Chirurgia plastyczna

Marzeniem wielu kobiet jest mieć duży, wydatny biust. Widać to po liczbie wykonywanych operacji powiększających piersi. Ale nie wszystkie kobiety podzielają ten zachwyt. Po drugiej stronie są te, dla których zmniejszenie piersi jest wybawieniem przed przewlekłym bólem kręgosłupa. Codzienność z dużym biustem jest uciążliwa, dlatego redukcja piersi to rozwiązanie, które przyniesie ulgę w wielu przypadkach. Dlaczego warto zmniejszyć biust? Jakie metody będą najlepsze? Wyjaśniamy!

Zmniejszenie biustu – czy warto?

Powodem, dla którego kobiety decydują się zmniejszyć piersi, jest przede wszystkim ból kręgosłupa. Obfity i ciężki biust powoduje (lub wpływa pośrednio) na wiele dolegliwości ortopedycznych. Pojawia się ból pleców, szyi lub odcinka lędźwiowego, duży biust wpływa też na ogólną postawę – wiele posiadaczek większych piersi po prostu się garbi (wskutek ciężaru biustu lub skrępowania). Dlaczego? Wbrew pozorom duży biust to także problem natury psychicznej, powód ten jest często wskazaniem do zmniejszenia piersi.

Panie często są zakłopotane rozmiarem swojego biustu. Zdarza się, że powoduje on u nich dyskomfort. Szczególnie wiedzą to kobiety, które chciałyby uprawiać sport. Nie trzeba nikomu tłumaczyć, jak niekomfortowe potrafi być bieganie lub skakanie, gdy piersi są większych rozmiarów… czasem nawet stanik sportowy nie jest w tej sytuacji rozwiązaniem. Rozmiar piersi może być w tym przypadku powodem całkowitej rezygnacji z aktywności fizycznej i pojawianiem się nowych kompleksów.

O zmniejszeniu piersi marzą również panie, które mają problem z doborem garderoby. Codzienność potrafi być naprawdę uciążliwa, gdy żadna koszula nie chce się dopiąć na biuście, nie wspominając o trudnościach w znalezieniu odpowiedniej sukienki.

Zmniejszenie piersi a rozmiar biustu                           

Co decyduje o rozmiarze piersi? Predyspozycje genetyczne. To, jaki dana kobieta będzie miała rozmiar biustu, jest zapisane w genach (tak samo, jak kolor włosów czy oczu). Nie mamy zatem wpływu na to, jaki rozmiar będzie miał nasz biust. Wyjątkiem są sytuacje, gdy piersi stają się bardziej obfite wskutek przytycia. Jaki biust będzie klasyfikowany jako duży? Ten o rozmiarze F, FF, lub G, obfite piersi będą zaczynały się od miseczki G. Nietrudno się domyślić, że przy takich rozmiarach stanik z reguły źle podtrzymuje biust, a sylwetka nie wygląda atrakcyjnie.

Naturalne metody zmniejszenia biustu

Jeśli mowa o redukcji piersi nie sposób nie zacząć od aktywności fizycznej i wykonywania ćwiczeń, które pomogą zmniejszyć biust. Oczywiście taki naturalny sposób zmniejszenia piersi będzie odpowiedni tylko w niektórych przypadkach. Kiedy biust nie jest aż nadto obfity. Proces chudnięcia będzie ogólnie wpływał na zmniejszanie biustu oraz każdej innej partii ciała po równo. Co należy podkreślić, nie da się schudnąć z określonej okolicy ciała. Dlatego spalanie tłuszczu będzie następowało równomiernie. Aby ćwiczenia nie były zanadto uciążliwe i niekomfortowe wybierz rower (stacjonarny lub klasyczny) albo stepper. Takie naturalnie zmniejszenie biustu będzie jedynie wyjściem w niektórych przypadkach.

Liposukcja na zmniejszenie piersi

U pewnych pacjentek można wykonać redukcję piersi tylko w wyniku zabiegu liposukcji. Metoda ta polega na odessaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej z piersi. Zabieg można również wykonać z jednoczesnym podniesieniem piersi. W ten sposób możemy uzyskać ich odpowiednią pozycję i kształt. Liposukcję na zmniejszenie piersi zaleca się w przypadku, gdy nie występuje również nadmiar wiotkiej skóry. W efekcie pomniejszenia piersi metodą liposukcji biust zostaje na nowo wymodelowany, a pacjentka nie musi borykać się później z charakterystycznymi bliznami na piersiach.

Operacja zmniejszenia piersi

To droga, którą wybierają kobiety, dla których zbyt duży biust staje się poważną uciążliwością. Chirurgiczna redukcja biustu polega na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej, gruczołowej i skóry w celu uzyskania piersi bardziej proporcjonalnych do całej sylwetki. Taka operacja plastyczna piersi (mammoplastyka) zalecana jest paniom, które posiadają bardzo obfity biust. Dla takich kobiet często jest to jedyne rozwiązanie, aby móc normalnie funkcjonować. Zabieg zmniejszenia piersi odbywa się w znieczuleniu ogólnym. Chirurg wykonuje w obrębie biustu nacięcie w kształcie litery T, po czym usuwa nadmiar tkanek. Przy redukcji piersi często należy także wykonać redukcję brodawek sutkowych i ich repozycję. Po operacji, przez ok. 3 miesiące należy nosić specjalny, modelujący biustonosz. Metodą tą można zmniejszyć biust nawet o 4 rozmiary (maksymalnie). W efekcie zmniejszenia piersi pacjentki podkreślają, że przede wszystkim ich sylwetka wygląda bardziej proporcjonalnie, znikają bóle pleców i poprawia się postura.

Koszt procedury zmniejszenia piersi to średnio ok.16 000 zł, najniższe ceny wahają się w okolicach 7 000 zł, a najwyższe 29 000 zł.

Sprawdź także: Liposukcja brzucha – zabieg, który odmieni twoją figurę!

Facebook

reklama
P - Laha
reklama
P - Face & Body
reklama
P - DMK
reklama
P - Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner