Konferencja Neauvia – Akcja #WBezpiecznychRekach ma już ponad rok!

Konferencja Neauvia – Akcja #WBezpiecznychRekach ma już ponad rok!

We wrześniu 2017 roku marka wypełniaczy kwasu hialuronowego firma Neauvia zainicjowała na szeroką skalę akcję promującą bezpieczne korzystanie z zabiegów iniekcyjnych, do której przyłączyło się już ponad 500 lekarzy medycyny estetycznej w Polsce. 21 listopada 2018 r. Neauvia zorganizowała konferencję prasową, na której przedstawiła wyniki akcji po roku jej trwania. Ambasadorzy akcji, lekarze medycyny estetycznej, podzielili się swoim doświadczeniem w leczeniu powikłań po zabiegach, w wielu wypadkach przeprowadzonych przez nieuprawnione do tego osoby.

Konferencję poprowadziła Magda Wójcik, dyrektor generalna Neauvia, współtwórczyni kampanii.

– Cieszymy się z sukcesu akcji, do której przyłączyło się już ponad 500 polskich lekarzy. Akcja nabiera charakteru globalnego, a lekarze z całego świata tagują ją jako #insafehands. Naszym pomysłem jest stworzenie projektu ponad markami – aby wspólnie z innymi producentami kwasu hialuronowego promować ideę medycyny estetycznej #wbezpiecznychrekach dla dobra wszystkich pacjentów – podkreśliła.

Dlaczego lekarz to jedyny dobry wybór?

Ciągle wiele osób zapomina, że medycyna estetyczna to… MEDYCYNA.

– Dosyć powszechnie uważa się, że jest to dziedzina, którą mogą zajmować się wszyscy. Ale przecież tutaj trzeba znać się na anatomii oraz przede wszystkim wiedzieć, jak zareagować, gdy dojdzie do działania niepożądanego – podkreślał dr Krzysztof Miracki z Kliniki Miracki w Warszawie.

– Do najczęstszych powikłań po zabiegach należą przede wszystkim zakażenia, ziarniniaki, stany zapalne, długo utrzymujące się obrzęki, a w skrajnych przypadkach martwica. Pamiętajmy, że działania niepożądane mogą wystąpić u każdego, nawet gdy zabieg wykonuje lekarz, jednak to lekarz będzie wiedział, jak sobie z nimi poradzić, kosmetolog nie, będzie też mógł wypisać receptę i zareagować odpowiednio szybko. Czasami taka „rehabilitacja” trwa kilka dni, a czasami wiele miesięcy ­– dodała dr Katarzyna Grudzień.

Z kolei dr Beata Dethloff, która często wykonuje poprawki estetyczne po źle przeprowadzonych zabiegach w innych gabinetach, podkreśliła, że wiele powikłań bierze się też ze złego stosowania produktu, np. podania wypełniacza o nieodpowiedniej dla danego obszaru gęstości czy zbyt dużej ilości produktu. Zwróciła też uwagę na to, że wiele pacjentek źle wybiera, kierując się niską ceną zabiegu.

– Tymczasem pamiętajmy, że dobre kliniki medycyny estetycznej dbają o swoich pacjentów, oferując im atrakcyjne pakiety czy zniżki – na zabiegi wykonywane sprawdzonym preparatem przez doświadczonego lekarza – podkreśliła dr Beata Dethloff.

Na koniec dr Paweł Kubik z Centrum Medycznego dr Kubik w Gdyni omówił jeszcze jeden aspekt bezpieczeństwa wykonywania zabiegu:

– Organizm może zareagować na ciało obce wstrząsem anafilaktycznym, który wcale nie jest tak rzadki, jak się nam wydaje. My, lekarze, mamy na miejscu leki i wiedzę, jak ich użyć, aby w takiej sytuacji pomóc pacjentowi. A tutaj liczą się minuty, żeby nie powiedzieć sekundy, i czekanie na karetkę może zakończyć się wręcz tragicznie. Poza tym zawsze mówię: „Skoro nie chodzisz do higienistki stomatologicznej na robienie implantów czy na zastrzyk z kwasu hialuronowego w kolano do fizjoterapeuty, to dlaczego ryzykujesz zabiegiem iniekcyjnym wykonywanym u kosmetyczki?”. Nawet jeśli regulacje prawne nie są doskonałe, kierujmy się zawsze zdrowym rozsądkiem, przecież na szali jest nasze własne zdrowie.

Statystyki mówią same za siebie

Na konferencji zaprezentowano też wyniki ankiety przeprowadzonej przez współpracujący z nami portal WirtualnaKlinika.pl na grupie 90 osób zainteresowanych medycyną estetyczną i korzystających z zabiegów (głównie kobiet w wieku 31-50 lat). Wynika z niej, że:

  • mezoterapia (39%) i wypełniacze (37%) to dwie najpopularniejsze metody poprawy wyglądu,
  • 74% uważa, że zabiegi tego typu powinien wykonywać tylko lekarz, a 26% dopuszcza zabieg u kosmetologa lub kosmetyczki, jeśli ma ona w tym doświadczenie,
  • u 64% ankietowanych historie o powikłaniach wzbudzają lęk przed zabiegami,
  • 4% doświadczyło powikłań na własnej skórze (infekcja, uszkodzenie naczynia, grudki w ustach, a także… brak efektu),
  • 11% osób, idąc na zabieg, nie wie, jakim preparatem będzie robiony, a 6% nie jest o tym informowane podczas zabiegu,
  • 12% przyznało, że preparat do zabiegu nie jest otwierany w ich obecności,
  • 86% kieruje się w wyborze gabinetu doświadczeniem i renomą lekarza,
  • wśród obaw związanych z medycyną estetyczną przeważają: obawa przed sztucznym efektem (31%) i przed powikłaniami (29%),
  • w sumie 97% przyznało, że medycyna estetyczna jest bezpieczna, pod warunkiem że wykonuje ją doświadczony lekarz sprawdzonym produktem,
  • 99% uważa, że akcje takie jak #wbezpiecznychrekach są ważne i warto je prowadzić!

Trzy filary bezpiecznej medycyny estetycznej promowanych poprzez akcję #wbezpiecznychrekach:

Bezpieczne miejsce – a więc klinika/gabinet medycyny estetycznej, a nie salon kosmetyczny, fryzjerski, czy tym bardziej „injection party” u koleżanki!
Bezpieczny produkt – pytaj, czym robiony jest zabieg, sprawdź, czy ma certyfikację, czy jest produktem medycznym, czy może w ogóle być podawany iniekcyjnie.
Bezpieczne ręce – czyli krótko: ręce lekarza!

 

Marka Neauvia od początku udostępnia swoje produkty tylko lekarzom jako osobom uprawnionym do wykonywania zabiegów iniekcyjnych. Adresy klinik – a także Autoryzowanych Klinik Neauvia – znajdziesz na: www.neauvia.pl.

 

unnamed 3

 

unnamed 3

 

unnamed 4

 

unnamed 4

 

 

Facebook

reklama
BD Aesthetic - Sunekos
reklama
XIII Kongres Dermatologii Estetycznej
reklama
IADE Akademia
reklama
PZWL
reklama
DMK
reklama
Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner