Chirurgia plastyczna

Powiększanie piersi własnym tłuszczem, czyli lipotransfer, to rozwiązanie dla kobiet, które z jednej strony chciałyby uwydatnić biust, a z drugiej wyszczuplić ciało. To zabieg 2 w 1, dający doskonałe efekty wymodelowania ciała za pomocą autologicznych tkanek. Kto powinien zdecydować się na lipotransfer biustu? Czego się spodziewać po zabiegu? Jakie ma wady i zalety? Przeczytaj!

 Zalety lipotransferu

Zabiegi modelujące sylwetkę to jedne z najchętniej wybieranych procedur przez pacjentki gabinetów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. W tej grupie zabiegów, niezwykle ciekawą metodą jest rzeźbienie ciała, w ten sposób, iż pozbywamy się tkanki tłuszczowej z jednego miejsca na ciele, aby później przeszczepić ją w inne. Lipotransfer (lub inaczej lipofiling) to rozwiązanie, które ma wiele zalet – podczas jednego zabiegu uwydatniamy piersi i wyszczuplamy inną okolicę ciała. Tkanka tłuszczowa pobrana do zabiegu może pochodzić z ud, brzucha, boczków itp. – czyli tych miejsc, gdzie zwykle tłuszcz odkłada się w nadmiarze i ciężko jest pozbyć się go za pomocą diety lub ćwiczeń. Co więcej, autologiczny przeszczep tkanki tłuszczowej to zabieg całkowicie bezpieczny. Tłuszcz, jako wypełniacz jest doskonale tolerowany przez organizm, nie ma tu możliwości odrzucenia przeszczepu. W związku z tym, iż posiada on duże ilości komórek macierzystych, także skóra w miejscu, w którym podano wypełniacz, staje się lepiej odżywiona, gładsza i poprawia się jej jakość. Do zalet lipotransferu można również zaliczyć krótki czas zabiegu i krótki okres rekonwalescencji. Efekt zabiegu jest bardzo przewidywalny, gdyż pacjentka zachowuje swoje naturalne piersi, po prostu są one większe.

Wskazania do lipotransferu biustu

Komu proponowany jest zabieg powiększania piersi własnym tłuszczem? Tak naprawdę, każdej kobiecie, która chciałaby w naturalny sposób uwydatnić swój biust, która nie chce lub nie może przechodzić operacji z zastosowaniem implantów. Zabieg ten cenią sobie pacjentki, którym zależy na bardzo naturalnym efekcie powiększania biustu. Mogą mu się poddać panie, które od zawsze zmagają się z niewielkim biustem lub te, którym biust zmalał wskutek odchudzania lub po ciąży. Zabieg ten można wykonywać również jako uzupełnienie przy wszczepieniu implantów. Taka hybrydowa procedura daje efekt bardziej zdecydowanego powiększenia biustu z jednoczesnym naturalnym efektem wypełnienia.

Jak przebiega lipotransfer?

Powiększanie biustu własnym tłuszczem to procedura, która składa się z kilku etapów. Na początku lekarz pobiera tkankę tłuszczową z wybranych okolic ciała – są to obszary, w których zlokalizowano wcześniej jej nadmiar. Następnie tłuszcz zostaje odpowiednio przygotowany do przeszczepu (dokonuje się jego specjalnej separacji). W efekcie tego procesu materiał do lipotransferu zawiera pełnowartościowe komórki tłuszczowe w połączeniu z mezenchymalnymi komórkami macierzystymi (które mają pozytywny wpływ na „przeżywalność” komórek tłuszczowych). Tak przygotowany wypełniacz przeszczepia się w biust. Podczas zabiegu wykonuje się zazwyczaj nadkorekcję, czyli podaje się więcej tłuszczu, w uwagi na fakt, iż jego część z czasem się wchłonie. Po samym zabiegu możliwy jest obrzęk w miejscu podania przeszczepu oraz odessania tłuszczu. Czasowo może występować również zaczerwienienie, krwiaczki lub tkliwość. Miejsca, z których pobrano materiał do lipotransferu, należy okrywać specjalnymi opatrunkami uciskowymi oraz wykonywać na tym obszarze masaże (doskonale sprawdzi się endermologia). Rekonwalescencja po zabiegu nie jest uciążliwa, ale podczas jej trwania należy powstrzymać się od większej aktywności fizycznej. Finalny efekt będzie widoczny po 2-3 miesiącach.

Jakich efektów spodziewać się po lipotransferze biustu?

Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej w piersi daje naturalny efekt powiększenia biustu, jest alternatywą dla wykorzystania implantów silikonowych. Po zabiegu biust staje się pełniejszy, a skóra na piersiach jest zrewitalizowana i wygładzona. Oprócz tego uzyskujemy również efekt wyszczuplenia i wymodelowania sylwetki, staje się ona bardziej proporcjonalna. Redukcja tkanki tłuszczowej jest trwała, o ile nie przytyjemy po zabiegu. Lipotransfer to procedura, która nie zostawia blizn, ani jakichkolwiek śladów (w przeciwieństwie do powiększania piersi implantami).

Wady lipotransferu

Oprócz szeregu zalet, jakie posiada ten zabieg, to jak każdy inny ma również swoje wady. Największą jest fakt, iż przeszczepiony podczas lipotransferu tłuszcz, z czasem ulegnie częściowemu wchłonięciu (nawet 30-40%). To właśnie dlatego lekarze podczas zabiegu podają większą ilość tkanki tłuszczowej, aby finalny efekt był satysfakcjonujący dla pacjentki. Na „przeżywalność” tłuszczu ma także wpływ fakt, iż posiada on komórki macierzyste. Trwałość zabiegu zależy zatem od indywidualnego przypadku. Jeśli pacjentka uzna, że efekt jest zbyt subtelny, można powtórzyć zabieg.

Jaki jest koszt lipotransferu w biust?

Koszt lipotransferu uzależniony jest od stopnia rozległości zabiegu (również od tego, czy przeszczep wykonuje się z komórkami macierzystymi, czy bez) oraz lokalizacji kliniki. Cena zabiegu waha się między 5000 zł a 12000 zł. Do tej ceny należy doliczyć jeszcze koszt specjalnego ubranka uciskowego oraz konsultacje.

Sprawdź także: Powiększanie piersi – implantami czy własnym tłuszczem? Który zabieg wybrać?

Facebook

reklama
IADE 2024
reklama
P - DMK
reklama
P - Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner