Mężczyzna

Męski problem? Medycyna estetyczna ma rozwiązanie

Męski problem? Medycyna estetyczna ma rozwiązanie

Rozmiar członka to na tyle drażliwa sprawa, że zarówno mężczyźni, jak i ich partnerki wolą szukać pomocy w Internecie niż pójść do lekarza i dowiedzieć się, jak ten problem skutecznie rozwiązać. Pomocny może okazać się prosty zabieg medycyny estetycznej. Jaki? Oto odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące powiększania penisa zadawane przez pacjentów.

Dr Zbigniew Plewa

Jak powiększyć penisa?

Powiększenie członka jest możliwe, jednak reklamowane szeroko tabletki okazują się mało skuteczne, a metody operacyjne są dość inwazyjne i skomplikowane. Poza tym, takie rozwiązania niosą duże ryzyko niepowodzenia. Od kilku lat dostępny jest jednak zabieg powiększania penisa produktem na bazie kwasu hialuronowego, czyli naturalnego składnika wielu tkanek naszego organizmu. Pozwala on na bezpieczne powiększanie członka - jednocześnie jego grubości i objętości. Preparat ma postać żelu i jest całkowicie bezpieczny.

Powiększanie penisa - jak wygląda zabieg?

Odbywa się w sterylnych warunkach sali zabiegowej. Jest niebolesny, ponieważ stosujemy miejscowe znieczulenie. Najogólniej mówiąc pacjent kładzie się na łóżku, a lekarz podaje preparat miejscowo, za pomocą specjalnej kaniuli. Robi to bardzo uważnie, aby nie uszkodzić delikatnych struktur członka. Jak każdy zabieg może on być nieco nieprzyjemny, głównie ze względu na okolicę wykonywania, ale ma kilka zasadniczych plusów. Po pierwsze, efekty widoczne są od razu. Dochodzi do pogrubienia penisa ok. 2,5-3 cm w obwodzie oraz wydłużenia go o 1-2 cm podczas wzwodu. Po drugie, cała procedura (wraz z przebraniem się i podaniem znieczulenia) trwa krótko, maksymalnie 30-40 minut.

Powiększanie penisa - jakie są przeciwwskazania?

Zabieg mija się z celem, jeśli pacjent ma problemy z potencją. Wtedy powinien szukać pomocy u psychologa lub urologa, a nie u chirurga czy lekarza medycyny estetycznej. Bezwzględnymi przeciwwskazaniami są też choroby przewlekłe związane z tkanką łączną lub układem krzepnięcia oraz zmiany zapalne i ropne w okolicach pachwin.

Powiększanie penisa - seks przed i po?

Jeśli chodzi o seks przed zabiegiem, nie ma przeciwwskazań. Jeśli natomiast chodzi o seks po, wskazana jest wstrzemięźliwość przez co najmniej dwa tygodnie. Czy trzeba się specjalnie przygotowywać do zabiegu? Nie, ale niezbędna jest depilacja okolic intymnych.

Powiększanie penisa - powikłania?

Po zabiegu przez około tydzień lub dwa może utrzymywać się delikatny obrzęk. Czasami występują też w tym czasie niewielkie nierówności na penisie, ale nie jest to powód do zmartwień, ponieważ z czasem preparat równomiernie się rozprowadzi. Sprawdzamy to zresztą zawsze podczas wizyt kontrolnych i w razie potrzeby korygujemy nierówności, podając więcej preparatu. Jeżeli pacjent dojdzie do wniosku, że preparatu jest zbyt dużo, nadmiar można usunąć w podobny sposób jak go podawano.

Kto powiększa sobie penisa?

Generalnie są dwie grupy mężczyzn, którzy decydują się na ten zabieg. Jedni robią to dla zabawy, lub za namową partnerek czy kolegów. Drudzy idą do lekarza ze względu na kompleksy. Są to pacjenci, którzy uważają, że zmiana pomoże im znaleźć partnerkę i osiągnąć satysfakcję w życiu płciowym. W obu przypadkach najważniejszą przyczyną tej decyzji jest jednak brak akceptacji siebie. Powiększenie penisa może pomóc przywrócić pewność siebie i wpłynąć nie tylko na relacje z partnerką, ale i kondycję psychiczną - odstresowanie się, uwierzenie we własne możliwości, relacje w pracy i życiu towarzyskim.

Powiększanie penisa - jak długo utrzymują się efekty?

Zdarzają się sytuacje, że po rozpoczęciu normalnego życia płciowego (po wspomnianym kilkutygodniowym okresie wstrzemięźliwości) pacjenci zgłaszają się ponownie po dwóch–trzech miesiącach, by dodać kilka mililitrów preparatu i jeszcze bardziej zwiększyć obwód członka. Jest to oczywiście możliwe i nie niesie ze sobą żadnych powikłań. Efekty utrzymują się przez rok do dwóch lat, choć miałem raz pacjenta, u którego niewielka ilość preparatu utrzymywała się aż siedem lat. Nie ma przeciwwskazań, by powtarzać zabieg wielokrotnie w życiu.

 


 

Lek. med. Zbigniew Plewa - specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej, lekarz medycyny estetycznej. Szkoleniowiec z zakresu medycyny i chirurgii estetycznej. Specjalizuje się w takich zabiegach, jak: labioplastyka, plastyka powiek, plastyka powłok brzucha, implanty piersi, powiększanie penisa. PP Clinic w Lublinie. www.ppclinic.pl

 

Facebook

reklama
P - Kongres Dermatologii Est.
reklama
Beauty by Touch Congress
reklama
IADE 2024
reklama
P - DMK
reklama
P - Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner