Promienna cera po peelingu Nimue SRC

Promienna cera po peelingu Nimue SRC

Dobrane do rodzaju cery, skuteczne, niewymagające rekonwalescencji. Peelingi, czyli regularne złuszczanie naskórka powinny być podstawą właściwej pielęgnacji. 

 

Naskórek czyli wierzchnia warstwa skóry ciągle się odnawia. Nowe komórki skóry przesuwają się ku powierzchni i w końcu zastępują stare, które rogowacieją i obumierają. Młoda, zdrowa skóra 

regeneruje się zazwyczaj w 28 dniowych cyklach. Im więcej mamy lat, tym bardziej jest ona wysuszona, a jej odnowa przebiega wolniej (po 30. roku życia może trwać nawet 40 dni). 

Martwe komórki nawarstwiają się, skóra staje się szorstka, szara, zmarszczki są bardziej widoczne. Wtedy nawet najlepszy krem nie ma szans zadziałać. Złuszczając skórę dokładnie 

ją oczyszczamy i dopingujemy do szybszej regeneracji. W efekcie staje się jędrniejsza, lepiej napięta, ma ładniejszy koloryt. Złuszczanie rozwiązuje także wiele innych problemów 

skórnych: rozjaśnia przebarwienia na różnych poziomach, poprawia stan cery trądzikowej, zmniejsza pory i głębokość zmarszczek na twarzy, wokół oczu i ust. 

Jak działają peelingi chemiczne?

W złuszczaniu skóry bardzo skuteczne są peelingi chemiczne. Tak określa się gamę 

substancji, które po aplikacji reagują z powierzchniowymi warstwami skóry, w wyniku czego dochodzi do ich złuszczania. W przypadku kosmetycznych peelingów chemicznych, efekt złuszczenia najczęściej wywołuje się poprzez rozluźnienie połączeń między komórkami najbardziej zewnętrznej warstwy rogowej naskórka, a cementem międzykomórkowym. Peelingi chemiczne różnią się głębokością złuszczania i stężeniem kwasu. Wpływają również pobudzająco na skórę właściwą, pobudzając syntezę kolagenu i elastyny. Lekarz dopasowuje odpowiedni peeling w zależności od potrzeb pacjenta. 

Odnowa i przebudowa skóry

Nimue-SRC to skrót od Skin Resurfacing Complex. Termin „resurfacing” obejmuje odnowę i przebudowę skóry. Peelingi Nimue SRC oddziałują nie tylko na oznaki, ale również na 

przyczyny danego problemu. Zabiegi z wykorzystaniem tych produktów zapewniają ciągłą, powierzchowną odnowę skóry, jednocześnie szybko poprawiają jej kondycję i wygląd. 

Odnowa i przebudowa skóry z gamą Nimue-SRC obejmuje zarówno usuwanie warstw zrogowaciałych komórek naskórka, jak i pobudzanie procesu odnowy komórkowej. 

To co wyróżnia zabiegi Nimue SRC to szybkie i widoczne rezultaty bez nadmiernego podrażnienia, stanu zapalnego i okresu rekonwalescencji.  Efekt zabiegu zależny jest od czasu ekspozycji, co pozwala kontrolowanie intensywności działania. W peelingach Nimue SRC stosuje się kwas glikolowy (pobudza proces złuszczania, zwiększa penetrację dla innych substancji, delikatnie złuszcza I wygładza skórę, stymuluje ją i nawilża), kwas mlekowy AHA (alfahydroksykwas), (rozpuszcza warstwę zrogowaciałą i łagodnie wygładza skórę, nawilża i rozświetla skórę), kwas pirogronowy (zmniejsza proces przylegania pomiędzy keratynocytami , stymuluje syntezę kolagenu), kwas migdałowy (mniej drażniący, ale intensywny w działaniu, poprawia i rozjaśnia koloryt, wygładza skórę, działa seboregulująco), kwas cytrynowy (działa antyoksydacyjnie i rozjaśniająco, stabilizuje i zwiększa aktywność kompleksu 3 kwasów Nimue). Należy pamiętać, że większość kwasów uwrażliwia skórę na działanie promieni słonecznych, dlatego zabiegów z ich wykorzystaniem nie wykonuje się w miesiącach letnich, a po zabiegu trzeba chronić skórę kremami z wysokim filtrem przeciwsłonecznym SPF 50. System transportu kwasów to spolaryzowana woda. Dzięki niej cząsteczki kwasów w skórze są równomiernie rozmieszczane, co wpływa na lepsze przenikanie i wyższą efektywność. Z kolei lepsze uwodnienie komórek powoduje lepszą biodostępność dla dostarczanych komórkom substancji aktywnych. 

Efekty widoczne natychmiast 

Od razu po zabiegu możemy zaobserwować wygładzanie skóry, poprawa jej napięcia. Staje się też bardziej promienna. Wyraźnie młodszy wygląd uzyskujemy bez czasu potrzebnego na rekonwalescencję. W gamie Nimue-SRC dostępne są trzy rodzaje pilingów dla trzech typów skóry: uszkodzonej czynnikami środowiskowymi, z przebarwieniami i problematycznej. Każda z trzech formuł Nimue-SRC została naukowo opracowana i zawiera szczególną, synergiczną kombinację kwasów, w celu zapewnienia pożądanych rezultatów terapii. 

Facebook

reklama
BD Aesthetic - Sunekos
reklama
XIII Kongres Dermatologii Estetycznej
reklama
IADE Akademia
reklama
PZWL
reklama
DMK
reklama
Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner