Uroda

×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 213.

peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny świetnie oczyszcza skórę. Na czym polega i kto może go stosować?

Peeling kawitacyjny to zabieg, który można wykonać w prawie każdym gabinecie kosmetycznym. Robiony regularnie, w połączeniu z domowymi sposobami na złuszczanie naskórka, sprawia, że skóra odzyskuje młodzieńczy blask i wygląda pięknie. Jak często powtarzać peeling kawitacyjny, kiedy najlepiej poddać się temu zabiegowi i ile kosztuje - odpowiadamy na te i wiele innych pytań.

Peeling kawitacyjny: co to jest i kto może go stosować? 

Istnieje wiele rodzajów peelingów i innych metod, które pomagają w usuwaniu zbędnego starego naskórka. Peeling kawitacyjny to jednak najbardziej uniwersalny z możliwych zabiegów, który przynosi bardzo dobre efekty. Co równie ważne, kawitacja może być stosowana przez każdego: nie ma znaczenie wiek oraz rodzaj skóry, którą poddajemy zabiegowi. Zarówno młode dziewczyny, jak i dojrzałe kobiety mogą spróbować peelingu kawitacyjnego i przekonać się, że stosowny regularnie działa i przynosi widoczne gołym okiem efekty. Na czym polega peeling kawitacyjny? Choć złuszczanie naskórka kojarzy się raczej z mechanicznymi metodami, w przypadku tego zabiegu mamy do czynienia z nieco innym oddziaływaniem na skórę. Kawitacja to zjawisko zmniejszenia ciśnienia i przemiany płynu w gaz - zwilżoną skórę poddaje się działaniu ultradźwięków, co powoduje powstawanie pęcherzyków. Gdy ulegają one rozpadowi rozbijają tym samym warstę naskórka, naruszając strukturę rogową. Peeling kawitacyjny szczególnie poleca się osobom z cerą trądzikową, bo kawitacja w nieinwazyjny sposób oczyszcza skórę z sebum i wpływa na zmniejszenie jego wydzielania. Cerze suchej zabieg przywróci blask i sprężystość. 

Peeling kawitacyjny: ile kosztuje i jak często go stosować? 

Sam peeling kawitacyjny nie jest bardzo kosztownym zabiegiem. Jego cena, w zależności od gabinetu, na jaki się zdecydujemy, waha się w granicach 40 - 100 złotych. Warto jednak pamiętać, że jednorazowy zabieg może poprawić wygląd skóry, lecz nie przyniesie długotrwałych efektów, dlatego najlepiej wykonać ich kilka. By skutecznie pozbyć się zrogowaciałego, martwego naskórka należy wykonywać zabiegi kawitacji co kilka tygodni. Optymalną liczbą będzie sześć sesji połączonych z zabiegami nawilżającymi, ponieważ skóra po kawitacji świetnie poddaje się innym zabiegom i wchłania odżywcze preparaty. 

Peeling kawitacyjny: kiedy najlepiej poddać się zabiegowi? 

Najważniejsza zasada peelingu kawitacyjnego: wykonuje się go w okresie, w którym skóra nie będzie narażona na działanie słońca. Najlepiej więc zrobić go jesienią lub zimą, jeśli wiemy, że nie będziemy się opalać. Co równie ważne, warto wykonać peeling wtedy, kiedy nie planujemy żadnych większych wyjść czy okazji. Skóra po zabiegu może pozostać zaczerwieniona nawet przez dwa dni.

CZYTAJ WIĘCEJ O PEELINGACH:

Jaki peeling najlepszy dla twojej skóry

 

Facebook

reklama
P - Kongres Dermatologii Est.
reklama
Face & Body Winter Forum
reklama
P - DMK
reklama
P - Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner