Natychmiastowe wygładzenie i rozjaśnienie skóry, likwidacja problemów związanych z fotostarzeniem. To efekty zabiegu Ferulac Valencia Peel z witaminą C. Opowiada o nim Aneta Walczak, specjalistka w zakresie kosmetologii regeneracyjnej.

Od dawna wiadomo, że promieniowanie słoneczne wpływa destrukcyjnie na skórę, powodując szybsze pojawianie się zmarszczek, bruzd czy przebarwień. Zabieg Ferulac Valencia Peel z witaminą C przeznaczony jest dla skóry dojrzałej, dotkniętej problemem fotostarzenia, potrzebującej silnego działania antyoksydacyjnego.

Peeling i ochrona

Podczas zabiegu wykorzystujemy remodelujące działanie kwasu trójchlorooctowego, antyoksydacyjne działanie kwasu ferulowego oraz rozjaśniające i przeciwstarzeniowe działanie witaminy C, a wszystko to w technologii nanosomowej. Dzięki niej składniki aktywne wnikają głęboko w skórę i wolno się uwalniają, co przedłuża ich działanie.
Mają one właściwości antyoksydacyjne i keratolityczne (złuszczające), neutralizują działanie wolnych rodników, chronią skórę przed fotouszkodzeniami, pobudzają wymianę komórkową, symulują syntezę kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego.

reklama
Art2 - Sunekos

TCA – silny, ale bezpieczny

Kwas trójchlorooctowy (TCA) należy do najsilniejszych peelingów chemicznych, stosowanych w dermatologii gdy oczekiwany jest duży efekt terapeutyczny. Wskazania do jego zastosowania to: starzenie, blizny, zmarszczki, rozstępy, przebarwienia. Ze względu na niewielki rozmiar cząsteczki bardzo szybko przenika przez naskórek, czasem nawet w sposób niekontrolowany. Dlatego stosowanie zbyt wysokich stężeń TCA , powyżej 25%, obarczone jest ryzykiem zbyt głębokiej penetracji kwasu, co może prowadzić do powstania blizn i przebarwień skóry.
Ferulac Valencja Peel zawiera 10% stężenie TCA. Mogłoby się wydawać, że takie stężenie jest nieefektywne i nie pozwala uzyskać pożądanego rezultatu na skórze. Ale dzięki połączeniu z 5% kwasem salicylowym, który działa w synergii z TCA, procedura jest bardzo skuteczna i jednocześnie gwarantuje bezpieczeństwo, bez efektów niepożądanych. Zastosowanie kwasu salicylowego pozwala na usprawnienie przenikania TCA, bez koagulacji białka, a tym samym silnego złuszczania.

Ferulac Valencia Peel 1

Spektakularny efekt

Kwas ferulowy DNA Recovery Peel, dzięki właściwościom antyoksydacyjnym, neutralizuje wolne rodniki, wzmacnia działanie witamin C i E, chroni skórę przed szkodliwym wpływem promieniowania UV. Kontroluje aktywność tyrozynazy, która uczestniczy w produkcji melaniny, dzięki czemu rozjaśnia uporczywe przebarwienia.
Połączenie go z liposomową witaminą C zapewnia efekt synergii, co znacząco wpływa na skuteczność poszczególnych substancji czynnych. Dzięki temu osiągamy widoczny, spektakularny efekt na skórze, w postaci zwiększonej jędrności, elastyczności oraz rozświetlenia.
Na zakończenie zabiegu nakładamy maskę wykonaną z biocelulozy, nasączoną witaminą C. Bezpośredni kontakt ze skórą oraz silna okluzja, dzięki której wnikają w nią substancje czynne, wpływa na zwiększoną syntezę kolagenu i elastyny. Maska nawilża skórę, wspomaga bowiem tworzenie się bariery lipidowej w warstwie rogowej naskórka.

Wzmocnienie działania

Zabieg przeznaczony jest dla każdego rodzaju skóry, zwłaszcza starzejącej się, z widocznym brakiem jędrności i elastyczności oraz z zaawansowanym procesem fotostarzenia i przebarwieniami.
Jeśli chcemy wzmocnić działanie przeciwzmarszczkowe, procedurę można zakończyć kremem z retinolem. Uzyskamy wówczas większą odnowę komórkową, ale musimy liczyć się z silnym, widocznym efektem złuszczania.

Ferulac Valencia Peel 2

Jakie produkty wchodzą w skład zabiegu?

FERULAC VALENCIA PEEL
Unikalne połączenie czterech kwasów w walce z fotostarzeniem skóry twarzy, dekoltu i dłoni. Synergia przeciwutleniaczy i keratolitycznych składników aktywnych, aby zwalczać fotouszkodzenia skóry.
Skład: kwas ferulowy, TCA, kwas salicylowy, witamina C (e-VitC).
https://mediderma.pl/produkt/ferulac-valencia-peel/

DNA RECOVERY PEEL
System nanosomowych pilingów, który naprawia uszkodzenia skóry wywołane przez słońce i zapobiega ich powstawaniu. Efektem działania składników jest ochrona i zmniejszenie uszkodzeń DNA komórek skóry spowodowanych działaniem słońca, a tym samym spowolnienie procesu fotostarzenia skóry.
Skład: 14% kwas ferulowy.
https://mediderma.pl/produkt/dna-recovery-peel-solution/

C-PEEL DELIVERY SERUM
Serum transportujące, zawierające liposomowe substancje aktywne. Wzmacnia rezultaty zabiegów medycznych.
Skład: witamina C, kwas hialuronowy, ekstrakt z morwy białej, 3-trójpeptyd palmitylu (Syn-Coll®), pantenol.
https://mediderma.pl/produkt/c-peel-delivery-serum/

NANOMASKA Z WITAMINĄ C
Maska wykonana z biocelulozy, nasączonej substancjami czynnymi zamkniętymi, dla lepszego przenikania, w nanosomach. Przeznaczona do skóry odwodnionej lub uszkodzonej. Skład: kwas askorbinowy, witamina C.
https://mediderma.pl/produkt/nanomask-witamina-c/

Tu znajdziesz gabinety w których można wykonać zabieg.

Aneta Walczak - kosmetolog, ekspert merytoryczny Mediderma i Sesderma. Specjalista i wieloletni praktyk w zakresie kosmetologii regeneracyjnej, peelingów chemicznych oraz technik łączonych.

Materiał promocyjny Partnera.

Facebook

reklama
BD Aesthetic - Sunekos
reklama
Offlabel_konferencja_pazdziernik_2023
reklama
PZWL
reklama
DMK
reklama
Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

  • Kosmetyczne hity: kwiecień 2023 – wybór redakcji!
    Kosmetyczne hity: kwiecień 2023 – wybór redakcji! Przygotowaliśmy dla was zestawienie kosmetycznych hitów miesiąca. Znajdziecie tu bestsellery i nowości, które warto znać! Wraz z nadejściem wiosny, przyszedł czas na odświeżenie…
  • Jak odmłodzić okolicę oka? Ekspert wyjaśnia
    Jak odmłodzić okolicę oka? Ekspert wyjaśnia Proces starzenia się okolicy oka jest bardzo złożony. To właśnie ten obszar często jako pierwszy zaczyna zdradzać oznaki upływającego czasu. Jednym z największych…
  • Gdy skóra potrzebuje odbudowy!
    Gdy skóra potrzebuje odbudowy! Rodzimy się zwykle z nieskazitelnie gładką skórą. Jednak w trakcie całego życia ulega ona uszkodzeniom. W efekcie chorób, urazów, ale też procesów starzenia,…
Baner