Mężczyzna

facet

Przyjęło się uważać, że mężczyźni rozpoznają znacznie mniej kolorów niż kobiety. Upośledzenie rozpoznawania barw, czyli daltonizm, to schorzenie przypisywane głównie mężczyznom. Czy rzeczywiście to oni cierpią na nie częściej? O daltonizmie i jego przyczynach opowiada Małgorzata Leszczyńska, optyk i optometrysta, ekspert Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej. 

Daltonizm - co to jest? 

Ślepota barw, zwana potocznie daltonizmem to schorzenie objawiające się zaburzeniem w prawidłowym rozpoznawaniu kolorów. W większości przypadków jest wadą dziedziczną, a główną przyczyną jej występowania jest nieprawidłowa budowa i nieodpowiednie funkcjonowanie siatkówki oka. Natomiast to z kolei związane jest z genem zlokalizowanym w chromosomie X. Mężczyźni, w przeciwieństwie do kobiet, posiadają tylko jeden taki chromosom, dlatego łatwiej może dojść do zaburzeń genowych. Te zaś mogą skutkować rozwojem daltonizmu. Daltonizm przeważnie jest uwarunkowany czynnikami genetycznymi - jest to wtedy wada wrodzona. Znacznie rzadziej schorzenie wywołują jakieś inne czynniki, jak na przykład przyjmowanie środków psychoaktywnych. 

Wyróżnia się trzy typy daltonizmu:

  • dichromatyzm - to najczęściej występujący rodzaj daltonizmu. Związany jest z brakiem jednego z fotoreceptorów w siatkówce oka, w wyniku czego osoba nie rozpoznaje koloru czerwonego lub zielonego.
  • trichromatyzm - ten rodzaj schorzenia wynika z istniejących różnic czułości fotoreceptorów w siatkówce. Tym samym powoduje obniżenie odbioru nasycenia niektórych barw (najczęściej jednej – w każdym przypadku może być ona inna).
  • monochromatyzm - najrzadziej występujący podtyp ślepoty barw. Osoba cierpiąca na to schorzenie rozróżnia jedynie dwie barwy – białą i czarną. Przyczyną jest całkowite upośledzenie odbioru kolorów, a to wpływa również na obniżenie ostrości widzenia.

Daltonizm - leczenie 

Daltonizm sprawia, że codziennie funkcjonowanie może stać się utrudnione. Osoby dotknięte tym schorzeniem nie mogą wykonywać niektórych zawodów, na przykład być kierowcą. Istotne jest, by jak najszybciej zdiagnozować problem. 

Najpopularniejszy test przeprowadza się za pomocą tzw. tablic Ishihary, na których znajdują się małe kółka określonego koloru, które tworzą liczby. Kolor tła i liczb różnią się od siebie, tak aby specjalista mógł określić rodzaj upośledzenia barwnego. Innym sposobem jest badanie za pomocą anomaloskopu – podczas jego wykonywania pacjent porównuje ze sobą dwie barwy w zakresie zielony-czerwony pojawiające się na ekranie urządzenia. Badanie trwa od 10 do 15 minut i pozwala bardzo precyzyjnie określić barwy, z którymi pacjent ma problem. Stosuje się również tzw. test Farnswortha podczas którego badany ustawia w odpowiedniej kolejności piętnaście kolorowych pionków na podstawie których specjalista może określić rodzaj daltonizmu – komentuje Małgorzata Leszczyńska, optyk i optometrysta, ekspert Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej.

Zła wiadomość jest taka, że daltonizmu nie da się w pełni wyleczyć. Można jednak walczyć z jego objawami i pomóc sobie, używając na przykład specjalnych okularów, które zmieniając spektrum światła pozwalają na widzenie barw tak, jak widzą je osoby zdrowe. Zakup takich okularów należy poprzedzić wizytą u specjalisty, któy skontroluje i doradzi, jakie soczewki będą najodpowiedniejsze. 

Rozmiar członka to na tyle drażliwa sprawa, że zarówno mężczyźni, jak i ich partnerki wolą szukać pomocy w Internecie niż pójść do lekarza i dowiedzieć się, jak ten problem skutecznie rozwiązać. Pomocny może okazać się prosty zabieg medycyny estetycznej. Jaki? Oto odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące powiększania penisa zadawane przez pacjentów.

Dr Zbigniew Plewa

Jak powiększyć penisa?

Powiększenie członka jest możliwe, jednak reklamowane szeroko tabletki okazują się mało skuteczne, a metody operacyjne są dość inwazyjne i skomplikowane. Poza tym, takie rozwiązania niosą duże ryzyko niepowodzenia. Od kilku lat dostępny jest jednak zabieg powiększania penisa produktem na bazie kwasu hialuronowego, czyli naturalnego składnika wielu tkanek naszego organizmu. Pozwala on na bezpieczne powiększanie członka - jednocześnie jego grubości i objętości. Preparat ma postać żelu i jest całkowicie bezpieczny.

Powiększanie penisa - jak wygląda zabieg?

Odbywa się w sterylnych warunkach sali zabiegowej. Jest niebolesny, ponieważ stosujemy miejscowe znieczulenie. Najogólniej mówiąc pacjent kładzie się na łóżku, a lekarz podaje preparat miejscowo, za pomocą specjalnej kaniuli. Robi to bardzo uważnie, aby nie uszkodzić delikatnych struktur członka. Jak każdy zabieg może on być nieco nieprzyjemny, głównie ze względu na okolicę wykonywania, ale ma kilka zasadniczych plusów. Po pierwsze, efekty widoczne są od razu. Dochodzi do pogrubienia penisa ok. 2,5-3 cm w obwodzie oraz wydłużenia go o 1-2 cm podczas wzwodu. Po drugie, cała procedura (wraz z przebraniem się i podaniem znieczulenia) trwa krótko, maksymalnie 30-40 minut.

Powiększanie penisa - jakie są przeciwwskazania?

Zabieg mija się z celem, jeśli pacjent ma problemy z potencją. Wtedy powinien szukać pomocy u psychologa lub urologa, a nie u chirurga czy lekarza medycyny estetycznej. Bezwzględnymi przeciwwskazaniami są też choroby przewlekłe związane z tkanką łączną lub układem krzepnięcia oraz zmiany zapalne i ropne w okolicach pachwin.

Powiększanie penisa - seks przed i po?

Jeśli chodzi o seks przed zabiegiem, nie ma przeciwwskazań. Jeśli natomiast chodzi o seks po, wskazana jest wstrzemięźliwość przez co najmniej dwa tygodnie. Czy trzeba się specjalnie przygotowywać do zabiegu? Nie, ale niezbędna jest depilacja okolic intymnych.

Powiększanie penisa - powikłania?

Po zabiegu przez około tydzień lub dwa może utrzymywać się delikatny obrzęk. Czasami występują też w tym czasie niewielkie nierówności na penisie, ale nie jest to powód do zmartwień, ponieważ z czasem preparat równomiernie się rozprowadzi. Sprawdzamy to zresztą zawsze podczas wizyt kontrolnych i w razie potrzeby korygujemy nierówności, podając więcej preparatu. Jeżeli pacjent dojdzie do wniosku, że preparatu jest zbyt dużo, nadmiar można usunąć w podobny sposób jak go podawano.

Kto powiększa sobie penisa?

Generalnie są dwie grupy mężczyzn, którzy decydują się na ten zabieg. Jedni robią to dla zabawy, lub za namową partnerek czy kolegów. Drudzy idą do lekarza ze względu na kompleksy. Są to pacjenci, którzy uważają, że zmiana pomoże im znaleźć partnerkę i osiągnąć satysfakcję w życiu płciowym. W obu przypadkach najważniejszą przyczyną tej decyzji jest jednak brak akceptacji siebie. Powiększenie penisa może pomóc przywrócić pewność siebie i wpłynąć nie tylko na relacje z partnerką, ale i kondycję psychiczną - odstresowanie się, uwierzenie we własne możliwości, relacje w pracy i życiu towarzyskim.

Powiększanie penisa - jak długo utrzymują się efekty?

Zdarzają się sytuacje, że po rozpoczęciu normalnego życia płciowego (po wspomnianym kilkutygodniowym okresie wstrzemięźliwości) pacjenci zgłaszają się ponownie po dwóch–trzech miesiącach, by dodać kilka mililitrów preparatu i jeszcze bardziej zwiększyć obwód członka. Jest to oczywiście możliwe i nie niesie ze sobą żadnych powikłań. Efekty utrzymują się przez rok do dwóch lat, choć miałem raz pacjenta, u którego niewielka ilość preparatu utrzymywała się aż siedem lat. Nie ma przeciwwskazań, by powtarzać zabieg wielokrotnie w życiu.

 


 

Lek. med. Zbigniew Plewa - specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej, lekarz medycyny estetycznej. Szkoleniowiec z zakresu medycyny i chirurgii estetycznej. Specjalizuje się w takich zabiegach, jak: labioplastyka, plastyka powiek, plastyka powłok brzucha, implanty piersi, powiększanie penisa. PP Clinic w Lublinie. www.ppclinic.pl

 

Współczesna chirurgia plastyczna daje ogromne możliwości poprawy wyglądu. Od korekcji drobnych mankamentów aż po całkowite zmiany w wyglądzie. Dotychczas miłość do medycyny estetycznej przypisywano głównie kobietom. Tymczasem liczba mężczyzn zainteresowanych poprawieniem swojej urody, od roku 1977, wzrosła o ponad 300%. 

Co najczęściej w swoim wyglądzie zmieniają mężczyźni?

Botoks tylko dla kobiet? Wcale nie! Według Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgów Plastycznych ilość mężczyzn decydujących się na zabiegi plastyczne potroiła się. Według statystyk z roku 2017 ponad 100 tys. panów zdecydowało się na wypełniające zmarszczki zastrzyki z botoksem. Inne zabiegi, na które decydują się mężczyźni, również wiążą się z chęcią poprawienia wyglądu czy zniwelowania drobnych defektów urody. Coraz częściej panowie decydują się także poważniejsze operacje, by pozbyć się takich schorzeń jak na przykład ginekomastia, czyli przerost piersi.

Najczęściej na zabiegi decydują się mężczyźni, którzy „pracują twarzą”, a więc tacy, dla których wizerunek jest bardzo ważny. Są to aktorzy, piosenkarze, prezenterzy, ale również politycy. Za modą dotyczącą chirurgii plastycznej podążają także współcześni mężczyźni, którym zależy na perfekcyjnym wyglądzie.

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej mężczyzn

Podobnie jak u kobiet, u panów największą popularnością cieszą się zabiegi dotyczące twarzy – korekcje nosów, odstających uszu, wygładzanie zmarszczek. Korekcja nosa to drugi, zaraz po liposukcji, zabieg, któremu najchętniej poddają się panowie. Często decydują się także na plastykę opadających powiek oraz lifting twarzy. Oprócz typowych zabiegów medycyny estetycznej mężczyźni coraz chętniej wykonują również zabiegi kosmetyczne, które mają na celu pielęgnacje skóry. 

Jeśli chodzi o inne popularne zabiegi to w czołówce plasuje się również liposukcja. Liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu to jeden z najczęstszych zabiegów, na jakie decydują się mężczyźni. Za jej pomocą można poprawić wygląd nie tylko brzucha, ale także ud czy pośladków. Panowie interesują się także implantami klatki piersiowej – są to odpowiednio wyprofilowane, silikonowe wkładki, które mogą zastąpić wypracowane mięśnie. Wszczepia się je również w przypadkach wymagających korekty postawy u osób z wadami wrodzonymi obszaru klatki piersiowej lub po urazach. Sam zabieg jest stosunkowo prosty, lecz jego popularność dopiero wzrasta.

Przeszczep włosów

Przedwczesne łysienie to koszmar wielu mężczyzn. Najpopularniejsze są tzw. mikroprzeszczepy, czyli transplantacja pojedynczych cebulek. Koszt takiego zabiegu to ok. 7000 tysięcy złotych, lecz mimo dość wysokiej ceny jest on bardzo popularny wśród mężczyzn. Przeszczep włosów można wykonać również metodą bez użycia skalpela. FUE, bo tak nazywa się ten zabieg, to czasochłonne pobieranie cebulek włosowych poprzez tworzenie mikronacięć. Ta metoda nie pozostawia widocznej blizny, jak w przypadku tradycyjnego przeszczepu, lecz jest bardziej precyzyjna i wymaga o wiele więcej czasu. 

 

Włosy są bardzo ważnym elementem naszego wizerunku. Mają ogromny wpływ na samoocenę oraz pewność siebie. Ich utrata, niezależnie od płci i wieku, wiąże się z dużym dyskomfortem i z reguły stanowi poważny problem zarówno estetyczny, jak i psychologiczny. Wypadanie włosów może być problemem samym w sobie, ale może też być oznaką zaburzenia wewnętrznej homeostazy organizmu lub nawet choroby.

Aktywność fizyczna i psychiczna jest nie tylko dobra dla mózgu, ale może również wpływać na zdolność uczenia się późniejszego potomstwa – wynika z najnowszych badań. 

Od zarania dziejów istnieją różnice między kobietami a mężczyznami. Różnice te dotyczą sfer fizycznych, psychicznych, a także anatomicznych. Przeprowadzone badania wykazały również różnice w skórze kobiety i mężczyzny, a także w procesie jej starzenia. Czy męska skóra jest rzeczywiście inna? O tym, jak ważnym segmentem rynku medycyny estetycznej są preparaty dedykowane mężczynom rozmawiamy z Magdaleną Wójcik, Dyrektorem Generalnym Neauvia Poland.

Czy naprawdę istnieje rónica między skórą mężczyzny i kobiety?

Dziś na podstawie badań wiemy, że męska skóra ma podobną budowę, ale jest zdecydowanie, bo aż o 25%, grubsza. Panowie mogą cieszyć się gładszą cerą również dlatego, że brodawki skóry właściwej są u nich większe, dzięki czemu mikrokrążenie krwi jest lepsze, a co za tym idzie skóra jest lepiej dotleniona i odżywiona. Na męskiej twarzy wcześniej widać za to zmarszczki mimiczne, a w dodatku są one o wiele głębsze. Dzieje się tak za sprawą aktywności mięśni. Grubsza skóra niestety bardziej poddaje się grawitacji, co skutkuje objawami nasilenia fałdów i ubytków objętościowych. Skóra mężczyzn niestety traci również na objętości, gęstości i elastyczności. Aby zmniejszyć oznaki upływu lat i zachować młody, energiczny, ale wciąż męski, wygląd należy zastosować podejście holistyczne. Świadomość różnic pomiędzy tkankami u mężczyzn i kobiet, jak i ich odmiennych, subiektywnych oczekiwań względem medycyny estetycznej, ukierunkowuje nas na dobór odpowiednich preparatów.

Dlatego zdecydowaliście się na produkt specjalnie dedykowany męskiej skórze?

Hasło „Zrozumieć skórę mężczyzny” leży u podstaw myślenia naszych naukowców od lat. Jako marka Neauvia chcemy zapewnić zarówno kobietom, jak i mężczyzną bezpieczne i skuteczne produkty do zabiegów medycyny estetycznej. Naprawdę skóra męska ma nieco inną budowę, inne potrzeby, inaczej się starzeje. Tkanki podskórne też zachowują się inaczej, wymagają odmiennego podejścia. Dlatego najpowszechniejsze preparaty dedykowane kobietom nie przyniosą tutaj spodziewanych efektów. Nasza linia preparatów dla mężczyzn charakteryzuje się wyższym stężeniem kwasu hialuronowego, żeby łatwiej było lekarzowi zrobić korektę nosa, wymodelować żuchwę, jednym słowem sprostać oczekiwaniom pacjentów.

Wielu dbających o siebie mężczyzn jest dzisiaj bardzo aktywnych fizycznie, ale sportowcom ten wysiłek często odbija się na twarzy… Mówi się już nawet o „twarzy biegacza” – być może ogorzałej, ale pomarszczonej, zapadniętej, wywołującej wrażenie choroby.

Aktywny tryb życia ma ogromne zalety, ale także pewną cenę – gdy tracimy podskórną tkankę tłuszczową wyostrzają się rysy. Mężczyzna ma wysportowane, wymodelowane ciało, ale specjalna dieta czy ekstremalny wysiłek nie służą wyglądowi. Kiedyś o tym nie myślałam, ale mam w domu żywy przykład. Mój mąż jest bardzo aktywny fizycznie od dziecka. Teraz dużo biega, przygotowuje się do Iron Mena. Jest w szczycie formy, ma fantastyczną wydolność, muskulaturę, ale jego twarz wyglądała na chorą. Gdy zaczął tak intensywnie trenować znajomi pytali, co się z nim dzieje, czy nie jest chory?

I co, zdecydował się coś z tym zrobić?

Przyznał, że myślał o tym, ale uznawał, że to niemęskie, nie warte zaangażowania. Zresztą, jest zdrowy, nie miał wskazań do jakichkolwiek poważnych zabiegów. Tak naprawdę nie wiedział jednak, że dzisiaj delikatne poprawie wyglądu, wpływające na naszą samoocenę, na to, jak nas postrzegają inni, jest stosunkowo łatwe. I wcale nie świadczy o przesadnej dbałości. Przecież jeśli dbamy o kondycję, to nie tylko chcemy sobie coś udowodnić, ale także dobrze się czuć i wyglądać. Dlaczego więc nie pomyśleć o tym, by nie psuć końcowego efektu?

 

Dziękujemy za rozmowę

 

Źródło: UiM (11)


Mgr Magdalena Wójcik
Dyrektor Generalny Neauvia Poland.
Ekspert bankowości i finansów.
Autorka projektów „Raiffeisen Beauty''
oraz „FreeMED” – finansowania branży Beauty.
Prywatnie szczęśliwa żona, mama 8 letniego Wiktora
i 6 letniej Liwii, biegaczka.
Aktywnie wspiera rozwój triathlonu w Polsce.
www.neauvia.pl

Ginekomastia to powiększenie jednej lub obu piersi u mężczyzn lub dorastających chłopców. Może być spowodowana zaburzeniami hormonalnymi, być efektem ubocznym przyjmowania leków albo objawem choroby nowotworowej. Czy ginekomastia bywa groźna? Jak ją leczyć? Poznaj przyczyny i metody przeciwdziałania.

Zdarzają się czasem sytuacje, kiedy większe piersi posiadają także mężczyźni. I wcale nie jest to powód do żartów czy śmiechu. Ginekomastia to zaburzenie stosunkowo częste, chociaż sama nazwa brzmi dość enigmatycznie. Wielu mężczyzn i chłopców zmaga się bowiem z przerostem gruczołu piersiowego. Ważne jest, żeby to schorzenie odróżnić od steatomastii (ginekomastia rzekoma), która charakteryzuje się gromadzeniem tkanki tłuszczowej w okolicach piersi, co często wynika po prostu z otyłości.

Akceptacja swojego ciała to niewątpliwie droga do szczęśliwszego i spokojniejszego życia. Co jednak, jeśli nie czujemy się komfortowo? Ginekomastia może mieć kilka przyczyn występowania. Jeśli ją u siebie podejrzewasz, nie obędzie się bez wizyty u lekarza. Schorzenia nie należy bagatelizować, bo zawsze istnieje ryzyko, że nie jest to wyłącznie kwestia estetyczna.

Ginekomastia – przyczyny i leczenie

Pierwszym krokiem do pozbycia się problemu jest znalezienie jego przyczyny. Ginekomastia najczęściej jest powodowana niegroźnymi czynnikami, takimi jak skłonności genetyczne czy efekt uboczny stosowania niektórych leków, zwłaszcza tych używanych w celach dopingowych (przekształcają się w organizmie w estrogeny). Do powstania zaburzenia może przyczynić się także niewłaściwa dieta – np. piwo, które ma działanie estrogenne. Ginekomastia może być także pośrednią konsekwencją innych schorzeń, jak np. marskość wątroby czy niedoczynność tarczycy lub innych problemów hormonalnych. Dlatego niezwykle ważne jest, by poznać rzeczywisty powód i ustalić drogę oraz metody leczenia. 

Ginekomastia zabieg

Jeśli ginekomastia wywoływana jest przez leki, należy zmienić je na lepiej tolerowane, o podobnym działaniu. W przypadku, kiedy ginekomastia jest konsekwencją innej choroby należy podjąć leczenie źródła problemów zdrowotnych – np. jeśli jest to schorzenie wątroby, nerek, czy tarczycy należy skupić się na poprawie funkcjonowania tych narządów. Jeśli przyczyną zaś jest nowotwór, niezbędna będzie terapia onkologiczna.

Nasiloną ginekomastię można zmniejszyć przy pomocy zabiegu chirurgicznego, polegającego na usunięciu przerośniętej tkanki gruczołowej. Istnieją przeciwwskazania do zabiegu, takie jak choroby sutków czy duża otyłość, lecz zwykle operacja przynosi pożądany skutek, więc jeśli problem jest naprawdę krępujący warto skonsultować się ze specjalistą i wykonać zabieg. Należy jednak pamiętać, że operacja powinna być poprzedzona próbą mniej inwazyjnego pozbycia się problemu. Jednym z rozwiązań jest sport. Ćwiczenia fizyczne mogą w znacznym stopniu pomóc w walce z ginekomastią. 

Ćwiczenia na ginekomastię

Najefektywniejszym sposobem na poprawę swojego wyglądu i zmniejszenie ginekomastii są ćwiczenia. Wysiłkiem fizycznym możesz pozbyć się jedynie ginekomastii, której przyczyną jest nadmiar tkanki tłuszczowej. Pomóc mogą ćwiczenia aerobowe albo izometryczne. Popularna stała się także joga. Prostym ćwiczeniem, które nie wymaga żadnego sprzętu, są także pompki. Najważniejsza jest jednak systematyczność i przełamanie się, by zacząć ćwiczyć. W parze z ćwiczeniami powinna iść odpowiednia dieta. Jaka? Najlepiej taka, która eliminuje estrogen, a zwiększa ilość testosteronu. 

Okres przekwitania nie jest wbrew obiegowej opinii domeną pań. Także mężczyźni doświadczają tak zwanej andropauzy, która jest również potocznie określana jako męska menopauza. Choć przebieg andropauzy jest z reguły mniej dotkliwy niż cykl, w jakim zachodzi menopauza, to jednak implikuje ona pogorszenie ogólnego zdrowia i wydolności organizmu oraz obniżenie potencjału prokreacyjnego mężczyzny.

O męskim zdrowiu i zabiegach medycyny estetycznej

Wygląd mężczyzny jest tak samo ważny, jak i kobiet. Dbanie o siebie nie świadczy o braku męskości. Zadbani mężczyźni w każdym wieku mają większą pewność siebie i są lepiej odbierani przez społeczeństwo. Zatrzymaj Młodość to również portal dla mężczyzn, dla których ważny jest wygląd i zdrowie.

Mimo wielu krążących mitów wiemy, że zabiegi estetyczne dla mężczyzn w dzisiejszym świecie są coraz bardziej pożądane i coraz większy procent osób skorzystało lub chciałoby z nich skorzystać. Koszty związane z medycyną estetyczną są przystępne dla każdego, a mężczyźni, choć ze wstydem - coraz częściej przyznają się do ich wykonywania. Dzięki nim mogą z powodzeniem naprawić swoje kompleksy.

Drugim aspektem jest oczywiście zdrowie mężczyzny. Oni również borykają się z wieloma problemami fizycznymi. Stereotyp silnego i zawsze zdrowego mężczyzny pracującego ciężko od rana do nocy to mit, który trzeba obalić. Badania prenatalne oraz reagowanie na zmiany zachodzące w organizmie mogą pomóc w szybki sposób ratować zdrowie, a nawet życie. Męskie zdrowie nie jest niezniszczalne i należy o nie dbać każdego dnia.

Portal dla mężczyzn Zatrzymaj Młodość to internetowa księga dla wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o swoim zdrowiu, wolnym czasie, wyglądzie i innych aspektach codziennego życia, ale boją się lub wstydzą zapytać. W nim znajdziecie odpowiedzi na nurtujące was pytania i przekonacie się, że dla nas jesteście tak samo ważni, jak kobiety i dzieci. Z nami zadbacie o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne.

Facebook

reklama
P - Offlabel_konferencja_pazdziernik_2023
reklama
P_Kosmetologia_Holistyczna
reklama
P - PTMEiA
reklama
Face & Body Winter Forum
reklama
P - DMK
reklama
P - Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner