Nowości

Każda blondynka wie, że o swoje włosy powinna dbać ze szczególną starannością. Dlaczego? Rozjaśnianie to jeden z najbardziej inwazyjnych zabiegów na włosy. Przez farbowanie zmienia się ich struktura, dlatego to właśnie blond włosy są szczególnie narażone na przesuszenie, łamliwość i inne uszkodzenia. Jaki zabieg polecamy na blond włosy? Krioterapia włosów!  Na czym polega i jakie daje efekty? Zapytaliśmy trycholożkę i właścicielkę kliniki Wawer Clinic Magdalenę Parzyszek.

Trudne włosy blond

Zacznijmy od początku. Jesteś blondynką naturalną lub farbowaną. Wyglądasz pięknie i kochasz ten jasny odcień włosów. Jednak z czasem zauważasz, że ich kondycja się zmieniła, pojawiły się przesuszenia i łamliwość. To konsekwencja błędów w pielęgnacji i zaniedbań! Niestety włosy blond często wymagają wsparcia i specjalnych zabiegów. Dlaczego tak się dzieje? –  Jasne włosy blond, jeśli są zadbane, prezentują się pięknie. Niestety jest to wymagający kolor i potrzebuje specjalnego traktowania. Niefarbowany blond to delikatny rodzaj włosa. Jego posiadaczki najczęściej mają wiele, choć cienkich włókien. Włókna te są delikatne i wymagają intensywnej ochrony, aby czynniki termiczne i atmosferyczne nie uszkadzały ich nadmiernie. Rozjaśniane włosy blond poza ochroną wymagają systematycznej regeneracji. Podczas procesu rozjaśniania włókna są osłabiane i niestety cierpi na tym łuska, kora oraz rdzeń włosa. Konieczne jest systematyczne nawilżanie, regenerowanie i uelastycznianie, aby uniknąć rozdwajania końcówek oraz nadać włosom blasku – wyjaśnia trycholożka, Magdalena Parzyszek.

Krioterapia włosów blond

Jeśli szukasz skutecznego sposobu na poprawę kondycji włosów, poznaj zabieg krioterapii! To hit w zakresie regeneracji, odbudowy i odżywienia włosów. Na czym polega? – Jest to zabieg ostatnio uwielbiany przez nasze klientki. Ze wszystkich dotychczas poznanych mi zabiegów jeszcze żaden nie nadał włosom takiej miękkości i elastyczności! Krioterapia włosów jest profesjonalnym zabiegiem, wykorzystujący zimno dla przywrócenia włosom blasku, gładkości i elastyczności. To tak, jakby niska temperatura „zamroziła" wszelkie ubytki w strukturze włosa. Urządzenie Frozen Machine osiąga temperaturę -16  już w 60 sekund, jest to niezbędne do wykonania zabiegu. Ta ekstremalnie niska temperatura sprawia, że wokół włosów tworzy się specjalna tarcza, „zamrażając" wewnątrz włókien składniki odżywcze na poziomie molekularnym – tłumaczy ekspertka. Zabieg można wykonać w profesjonalnych klinikach i do jego przeprowadzenia wykorzystuje się specjalne produkty. Jakie? – Krioterapia włosów, to zabieg nazywany chirurgią plastyczną włosów. Stosowany w niej kwas hialuronowy uzupełnia luki międzykomórkowe, naprawia szczeliny między korą a łuską włosa, mocno nawilża i przywraca elastyczność. Odbudowę wspomagają m.in. jagody Acai, jedne z najsilniejszych antyoksydantów. Masło z awokado nadaje niezwykłej miękkości. Całość dopełnia ujemna temperatura -16°C, która „zamraża” uszkodzenia, uszczelnia łuskę włosa zimnem i zamyka w nim aktywne składniki. Włosy po zabiegu są obłędne. Ich jakość jest wyraźnie poprawiona. Są mocne, sprężyste, wygładzone i lśniące – dodaje właścicielka Wawer Clinic.

Jak działa krioterapia na włosy blond? Jak działa krioterapia na włosy blond?

Krioterapia włosów – zalecenia po zabiegu

Efekt zabiegu utrzymuje się nawet do 3 miesięcy! – Często bywa, że klientki, które otrzymały od nas indywidualne wskazówki co do pielęgnacji domowej, nie potrzebują już więcej zabiegów gabinetowych – mówi trycholożka. Ale na przyszłość musisz pamiętać, że jeśli chcesz utrzymać doskonałą kondycję włosów blond, należy je odpowiednio pielęgnować. Co poleca ekspertka? – Najczęstsze z zaleceń to stosowanie metody „OMO”.  Polega ona na zaaplikowaniu na suche włosy przed myciem odżywki lub maski, która zabezpieczy włókna przed plątaniem i przesuszeniem, następnie powinno nastąpić dwukrotne mycie skalpu i ponowne zaaplikowanie maski. Metoda ta nie tylko wydłuża efekt krioterapii włosów, ale też zapobiega uszkodzeniom na przyszłość – wyjaśnia Magdalena Parzyszek.

Jak dbać o włosy?

Aby cieszyć się zdrowymi i pięknymi włosami, niezbędna będzie świadoma pielęgnacja. Dzięki temu włosy odwdzięczą się blaskiem i doskonałą kondycją. Jak zatem troszczyć się o włosy? – Bez względu na kolor włosów systematyczna i indywidualna pielęgnacja jest konieczna. Poza regenerującymi zabiegami gabinetowymi najważniejsza dla włosów jest pielęgnacja domowa. Odpowiadając swoim klientom na pytanie, jak najlepiej odżywić włókna, zawsze zalecam szampon dobrany do rodzaju skóry, maskę lub odżywkę odpowiednią do rodzaju włosów oraz preparat bez spłukiwania na końce. Oczywiście chcąc uzyskać szybki efekt regeneracji, krioterapia włosów sprawdzi się świetnie! Połączenie właściwej pielęgnacji domowej oraz gabinetowej daje gwarantowane efekty. W klinice włosów Wawer Clinic wykonujemy badania trychologiczne, gdzie podczas wywiadu i badania pod mikroskopem jesteśmy w stanie dobrać działania najlepsze z możliwych – dla pięknych i zdrowych włosów – tłumaczy Magdalena Parzyszek.

Magdalena Parzyszek trycholożka, szkoleniowiec, właścicielka kliniki Wawer ClinicMagdalena Parzyszek – trycholożka, szkoleniowiec i właścicielka kliniki Wawer Clinic

Facebook

reklama
P - Kongres Dermatologii Est.
reklama
Face & Body Winter Forum
reklama
P - DMK
reklama
P - Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner