Wydarzenia

Medycyna Estetyczna na PUM

Medycyna Estetyczna na PUM

Od roku akademickiego 2018/2019 Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie uruchamia studia podyplomowe o kierunku Medycyna estetyczna twarzy.

Studia są przeznaczone dla osób, które posiadają tytuł lekarza lub lekarza dentysty oraz stałe prawo wykonywania zawodu. Studia trwają 3 semestry. Jednorazowo zostanie przyjętych do 20 osób. W programie są 24 przedmioty, które poprowadzi 26 wykładowców. W trakcie wykładów, seminariów i zajęć praktycznych uczestnicy studiów uzyskają wiedzę, kwalifikacje i praktyczne umiejętności z zakresu nowoczesnej medycyny estetycznej. Studia pozwolą na zdobycie profesjonalnej wiedzy i umiejętności praktycznych z zakresu m.in. budowy anatomicznej i histologicznej struktur obszaru wykonywania zabiegów medycyny estetycznej w obrębie twarzy i szyi, diagnozowania problemów estetycznych twarzy i szyi, postępowania prewencyjnego w biologicznym starzeniu twarzy i szyi, korekty estetyki uśmiechu przy zastosowaniu leczenia stomatologicznego, leczenia korekcyjnego wybranych problemów skóry twarzy, wybranych aspektów prawa medycznego, bioetyki, psychologii klinicznej i dietetyki.

-To bardzo oczekiwane studia – mówi prof. Katarzyna Grocholewicz, dziekan Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego PUM – tylko kilka uniwersytetów medycznych w Polsce podjęło się ich prowadzenia. Dziś medycyna estetyczna jest najprężniej rozwijającą się gałęzią medycyny, wpływa na jakość życia pacjentów poprzez poprawę ich atrakcyjności fizycznej oraz zapobieganie skutkom starzenia się.

Absolwenci po ukończeniu studiów otrzymają uprawnienia do przeprowadzania podstawowych konsultacji z zakresu medycyny estetycznej twarzy oraz do wykonywania zabiegów medycyny estetycznej.

Studia są odpłatne i zostaną uruchomione w przypadku zgłoszenia minimalnej liczby uczestników, nie mniej niż 10 osób.

Źródło: PUM

Facebook

reklama
P - Kongres Dermatologii Est.
reklama
Beauty by Touch Congress
reklama
IADE 2024
reklama
P - DMK
reklama
P - Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner