Uroda

Dłonie są tą częścią ciała, którą często zaniedbujemy w pielęgnacji. Nie dość, że nie nawilżamy ich wystarczająco, to również zapominamy o ich odpowiedniej ochronie w postaci kremu z SPF. Regeneracja skóry dłoni czy to po wakacjach, czy na co dzień jest istotna, jeśli chcemy, aby nie zdradzały one zbyt szybko oznak starzenia. Przeczytaj nasze rady! Jak zadbać o suche i zniszczone dłonie?

 Dlaczego dłonie potrzebują regeneracji?

Przyznaj się! O dłoniach przypominasz sobie dopiero wtedy, jak zauważysz, że ich skóra stała się sucha, spierzchnięta lub popękana? Niestety ta część ciała, często jest pomijana w codziennej pielęgnacji, a to duży błąd. Podobnie jak szyja, to właśnie dłonie zaczynają szybko zdradzać oznaki starzenia. Dlaczego? Skóra na grzbietowej części dłoni ma mało gruczołów łojowych, to sprawia, że często nie jest ona odpowiednio nawilżona, a stąd tylko krok do pogorszenia się kondycji skóry na tym obszarze. Do tego jest ona cienka – czasem widać na niej prześwitujące żyłki. Ta delikatność dłoni powoduje, że bardzo łatwo ulegają one uszkodzeniom i szkodliwemu działaniu czynników zewnętrznych, jak mróz, wiatr czy słońce. Właśnie dlatego powinniśmy ze szczególną uwagą przyjrzeć się pielęgnacji swoich dłoni, a jeśli to konieczne regenerować ich skórę również w gabinecie.

1. Peeling dla dłoni

Aby właściwie zregenerować skórę dłoni i zatroszczyć się o nią od podstaw musimy zacząć od dokładnego peelingu. Spierzchnięte, popękane i suche dłonie na początku wymagają przede wszystkim usunięcia martwego naskórka, aby można było przystąpić do innych zabiegów poprawiających kondycje rąk. Do peelingu dłoni możesz wykorzystać specjalnie do tego opracowane kosmetyki lub przygotować je samemu w domu. Domowy peeling na dłonie może się składać z cukru, kilku kropel soku z cytryny i oleju. Alternatywą będą też zmienione migdały, płatki owsiane lub kawa. Bez wątpienia większość tych składników znajdziesz u siebie w domu na co dzień. Po takim domowym peelingu na dłonie skóra stanie się gładka.

2. Regeneracja suchych dłoni w domu

Najskuteczniejszą metodą pozwalającą zregenerować dłonie i je odpowiednio nawilżyć będzie stosowanie odpowiednich kosmetyków. Kremy nawilżające lub serum regenerujące do dłoni powinny być niezbędnym krokiem w codziennej rutynie pielęgnacyjnej. Jeśli chcesz pójść o krok dalej, zastosuj maski nawilżające na dłonie razem ze specjalnymi rękawiczkami. Jak to działa? Do takiego domowego, wieczornego zabiegu na dłonie możemy wykorzystać nasz ulubiony kosmetyk nawilżający. Wystarczy położyć go większą warstwą na dłonie, a następnie założyć bawełniane rękawiczki, tak aby krem długo się wchłaniał. Do takiego domowego zabiegu na suche dłonie możesz również wykorzystać specjalne rękawiczki, które dostępne są w wielu drogeriach.

3. Regeneracja dłoni w gabinecie

Absolutnym hitem w regeneracji suchych dłoni będzie oczywiście mezoterapia. Zabieg ten polega na wprowadzeniu za pomocą iniekcji do skóry preparatów o różnych właściwościach (np. kwasu hialuronowego lub hydroksyapatytu wapnia). Wypełniacze te nawilżają, poprawiają gęstość skóry i jej strukturę, jednym słowem sprawiają, że dłonie wyglądają młodziej i bardziej świeżo.

4. Regeneracja dłoni z przebarwieniami

Czy to wskutek postępujących procesów starzenia, czy w wyniku nieodpowiedniej fotoprotekcji, na skórze dłoni mogą pojawić się z czasem nieestetyczne przebarwienia. Dłonie często wystawiamy na działanie słońca, a tak jak inne części ciała powinny być chronione kremami z SPF. Jeśli tego nie robimy, narażamy je na powstawanie przebarwień i szybsze starzenie się. Takie zmiany pigmentacyjne niestety zdradzają nasz wiek, dlatego na rynku dostępnych jest wiele zabiegów, które pozwolą je usunąć. Jedną z najskuteczniejszych metod redukujących przebarwienia na dłoniach będzie zastosowanie lasera. W zabiegu wykorzystuje się światło lasera, które działa na melaninę zawartą w powstałych zmianach. Wskutek jego działania przebarwienia zostają znacząco zredukowane. Innymi zabiegami, które świetnie poradzą sobie z przebarwieniami, będą wszelkiego rodzaju specjalistyczne peelingi, jak np. Perfect Derma Peel. Zabieg ten powoduje silne złuszczanie skóry i w efekcie jej wygładzenie, odnowę i rozjaśnienie.

5. Regeneracja dla starzejących się dłoni

Naturalnie wraz z upływem czasu, skóra dłoni nie tylko staje się bardziej wiotka, przesuszona i przebarwiona. Postępujące procesy starzenia powodują również zanik tkanki tłuszczowej na grzbietach dłoni oraz zanik mięśni. Co to w praktyce oznacza? Znaczące uwidocznienie ścięgien i żyłek i pojawienie się wiotkości i zmarszczek. Aby zregenerować skórę dłoni w tym przypadku, warto również zastosować wypełniacze. Iniekcja tego typu preparatów powoduje, że w skórze dłoni tworzy się konstrukcja podporowa i dochodzi do naturalnej stymulacji produkcji kolagenu. Dzięki temu skóra staje się bardziej wzmocniona, wygładzona, gęsta i ujędrniona, a dłonie po prostu wyglądają młodziej.

Sprawdź także: Jak dbać o skórę dłoni latem?

Facebook

reklama
P - Laha
reklama
P - Face & Body
reklama
P - DMK
reklama
P - Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner