duży efekt terapeutyczny. Wskazania do jego zastosowania to: starzenie, blizny, zmarszczki, rozstępy, przebarwienia. Ze względu na niewielki rozmiar cząsteczki bardzo szybko przenika przez naskórek, czasem nawet w sposób niekontrolowany. Dlatego stosowanie zbyt wysokich stężeń TCA , powyżej 25%, obarczone jest ryzykiem zbyt głębokiej penetracji kwasu, co może prowadzić do powstania blizn i przebarwień skóry.
Ferulac Valencja Peel zawiera 10% stężenie TCA. Mogłoby się wydawać, że takie stężenie jest nieefektywne i nie pozwala uzyskać pożądanego rezultatu na skórze. Ale dzięki połączeniu z 5% kwasem salicylowym, który działa w synergii z TCA, procedura jest bardzo skuteczna i jednocześnie gwarantuje bezpieczeństwo, bez efektów niepożądanych. Zastosowanie kwasu salicylowego pozwala na usprawnienie przenikania TCA, bez koagulacji białka, a tym samym silnego złuszczania.

Ferulac Valencia Peel 1

Spektakularny efekt

Kwas ferulowy DNA Recovery Peel, dzięki właściwościom antyoksydacyjnym, neutralizuje wolne rodniki, wzmacnia działanie witamin C i E, chroni skórę przed szkodliwym wpływem promieniowania UV. Kontroluje aktywność tyrozynazy, która uczestniczy w produkcji melaniny, dzięki czemu rozjaśnia uporczywe przebarwienia.
Połączenie go z liposomową witaminą C zapewnia efekt synergii, co znacząco wpływa na skuteczność poszczególnych substancji czynnych. Dzięki temu osiągamy widoczny, spektakularny efekt na skórze, w postaci zwiększonej jędrności, elastyczności oraz rozświetlenia.
Na zakończenie zabiegu nakładamy maskę wykonaną z biocelulozy, nasączoną witaminą C. Bezpośredni kontakt ze skórą oraz silna okluzja, dzięki której wnikają w nią substancje czynne, wpływa na zwiększoną syntezę kolagenu i elastyny. Maska nawilża skórę, wspomaga bowiem tworzenie się bariery lipidowej w warstwie rogowej naskórka.

Wzmocnienie działania

Zabieg przeznaczony jest dla każdego rodzaju skóry, zwłaszcza starzejącej się, z widocznym brakiem jędrności i elastyczności oraz z zaawansowanym procesem fotostarzenia i przebarwieniami.
Jeśli chcemy wzmocnić działanie przeciwzmarszczkowe, procedurę można zakończyć kremem z retinolem. Uzyskamy wówczas większą odnowę komórkową, ale musimy liczyć się z silnym, widocznym efektem złuszczania.

Ferulac Valencia Peel 2

Jakie produkty wchodzą w skład zabiegu?

FERULAC VALENCIA PEEL
Unikalne połączenie czterech kwasów w walce z fotostarzeniem skóry twarzy, dekoltu i dłoni. Synergia przeciwutleniaczy i keratolitycznych składników aktywnych, aby zwalczać fotouszkodzenia skóry.
Skład: kwas ferulowy, TCA, kwas salicylowy, witamina C (e-VitC).
https://mediderma.pl/produkt/ferulac-valencia-peel/

DNA RECOVERY PEEL
System nanosomowych pilingów, który naprawia uszkodzenia skóry wywołane przez słońce i zapobiega ich powstawaniu. Efektem działania składników jest ochrona i zmniejszenie uszkodzeń DNA komórek skóry spowodowanych działaniem słońca, a tym samym spowolnienie procesu fotostarzenia skóry.
Skład: 14% kwas ferulowy.
https://mediderma.pl/produkt/dna-recovery-peel-solution/

C-PEEL DELIVERY SERUM
Serum transportujące, zawierające liposomowe substancje aktywne. Wzmacnia rezultaty zabiegów medycznych.
Skład: witamina C, kwas hialuronowy, ekstrakt z morwy białej, 3-trójpeptyd palmitylu (Syn-Coll®), pantenol.
https://mediderma.pl/produkt/c-peel-delivery-serum/

NANOMASKA Z WITAMINĄ C
Maska wykonana z biocelulozy, nasączonej substancjami czynnymi zamkniętymi, dla lepszego przenikania, w nanosomach. Przeznaczona do skóry odwodnionej lub uszkodzonej. Skład: kwas askorbinowy, witamina C.
https://mediderma.pl/produkt/nanomask-witamina-c/

Tu znajdziesz gabinety w których można wykonać zabieg.

Aneta Walczak - kosmetolog, ekspert merytoryczny Mediderma i Sesderma. Specjalista i wieloletni praktyk w zakresie kosmetologii regeneracyjnej, peelingów chemicznych oraz technik łączonych.

Materiał promocyjny Partnera.

Facebook

reklama
BD Aesthetic - Sunekos
reklama
Hotel_Bania
reklama
DMK
reklama
Face & Body Winter Forum
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner