Mężczyzna

Według badań, deklarowana przez Polaków długość penisa w czasie erekcji mieści się w przedziale 15,3 -17,3 cm. W rzeczywistości wynik ten jest zapewne mniejszy, na co wskazują inne statystyki, sugerujące, że nawet połowa mężczyzn nie jest zadowolonych z wielkości swojego członka. Nic więc dziwnego, że powiększanie penisa przestaje być tematem tabu, a do metod o charakterze domowym dołączają profesjonalne zabiegi oferowane w gabinetach urologów i lekarzy medycyny estetycznej. Jakie metody powiększania penisa są dzisiaj dostępne?

Skuteczne powiększenie penisa – mit czy rzeczywistość?

Penis zbudowany jest przede wszystkim z ciał jamistych i ciała gąbczastego, podczas erekcji wypełniających się krwią. Ze względu na specyficzną anatomię oraz silne unerwienie nie jest to narząd łatwy do przeprowadzania jakichkolwiek zabiegów. Nie oznacza to jednak, że nie istnieją skuteczne metody jego powiększenia. 

Warto wiedzieć, że większość popularnych technik, opisywanych m.in. w Internecie, to nie mające nic wspólnego z rzeczywistością mity. Trzeba pamiętać, że powiększenie penisa możliwe jest tylko w ograniczonym – ale często wyraźnym i satysfakcjonującym jego właściciela – zakresie. Istotne są indywidualne uwarunkowania i racjonalne podejście. Porównywanie się z gwiazdorami filmów 18+, czy wsłuchiwanie się w żartobliwe uwagi niektórych pań, z pewnością nie okaże się tu pomocne. 

Pocieszeniem dla mężczyzn borykających się z kompleksem małego penisa jest fakt, że obecnie dostępnych jest kilka bezpiecznych metod, które wpływają nie tylko na wygląd przyrodzenia, ale także na uzyskanie większej satysfakcji z seksu. I to obu stron!

Powiększanie penisa – analiza dostępnych metod?

Zagadnieniem powiększania penisa zajmowali się już starożytni. Zalecali oni specjalne diety, ćwiczenia rozciągającą, a nawet tak drastyczne rozwiązania, jak wykorzystanie jadu węży! Dzisiejsza medycyna nie jest na szczęście tak radykalna i zapewnia mężczyznom bezbolesne oraz dyskretne wydłużanie czy pogrubienie prącia. Przedstawiamy kilka popularnych – mniej lub bardziej skutecznych – metod!

Pompki do penisa

Stosuje się je już od ponad stu lat. Użycie pompki do penisa, zwanej też pompką erekcyjną, gwarantuje natychmiastowe powiększenie prącia, ale niestety bez trwałych rezultatów. Dlatego narzędzie to należy traktować nie jako skuteczną metodę, lecz gadżet, który można wykorzystać w życiu intymnym. Zasada działania polega na mechanicznym, większym niż fizjologiczne, „napełnieniu” penisa krwią. Dzięki temu uzyskujemy głównie efekt powiększenia obwodu penisa.

W zgodnej opinii urologów pompkę do penisa należy stosować po konsultacji z lekarzem, zwracając uwagę na jakość wybranego modelu. Podkreśla się, że częste stosowanie pompek do powiększania penisa może osłabić elastyczne elementy członka, a także prowadzić do uszkodzenia naczyń krwionośnych. Uważać należy też z nadmiernym rozciąganiem, które sprzyja zaburzeniom wzwodu. 

Suplementy na powiększenie penisa 

Internet pełen jest ofert preparatów (tabletek i żeli) mających powiększać penisa. Jednak suplementy na powiększenie penisa nie są w stanie przynieść mężczyźnie oczekiwanych, długotrwałych rezultatów. W większości przypadków wpływają one na polepszenie ukrwienia naczyń w prąciu, czego rezultatem może być jedynie silniejsza erekcja. Dobrej jakości, przebadane środki z pewnością poprawią więc życie seksualne, ale nie sprawią, że penis stanie się dłuższy i grubszy. 

Ćwiczenia na powiększenie penisa

Jednym z największych mitów dotyczących powiększania penisa jest ten, który mówi, że odpowiednie ćwiczenia rozciągające mogą doprowadzić do wydłużenia i pogrubienia narządu. Nie jest to prawdą, co związane jest z uwarunkowaniami anatomicznymi. Ciała jamiste prącia nie ulegają powiększeniu podczas ćwiczeń, ponieważ nie są – jak np. w przypadku bicepsów – zbudowane z mięśni poprzecznie prążkowanych.

Powiększanie prącia substancjami wypełniającymi

To w zasadzie jedyna skuteczna metoda, dająca trwający nawet kilkanaście miesięcy efekt. Pozwala nie tylko na zmianę grubości i długości, ale nawet kształtu penisa. Powiększenie penisa można wykonać tłuszczem autologicznym, czyli własnym, tłuszczem z dodatkiem kwasu hialuronowego, lub też samym kwasem hialuronowym.

Obiecujące rezultaty daje też zabieg ostrzyknięcia prącia preparatem z dodatkiem osocza bogatopłytkowego i komórek macierzystych. Preparat uzyskuje się z pobranej wcześniej krwi pacjenta i wstrzykuje pod skórę prącia Efektem jest szybsze osiągnięcie, wzmocnienie i dłuższe trwanie erekcji. Zabieg przyśpiesza też  regenerację prącia, np. po innych zabiegach, a także odmładza jego skórę. 

Podsumowanie 

Metod powiększenia penisa jest kilka, ale należy pamiętać, że większość z nich nie daje spektakularnego i trwałego efektu. Mężczyźni szukający skutecznych rozwiązań przed podjęciem decyzji np. o medycznym zabiegu powiększenia penisa powinni zastanowić się na tym, czy chęć ta wynika z ich własnego, rzeczywistego kompleksu, czy podyktowana jest różnymi wyobrażeniami oraz nieprzychylnymi komentarzami partnerek. Zawsze warto być tu w zgodzie z samym sobą, a w przypadku wątpliwości skorzystać z porad nie tylko urologa, ale także seksuologa. W wielu przypadkach zabieg powiększenia penisa nie ma racjonalnego uzasadnienia, a problem mężczyzny można rozwiązać podczas psychoterapii. 

Facebook

reklama
IADE 2024
reklama
P - DMK
reklama
P - Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner