resurfacing

Resurfacing - na czym polega ten zabieg?

Zdaniem wielu jest lepszy od botoksu. Laserowy resurfacing twarzy to zabieg, który upodobały sobie między innymi Jennifer Lopez i Kim Kardashian! Resurfacing to sposób na odmłodzenie twarzy bez użycia skalpela czy ostrzykwiania się wypełniaczami. Czym różni sią od innych zabiegów medycyny estetycznej, które mają zatrzymywać czas?

Resurfacing laserowy

Na czym polega zabieg określany jako resurfacing laserowy? Wiązka laserowa wykonuje w skórze tysiące mikrouszkodzeń, czym stymuluje ją do szybkiej regeneracji i odbudowy. Laser działa na poziomie 1,5 mm głębokości skóry. Skoagulowana tkanka jest otoczona zdrowymi komórkami skóry, które zaczynają się intensywnie namnażać. Ta wyjątkowa zdolność organizmu do regeneracji wpływa na stan naszej cery – skóra się odbudowuje, jest jędrniejsza i wygląda lepiej. Efekty, które wywołuje resurfacing laserowy widoczne są dopiero po pewnym czasie po zabiegu. Zazwyczaj musi upłynąć od kilku do kilkunastu tygodni. Zabieg wygładza i spłyca zmarszczki, ujędrnia skórę, rozjaśnia przebarwienia, usuwa blizny oraz ogranicza widoczność porów skóry. Resurfacing można także określić mianem głębokiego peelingu.
Zazwyczaj trzeba przeprowadzić serię zabiegów (od 1 do 6), w odstępnie co najmniej 12 tygodni. Liczba zabiegów zależy od wieku pacjenta, stanu jego skóry i oczekiwanych efektów.

Resurfacing twarzy

Resurfacing daje wiele możliwości poprawy naszego wyglądu. Ta procedura odmładzania skóry za pomocą lasera trwa około 30 minut. W celu zminimalizowania bólu i dyskomfortu stosuje się chłodzenie zimnym powietrzem. Ulgę mogą przynieść także okłady chłodzące, tzw. cool packi. Po zabiegu może utrzymywać się lekkie zaczerwienienie. Zdolności regeneracyjne zależą od pacjenta – niektórzy wracają do codziennych czynności tuż po zabiegu, innym do pełnej rekonwalescencji potrzeba nawet tygodnia. Efekty przebudowy skóry na twarzy są trwałe. Zabieg można wykonywać u osób młodych, prewencyjnie, albo jako metodę opóźniającą proces starzenia się skóry. W przypadku skóry dojrzałej laser nadaje twarzy bardziej naturalny wygląd niż wypełniacze.

Facebook

reklama
BD Aesthetic - Sunekos
reklama
XIII Kongres Dermatologii Estetycznej
reklama
IADE Akademia
reklama
PZWL
reklama
DMK
reklama
Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner