Kobieta

Przedłużanie włosów – jak uzyskać naturalny efekt?

Przedłużanie włosów – jak uzyskać naturalny efekt?

Marzysz o bujnych, pełnych życia włosach? Przedłużanie i zagęszczanie włosów to nie tylko sposób na spektakularną metamorfozę, ale także technika, która otwiera drzwi do pewności siebie, gdy natura nie dała nam takiej fryzury, jaką byśmy chciały. O przedłużaniu włosów z klasą, rozmawialiśmy z Klaudią Duszyńską – założycielką popularnej sieci salonów Hollywood Hair.

Przedłużanie włosów – dla kogo?

Na zabieg przedłużania włosów decyduje się coraz więcej Polek. Komu poleca się przedłużanie lub zagęszczanie włosów, a kiedy zabieg się nie sprawdzi?

Warto zwrócić uwagę, że jeszcze kilka lat temu ten rynek w Polsce praktycznie nie istniał, a firma, którą założyłam, jest prekursorem, jeśli chodzi o przedłużanie włosów w kraju. Zabieg ten pozwala nam odmienić wygląd, podbudować pewność siebie i swoją samoocenę. Dla każdej kobiety ważny jest jej wygląd, którego nieodłącznym elementem są właśnie włosy. Niestety, ale zdarza się tak, że naturalne włosy nie są na tyle mocne i zdrowe, aby prezentować się dobrze. Często na zabieg decydują się osoby ze słabymi lub łamiącymi się włosami. Jednak co ważne - przy podejmowaniu decyzji o przedłużaniu włosów kluczowa jest kondycja włosa. Tutaj warto skonsultować to z trychologiem, który oceni stan włosów i pomoże dobrać odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne lub zarekomenduje leczenie przed zapisem na zabieg przedłużania. Istnieją sytuacje, gdzie przez słabą kondycję włosa lub inne przeciwwskazania, nie powinno się przedłużać włosów. Na pewno nie jest to zalecane w przypadku nadmiernego wypadania włosów czy zapalenia skóry głowy.

Techniki przedłużania włosów

Zagęszczanie lub przedłużanie włosów to sztuka, która wymaga wyboru właściwej metody. Warto pamiętać, aby wybierać techniki, które zapewnią naturalny efekt, nie narażając przy tym kondycji włosów. W gąszczu ofert i salonów na rynku czasem to nie takie proste…

Specjaliści stosują różne metody przedłużania. Do najpopularniejszych zaliczają się metody: keratynowa, kanapkowa, laserowa czy taśmowa. Osobiście jako osoba obecna w branży od wielu lat, polecam zagęszczanie i przedłużanie włosów naszą autorską metodą „HH Keratin Mini Bondes”. Pozwala ona nie tylko przedłużać, ale też zagęścić czy zrekonstruować włosy do długości własnych. Ten bezpieczny zabieg polega na ręcznym formowaniu niewielkich, mocnych i bardzo wytrzymałych zgrzewów z naturalnej keratyny najlepszej jakości. Nie niszczy ona struktury włosa, a dzięki temu użyte podczas zabiegu pasma są wielokrotnego użytku

Wiele kobiet może obawiać się, że przedłużanie włosów będzie widoczne np. w momencie związania ich w kucyk lub kok – jak temu zaradzić?

Dobranie odpowiedniej metody jest kluczowe. Nasza autorska metoda pozwala na indywidualne dopasowanie łączeń, ich wielkości oraz koloru, dzięki czemu łączenia przy związanych włosach są niewidoczne. Warto wspomnieć, że nie u każdej klientki jest to możliwe ze względu na gęstość naturalnych włosów, które często są za rzadkie, aby zasłonić nawet najmniejsze łączenia.

Przedłużanie włosów – włosy naturalne czy syntetyczne?

Decydując się na przedłużanie włosów, stajemy przed wyborem, jaki rodzaj włosów wybrać: naturalne czy syntetyczne?

Zdecydowanie polecam włosy naturalne, które są trwalsze i odporniejsze na uszkodzenia w porównaniu z włosami syntetycznymi. Właściwie i świadomie pielęgnowane dłużej zachowują też swój piękny i zdrowy wygląd. Z kolei włosy syntetyczne mogą np. odbarwiać się, a nawet łamać. Jednym z „wyróżników” sztucznych włosów jest również połysk, często zbyt mocny i intensywny, co powoduje, że bywają one nienaturalnie lśniące. W Hollywood Hair posiadamy tylko i wyłącznie naturalne włosy pochodzące od sprawdzonych dostawców. Oferujemy włosy „słowiańskie lux” oraz „dziewicze”. Te pierwsze są farbowane, dostępne w różnych odcieniach, aby najlepiej dopasować je do włosów naszych klientek. Natomiast dziewicze pochodzą zazwyczaj od dzieci - są one delikatne i niefarbowane.

Czy przedłużane włosy można farbować?

Wiele kobiet decydując się na przedłużanie włosów, obawia się kwestii późniejszej ich pielęgnacji. Jak wygląda sprawa koloryzacji? Czy takie włosy tak samo „przyjmują” farbę? Czy farba się wypłukuje szybciej?

Przedłużanie włosów nie powoduje tego, że w przyszłości nie będzie można ich farbować. Farbować możemy zarówno odrost, jak i całość wraz z doczepionymi włosami. Tutaj kluczową rolę odgrywa jakość przedłużanych włosów. Tylko naturalne kosmki uda nam się przefarbować z sukcesem na inny, wybrany kolor. W tym miejscu chciałabym ostrzec przed dezinformacją, która panuje w sieci w tym temacie. Jest wiele źródeł, które podsuwają nam różne sposoby na farbowanie włosów, ale wiele z nich jest niesprawdzonych, a wręcz nawet szkodliwych dla naszych włosów. W związku z tym, kiedy chcemy farbować włosy przedłużane - warto wybrać się do specjalisty. Odradzam również rozjaśnianie włosów przedłużanych, może to znacznie pogorszyć ich stan.

Jak czesać przedłużane włosy?

Czesanie przedłużanych włosów wymaga delikatności i odpowiedniej techniki, aby uniknąć uszkodzeń i zapewnić im trwałość. Czy czesanie włosów od nasady może prowadzić do wyrywania przedłużonych pasm?

Bardzo ciekawe pytanie. Choć czesanie włosów wydaje nam się czymś prostym, to niewielu z nas wie, jak wielki wpływ ma to na włosy. Najistotniejszy w trakcie czesania jest kierunek. Czesanie należy rozpocząć od dolnej części włosów, a następnie przechodzić do góry, dzieląc je na sekcje. Trzeba robić to powoli i ostrożnie, aby nie narażać włosów na dodatkowe uszkodzenia. W żadnym wypadku nie możemy czesać włosów od nasady. Pamiętajmy, że włosy najlepiej jest czesać przed myciem, aby uniknąć ich splątania. Czesanie mokrych włosów nie jest wskazane, ponieważ nasze kosmyki są wtedy bardziej podatne na uszkodzenia. Do czesania przedłużanych włosów zalecam wybieranie np. grzebieni i szczotek z naturalnym włosiem bez kuleczek na końcach. Unikałabym natomiast grzebieni metalowych i plastikowych, które posiadają wiele ostrych krawędzi.

Czy przedłużanie włosów je niszczy?

Wiele kobiet może obawiać się skutków ubocznych takich zabiegów. Największą obawą jest oczywiście możliwość zniszczenia włosów podczas zabiegu…

To jeden z największych mitów, jaki panuje wśród osób, które rozważają przedłużanie. Właściwe i umiejętne przedłużanie włosów nie niszczy ich, więc jeśli decydujemy się na taki zabieg i wykonujemy go u eksperta, nie należy obawiać się i zamartwiać. Innym mitem wokół tego tematu, z którym możemy się spotkać, jest to, że przedłużanie włosów powoduje łysienie. Faktem jest, że zły dobór metody przedłużania włosów lub ich niewłaściwa aplikacja może uszkodzić cebulki włosowe, stąd powinniśmy korzystać z usług sprawdzonych specjalistów. Przedłużanie włosów wymaga odpowiedniej pielęgnacji, aby utrzymać ich zdrowy wygląd i uniknąć uszkodzeń. Zaleca się używanie specjalnych szamponów i odżywek przeznaczonych do włosów przedłużonych oraz regularne wizyty w salonie na podciąganie włosów. Ponadto, należy pamiętać o stosowaniu termoochrony do stylizacji przy wykorzystaniu obróbki termicznej jak suszenie, prostowanie czy kręcenie fal lokówką. Przedłużone włosy są też bardziej delikatne i wrażliwe na uszkodzenia mechaniczne niż naturalne włosy, dlatego ważne jest, aby być ostrożnym podczas ich stylizacji, stosować produkty chroniące włosy przed wysoką temperaturą. Wybierajmy preparaty stylizacyjne, które są odpowiednie dla przedłużonych włosów i kierujmy się ich składem, a nie ceną.

Ogólnie rzecz biorąc, pamiętajmy, żeby korzystać z usług profesjonalistów, którzy znają się na swoim fachu, ponieważ to właśnie od ich umiejętności oraz doświadczenia zależy efekt zabiegu. Warto też zwrócić uwagę na jakość włosów i wybierać salony, które oferują przedłużanie włosami naturalnymi.

Klaudia Duszynska Hollywood HairKlaudia Duszyńska - założycielka sieci salonów przedłużania włosów Hollywood Hair

 

 

 

Sprawdź także: Aktywne Peptydy – kosmetyki zamiast skalpela od AVA!

Facebook

reklama
IADE 2024
reklama
P - DMK
reklama
P - Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner