Wydarzenia

Laboratorium Kosmetyczne AVA - najstarsza prywatna polska firma kosmetyczna - działa już od ponad 60 lat. Z okazji jubileuszu w niezwykłym miejscu - warszawskiej Villi Foksal - spotkali się pracownicy firmy oraz jej partnerzy biznesowi, przyjaciele, a także dziennikarze.

Gospodarzem wieczoru była Larysa Dysput-Goławska - Prezes AVA, a spotkanie prowadził Artur Andrus. Atrakcją wydarzenia był występ znakomitych artystów - Janusz Tylman i Przyjaciele zaprezentowali przeboje muzyki popularnej ze wspólnym mianownikiem - miłością - w tle.

AVA 60 lat Larysa Dysput Golawska i Artur AndrusLarysa Dysput-Goławska i Artur Andrus.
AVA została założona na początku lat 60. ubiegłego wieku przez farmaceutkę Irenę Dysput, pasjonatkę naturalnej pielęgnacji. Początkowo w ofercie pojawiły się trzy kosmetyki, w tym obecna do dzisiaj - i to w niezmienionej formule (!) - linia kremów tłustych dla suchej skóry.
W 1987 r. prowadzenie firmy przejęła córka założycielki - Larysa Dysput, która zdecydowała, że to, co jest fundamentalną wartością firmy, czyli naturalność i wysoka jakość kosmetyków, będzie wciąż głównym kierunkiem rozwoju marki.
AVA jest pionierem ECO BEAUTY na naszym rynku. Już w 2008 roku firma otrzymała, jako pierwsza w Polsce, certyfikat ECOCERT i rozpoczęła produkcję zgodnych ze światowymi standardami ekologicznych linii kosmetycznych. Podstawę receptur kosmetyków AVA stanowią organiczne i naturalne surowce roślinne. Muszą one pochodzić z plantacji monitorowanych, tak aby cały proces produkcji odbywał się z troską o środowisko naturalne. Etyka i odpowiedzialność producenta to nie tylko przestrzeganie zasad zrównoważonej produkcji, ale również dbanie o respektowanie praw człowieka i zasady fair-trade.
Naturalność dotyczy nie tylko formuł produktów, ale również ich opakowań - zaakceptowanych przez ECOCERT, wpisujących się w trend zero-waste.
Laboratorium AVA udowodniło też, że można produkować kosmetyki nie degradując środowiska naturalnego. W nowo otwartym, nowoczesnym zakładzie, przy wykorzystaniu ekologicznych rozwiązań, powstają niepowtarzalne produkty do pielęgnacji twarzy i ciała. Ze sprzedaży wybranych kosmetyków firma przekazuje 1% na rzecz fundacji wspierającej ochronę środowiska - ECO4LIFE.

AVA 60 lat Larysa Dysput Golawska
Larysa Dysput-Goławska podkreśla, że fundamentalną wartością firmy jest produkowanie najwyższej jakości kosmetyków w zgodzie z naturą i poszanowaniem środowiska. Jako nowy członek UN Global Compact Network Poland - największej na świecie inicjatywy skupiającej zrównoważony biznes - Laboratorium Kosmetyczne AVA zobowiązało się do wspierania Dziesięciu Zasad UN Global Compact dotyczących praw człowieka, pracy, środowiska i przeciwdziałania korupcji.
www.ava-kosmetyki.pl 

AVA 60 lat 3Monika Brala (PR Manager AVA), Anna Niewodzka (Prezes Eko4Life), Szymon Żydowicz (Beauty Forum), Wieńczysław Zaczek (Uroda i Medycyna).

 

 

Facebook

reklama
P - Kongres Dermatologii Est.
reklama
Beauty by Touch Congress
reklama
IADE 2024
reklama
P - DMK
reklama
P - Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner