Wydarzenia

Mesoestetic otworzył oddział w Polsce

Mesoestetic otworzył oddział w Polsce

Znana na rynku globalnym hiszpańska firma Mesoestetic Pharma Group otworzyła swój oddział w Polsce. O powstaniu marki, najpopularniejszych produktach i bieżacych wyzwaniach mówi Carles Font, Commercial Area Manager Mesoestetic Pharma Group.

Mesoestetic Carles Font Business Development and International Trade ManagerPoczątki Mesoestetic Pharma Group sięgają lat 80. ubieglego wieku, kiedy Joan Carles Font otworzył aptekę w Barcelonie. Co zainspirowało go, aby stworzyć pierwsze, własne produkty i zbudować imperium kosmetyczne?
Czterdzieści lat temu rynek medycyny estetycznej w Hiszpanii nie wyglądał tak jak obecnie. Mój ojciec, Joan Carles Font, był właścicielem apteki w centrum miasta i odwiedzał wielu lekarzy, aby oferować im swoje usługi, polegające głównie na tworzeniu zamawianych przez nich leków. Z czasem zorientował się, że niektórzy lekarze proszą go o preparaty, które nie służyły leczeniu konkretnej choroby. Chodziło o pielęgnację skóry, ale nie z medycznego punktu widzenia, lecz dbania o jej kondycję, wygląd. To było wówczas całkowicie nowe podejście w Hiszpanii.
Zaczął więc tworzyć kolejne formuły specjalnych preparatów wspierających leczenie estetycznych problemów skóry. W ciągu kilku lat okazało się, że popyt na nie rośnie wręcz lawinowo! Postanowił więc stworzyć markę, która będzie oferować takie produkty wszystkim tym nowym lekarzom, którzy odkrywali rodzącą się wówczas dziedzinę medycyny, związaną z estetyką.

Mesoestetic istnieje ponad trzydzieści lat i jest jednym z największych laboratoriów farmaceutycznych w Europie. Wasze produkty są wykorzystywane przez profesjonalistów – lekarzy i kosmetologów – w ponad dziewięćdziesięciu krajach. Jak tego dokonaliście?
Firma od początku, z założenia, miała być marką międzynarodową. Oczywiście, nie da się tego osiągnąć z dnia na dzień, ale zawsze chcieliśmy dystrybuować nasze produkty jak najszerzej. A dzisiaj chęć posiadania zdrowej skóry, opóźniania starzenia, jest trendem światowym. Wielu ludzi zwraca uwagę na te problemy, a my oferujemy im najlepsze, skuteczne rozwiązania.
Mogę powiedzieć, że taka wizja stanowi DNA naszych pracowników. Wszystko zaczyna się od odpowiedniej rekrutacji. Reszta to wyznaczanie celów i zapewnienie pracownikom niezbędnych warunków i narzędzi, by mogli realizować swe marzenia i rosnąć w naszej rodzinie.
Mamy własny dział R&D, prowadzący pogłębione badania biotechnologiczne. Mamy też własną klinikę. Dzięki temu możemy prowadzić badania in-vitro i in-vivo, które pozwalają nam osiągnąć pełnię efektywności i bezpieczeństwa produktów przed wprowadzeniem ich na rynek.
Mamy wreszcie grupę bardzo aktywnych międzynarodowych KOL (Kluczowych Liderów Opinii), którzy pomagają w testowaniu produktów i rozumieniu potrzeb pacjentów w różnych krajach - żyjących w odmiennych warunkach klimatycznych, mających różnorodne typ skóry.

W Polsce najpopularniejsze wasze zabiegi to Cosmelan i Dermamelan oraz linie certyfikowanych znakiem CE peelingów Mesopeel, preparatów do mezoterapii Mesohyal i przeciwsłonecznych Mesoprotech. Skąd wzięły się te produkty?
Najprostsza odpowiedź - z potrzeb rynku. Dla Mesoestetic najważniejsze jest oferowanie innowacyjnych, skutecznych produktów, ale odpowiadających na potrzeby pacjentów.
Staramy się analizować rynek, rozumieć oczekiwania klientów i podążać za trendami. Oferujemy naszym partnerom możliwość pracy z szerokim wachlarzem produktów przeznaczonych do rozwiązywania każdego problemu estetycznego.
Podkreślamy znaczenie dobrej diagnozy i personalizacji zabiegów, bo to najlepsza droga do osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów. Każdy pacjent ma odmienną skórę i różne problemy. Staramy się być w stanie zaoferować rozwiązanie każdego z nich.
Jak zauważyłeś, wiele naszych produktów posiada znak CE. Chcemy tym zaakcentować, że są one nie tylko skuteczne, ale i bezpieczne. Nasi partnerzy - lekarze estetyczni, dermatolodzy, chirurdzy plastyczni, kosmetolodzy - używając naszych produktów, kładą na szali swoją reputację. Muszą więc być pewni, że osiągną zamierzony rezultat, ale także, że produkty Mesoestetic są zgodne z wszelkimi wymaganiami prawnymi na terenie Unii Europejskiej.

Mesoestetic oferuje dzisiaj kosmetyki, wypełniacze, urządzenia medyczne, suplementy diety. Jakie są wasze priorytety?
Nie wspomniałeś jeszcze o lekach, które także produkujemy i dystrybuujemy. Nie są one jeszcze obecne w Polsce, ponieważ trwa proces rejestracji, ale dotrą do was w najbliższych miesiącach.
Przypominam, że jesteśmy firmą farmaceutyczną, co obliguje nas do szczególnej staranności w obszarze jakości i bezpieczeństwa. Jednak nie skupiamy się na produkcie, ale na kliencie, jego potrzebach. Dlatego nie ma znaczenia, czy realizujemy je dzięki kosmetykom, wypełniaczom, suplementom, czy maszynom. Jesteśmy w stanie wyprodukować je wszystkie. Ale naszym priorytetem jest odkrywanie najlepszych procedur i dopasowywanie do nich odpowiednich produktów. Liczy się efektywność i bezpieczeństwo.

Wszystkie topowe marki poszukują nowych, skutecznych rozwiązań. Jak chcecie z nimi konkurować?
Nieustannie inwestujemy 40 procent zysków w badania i rozwój. Jak wspomniałem, żeby utrzymać się na szczycie musimy być ciągle krok do przodu. Tylko taka strategia pozwala robić rzeczy nowatorskie i stanowić układ odniesienia dla rynku.

Właśnie otwieracie oddział Mesoestetic Pharma Group w Polsce. Jakie macie plany?
Bardzo cieszymy się z otwarcia własnej spółki w Polsce, choć przecież jesteśmy tu obecni od piętnastu lat i zawsze był to dla nas ważny rynek. Również dlatego, że nasza marka jest tu bardzo ceniona przez profesjonalistów - lekarzy i kosmetologów - którzy są świetnie wykształconymi, obeznanymi ze światowymi trendami, specjalistami.
Trafiliśmy do Polski dzięki firmie Bio Profil. Za ten projekt odpowiadała pani Joanna Jezierska, która wykonała wspaniałą pracę, za którą chciałby jej przy tej okazji serdecznie podziękować.
Od dawna zdawaliśmy sobie jednak sprawę, że kolejnym krokiem w rozwoju musi być mocniejsza obecność na rynku. Teraz nadchodzi ten czas, również dlatego, że mamy doskonałą osobę która podjęła się tego zadania – dyrektorem generalnym Mesoestetic Poland jest pani Ewa Kozak.
Polska jest dla nas strategicznym rynkiem. Jesteśmy gotowi na duże inwestycje, bo wiemy, że tutejsi profesjonaliści mają ogromną wiedzę i są dobrze przygotowani do wykorzystania możliwości zabiegowych, które oferujemy. Ale ważna jest też możliwości działania w całej Europie Wschodniej. Dlatego jestem przekonany, że Polska jest początkiem naszego bardzo udanego projektu!

Rozmawiał Wieńczysław Zaczek

www.mesoestetic.pl

Facebook

reklama
IADE 2024
reklama
P - DMK
reklama
P - Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner