W miniony weekend,  w Hilton Warsaw City, odbył się XX Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Wydarzenie, organizowane przez Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging (PTMEiAA), jak co roku zgromadziło znakomitych ekspertów i firmy z całego świata. Jako redakcja portalu zatrzymajmlodosc.pl oraz magazynu Uroda i Medycyna mieliśmy przyjemność objąć funkcję Patrona Medialnego Kongresu. Kto był obecny? Jakie tematy poruszano na wykładach i workshopach? Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

 XX Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, który odbył się w dn. 25-27.11.2022 r. był to doskonałą okazją, aby przyjrzeć się bliżej problemom, nadziejom i wyzwaniom, jakie niesie za sobą współczesna medycyna estetyczna. Tegoroczny kongres rozpoczął się ciekawym wykładem na temat wprowadzenia europejskich regulacji prawnych – MDR. Zgromadzeni lekarze mieli okazję dowiedzieć się, co nowa ustawa zmienia w przypadku współpracy lekarz-firma oraz poznać niuanse nowych przepisów reklamy o wyrobach medycznych.

XX Miedzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti Aging 2
Dr n. ekon. lek. med. Dorota Wydro,  lek. med. Waldemar Jankowiak, prof. dr hab. n. med. Paweł Surowiak

XX Miedzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti Aging10
Konrad Korbiński, Katarzyna Salewicz, Bartosz Świdrak, Katarzyna Potocka, Dorota Wydro

XX Miedzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti Aging
Dr n. med. Marcin Ambroziak

Kolejne wykłady i prelekcje zgromadziły wybitnych ekspertów, którzy m.in. opowiedzieli o wykorzystywaniu toksyny botulinowej w leczeniu asymetrii twarzy, zastosowaniu wypełniaczy w celu biostymulacji, konturowaniu i liftingu, zaawansowanych technik modelowania kwasem hialuronowym i nadania harmonijnego wyglądu twarzy. Na koniec pierwszego dnia czekała na nas ciekawa sesja dotycząca powikłań: utraty wzroku i obecnych koncepcji ich leczenia, anatomicznie niebezpiecznych stref dla iniekcji z wypełniaczami tkanek miękkich, technologii komórkowych w leczeniu powikłań w medycynie estetycznej czy niedokrwieniu tkanek po podaniu kwasu hialuronowego.

Drugi dzień Kongresu rozpoczął się od sesji poświęconej medycynie przeciwstarzeniowej i anti-aging, problemu powikłań  (po podaniu kwasu hialuronowego w okolicę oka czy powikłania bakteryjnego po zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego), możliwości regeneracyjnych tkanki tłuszczowej, zagadnieniu usuwania przebarwień i zastosowań terapii łączonych. Wydarzenie zakończyło się wykładami  m.in. na temat pielęgnacji skóry podczas menopauzy, obecności tatuaży na skórze oraz aspektów prawnych dotyczących powikłań medycznych.

Cieszymy się, że wzięliśmy udział w kolejnej edycji Kongresu. Były to niesamowite 3 dni pełne spotkań z ekspertami i ciekawych wykładów zgłębiających zagadnienia medycyny estetycznej i chirurgii.

XX Miedzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti Aging 3
Croma Polska

XX Miedzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti Aging 4
ITP S.A.

XX Miedzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti Aging 5
Laboratoires VIVACY

XX Miedzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti Aging 6
Beauty Derm Aesthetic

XX Miedzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti Aging 7
Neauvia/ITP. S.A.

XX Miedzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti Aging 8
Nova Group

XX Miedzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti Aging11
BTL Polska

XX Miedzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti Aging12
AESTHETIC CONCEPT

XX Miedzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti Aging13
Bogdani Dermatologia/ OPTOPOL Technology Sp. z o.o.

XX Miedzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti Aging15
IBSA

XX Miedzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti Aging 9
Patroni Medialni Kongresu

XX Miedzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti Aging14
Najnowsze wydanie Uroda i Medycyna w praktyce

Sprawdź także: Minimum dyskomfortu? Oto zabiegi, które odmłodzą cię bez większych wyrzeczeń!

Facebook

reklama
BD Aesthetic - Sunekos
reklama
Offlabel_konferencja_pazdziernik_2023
reklama
PZWL
reklama
DMK
reklama
Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

  • Kosmetyczne hity: kwiecień 2023 – wybór redakcji!
    Kosmetyczne hity: kwiecień 2023 – wybór redakcji! Przygotowaliśmy dla was zestawienie kosmetycznych hitów miesiąca. Znajdziecie tu bestsellery i nowości, które warto znać! Wraz z nadejściem wiosny, przyszedł czas na odświeżenie…
  • Jak odmłodzić okolicę oka? Ekspert wyjaśnia
    Jak odmłodzić okolicę oka? Ekspert wyjaśnia Proces starzenia się okolicy oka jest bardzo złożony. To właśnie ten obszar często jako pierwszy zaczyna zdradzać oznaki upływającego czasu. Jednym z największych…
  • Gdy skóra potrzebuje odbudowy!
    Gdy skóra potrzebuje odbudowy! Rodzimy się zwykle z nieskazitelnie gładką skórą. Jednak w trakcie całego życia ulega ona uszkodzeniom. W efekcie chorób, urazów, ale też procesów starzenia,…
Baner