Wydarzenia

20 października w warszawskiej Elektrowni Powiśle odbyła się konferencja "Męskość Ma Wiele Twarzy", zorganizowana przez firmę dermatologiczną Galderma. Tematem przewodnim spotkania była idea, iż męskość jest wielowymiarowa.  Celem firmy Galderma jest uświadamianie społeczeństwa, że mężczyźni, tak jak kobiety, mogą robić rzeczy, na które mają ochotę. Również te, które potocznie określane są jako "niemęskie". Oto relacja z konferencji prasowej!

„Męskość Ma Wiele Twarzy”

Kampania „Męskość Ma Wiele Twarzy” powstała przy współpracy z lekarzami. Razem zdaliśmy sobie sprawę, że męska grupa pacjentów jest marginalizowana w gabinecie medycyny estetycznej. Dlaczego? Przez lata ta kategoria była mocno zarezerwowana dla żeńskiej grupy odbiorców. Wyidealizowane wizerunki kobiet ze statyczną mimiką królowały na okładkach najlepszych magazynów i bilbordach. Dziś trend wiodący to #NaturalnyLook, w którym „mniej znaczy więcej”. A czego poszukuje współczesny mężczyzna? Nasi eksperci – psychologowie i seksuolodzy, przybliżyli nam męski punkt widzenia, zmiany w myśleniu o definicji męskości oraz zmiany społeczne, które zaszły na przestrzeni ostatnich lat.

Meskosc Ma Wiele Twarzy relacja z konferencji prasowej 2
Wojciech Herra, Kamila Kalińczak

Zwiększenie siły i niezależności kobiet nie musi odbywać się kosztem mężczyzn. Jesteśmy przekonani, że kobiecość nie jest przeciwieństwem męskości. Te dwa pojęcia są określeniem wzajemnie uzupełniających się cech i zachowań. Jako firma odpowiedzialna i dbająca o jakość życia chcemy budować świat, w którym wszyscy będą czuli się komfortowo.

Mężczyźni też chcą o siebie dbać

Wygląd dla ludzi jest jednym z najważniejszych elementów życia. Ma to związek z samoakceptacją i poczuciem własnej wartości. Wygląd jest także w dużej mierze istotnym elementem naszej komunikacji. Coraz więcej mężczyzn chce czerpać z osiągnięć medycyny estetycznej, aby poczuć się bardziej atrakcyjnie i poprawić swoje relacje z otoczeniem. Niestety nadal nie ma przyzwolenia społecznego, aby głośno o tym mówić.

Zabieg „Relax&Refresh”

Jest jak najbardziej OK, aby mężczyźni korzystali z zabiegów estetycznych. Nie mówimy o zabiegach zmieniających rysy twarzy. To jeden z mitów funkcjonujących w masowej świadomości, kiedy mówimy o zabiegach medycyny estetycznej. Naturalne rezultaty nowoczesnych zabiegów pozwalają każdemu mężczyźnie zachować swoją wyjątkowość. A efekt to zrelaksowany i świeży wygląd twarzy, mniej groźny czy zatroskany chociażby poprzez likwidację tzw. „lwiej zmarszczki”. Wprowadziliśmy zabieg dla mężczyzn „Relax&Refresh”, który rewitalizuje skórę, relaksuje mięśnie twarzy i sprawia, że wygląda się dobrze.

Meskosc Ma Wiele Twarzy relacja z konferencji prasowej 3

Poprzez naszą męską kampanię zależy nam na zbudowaniu świadomości w społeczeństwie, że mężczyźni, tak jak kobiety, mogą robić rzeczy, na które mają ochotę. Również te, które potocznie określane są jako „niemęskie”... a czy wciąż możemy tak mocno przywiązywać się do tych definicji?

– Mężczyzna w gabinecie medycyny estetycznej? Jeszcze do niedawna historia praktycznie niemożliwa, ale czasy się zmieniają. The change is coming. Mężczyźni tez chcą być atrakcyjni i jednocześnie czuć się dobrze w swojej skórze. Najważniejszy jest naturalny wygląd. 70% procent mężczyzn uważa, ze aby zaprosić kobietę na randkę musi dobrze wyglądać, a nie musi posiadać sportowego auta. Czego zatem szukają? Szybkiego zabiegu, bezbolesnego oraz szybkiego efektu. Możemy sprostać ich wyzwaniom. Jak? Zabieg Relax & Refresh! Toksyna botulinowa w celu zmniejszenia zmarszczek i Restylane Skinboosters™ do rewitalizacji i poprawy jakości skóry. Cudowne połączenie. Restylane Skinboosters™ daje praktycznie natychmiastowe rezultaty nawilżenia skóry i poprawy jej jakości oraz neuromodulator „dobrego samopoczucia”, którego efekty zaczynają być widoczne w ciągu 3-4 dni. Dzięki temu dajemy mężczyźnie wypoczęty, zrelaksowany wygląd –  lek. Magdalena Korwin.

Meskosc Ma Wiele Twarzy relacja z konferencji prasowej 4
lek. Magdalena Korwin

Wygląd u mężczyzny był zawsze bardzo ważnym komunikatem i sposobem na budowanie relacji z otoczeniem. Siwy mędrzec czy atletyczny wojownik to tylko niektóre archetypy męskości. Dziś́ przede wszystkim chodzi o to, aby być́ w formie... A możemy powiedzieć́, że skóra „jest w formie” wtedy, gdy jest dobrze odżywiona i zrelaksowana. To sprawia, że jako mężczyźni czujemy się̨ zadbani, a tym samym znacznie bardziej pewni siebie. Jednocześnie, nie oszukujmy się̨, szkoda nam czasu na codzienną długotrwałą pielęgnację̨. Dlatego podejście funkcjonalne do medycyny estetycznej, dające długoterminowe efekty synergii, jest bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem – Wojciech Herra, psycholog i mentor kampanii.

Źródło: materiały prasowe. Zdjęcia: materiały własne, AKPA

Sprawdź także: Ginekomastia, czyli przerost gruczołu piersiowego u mężczyzn. Jak się jej pozbyć?

Facebook

reklama
P - Kongres Dermatologii Est.
reklama
Face & Body Winter Forum
reklama
P - DMK
reklama
P - Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner