Medycyna estetyczna

Ekspresowe zabiegi od lat cieszą się niesłabnącą popularnością w gabinetach medycyny estetycznej. Nic w tym dziwnego! Wszyscy liczymy czas, ale chcemy wyglądać pięknie i młodo. Zabiegi lunchowe to propozycja dla naprawdę zapracowanych osób, które liczą na szybką wizytę i powrót do codziennych aktywności, bez konieczności przechodzenia długotrwałej rekonwalescencji. Co polecamy?

Zabieg lunchowy a zabieg bankietowy

Na samym początku zacznijmy od rozróżnienia tych dwóch pojęć. Zabieg lunchowy to szybka procedura, którą umownie można wykonać w czasie przerwy na lunch, w drodze na zakupy lub pomiędzy wykonywaniem innych codziennych obowiązków. Chodzi o czas wykonania zabiegu – odbywa się on sprawnie i szybko, a pacjent od razu po nim może wrócić do swoich zwykłych aktywności. W przypadku zabiegu lunchowego rezultaty mogą pojawić się od razu, ale także po pewnym czasie. W odróżnieniu od zabiegu bankietowego, który da szybkie, od razu widoczne efekty.

Dlaczego warto wybrać zabieg lunchowy?

Oprócz oczywistych korzyści, czyli zaoszczędzenia czasu (z reguły zabiegi tego typu trwają 30-60 minut), dużą zaletą zabiegów lunchowych jest fakt, iż są to małoinwazyjne procedury. Nie trzeba po nich przechodzić długotrwałej rekonwalescencji. Ślady po wizycie też nie są z reguły bardzo widoczne – wszystko zależy od naszych predyspozycji i rodzaju zabiegu. Jest to duża zaleta dla osób, które nie chcą lub nie mogą pozwolić sobie na dłuższe wyłączenie np. z obowiązków zawodowych.

Zabiegi lunchowe na twarz

  • Zabiegi liftingujące. Dużą popularnością wśród zabiegów lunchowych cieszą się procedury liftingujące. Nowoczesna medycyna estetyczna dysponuje wieloma technologiami, które umożliwiają osiągnąć efekty ujędrnienia i napięcia skóry w bezinwazyjny sposób. Warto przyjrzeć się bliżej technologii HIFU, która wykorzystuje skoncentrowane ultradźwięki dla głębokiej przebudowy struktur kolagenowych skóry. Tego typu zabieg napina oraz przywraca jej jędrność i gęstość. Co warto wybrać? Np. HIFU Ultraskin II. Czas zabiegu to do ok. 1h.

 

  • Zabiegi laserowe. Mogłoby się wydawać, że procedury laserowe, pozostawiają po sobie wiele śladów, dlatego nie można ich określić mianem zabiegów lunchowych. Nic bardziej mylnego! Wiele zabiegów laserowych jest obecnie przeprowadzanych z minimalną inwazyjnością, często pozostaje po nich jedynie niewielkie zarumienienie – bez wyraźnych oznak ingerencji. Laser frakcyjny nieablacyjny dociera głęboko w skórę, bez przerwania ciągłości naskórka. W wyniku jego działania dochodzi do stymulacji produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, a w konsekwencji polepszenia kondycji i zagęszczenia skóry, wygładzenia zmarszczek i ujednolicenia kolorytu cery. Co wybrać? Np. Alma Harmony XL Pro. Czas zabiegu to ok. 45 min.

 

  • Peelingi. Wśród zabiegów lunchowych nie może zabraknąć również specjalnych peelingów medycznych. Są to procedury, podczas których z jednej strony dochodzi do kontrolowanego złuszczenia naskórka za pomocą kwasów, a z drugiej mamy do czynienia z poprawą jej kondycji bez nieprzyjemnego łuszczenia. Wybierając peeling medyczny możesz więc dostosować jego inwazyjność w zależności od potrzeb. W wyniku działania peelingów skóra zostaje oczyszczona, pobudzona do naturalnej odnowy i regeneracji. Co wybrać? Np. PRX-T33, czyli połączenie kwasu trójchlorooctowego (TCA), kwasu kojowego oraz nadtlenku wodoru. Peeling ten ma działanie rozjaśniające i nawadniające, bez łuszczenia skóry. Czas zabiegu to ok. 40 min.

Zabiegi lunchowe na ciało

  • Wyszczuplanie. Do zestawu szybkich zabiegów lunchowych można zaliczyć także te, których zadaniem będzie modelowanie sylwetki. Bezinwazyjne usuwanie tkanki tłuszczowej i ujędrnianie ciała to bez wątpienia bardzo efektywne spędzenie przerwy na lunch. Co wybrać? Np. Accent Prime. Zabieg wykorzystuje ultradźwięki i fale radiowe do poruszenia komórek tłuszczowych i następnie wydalenia ich z organizmu. Zabieg dodatkowo wpływa też na ujędrnienie skóry. Seria powinna obejmować 4-6 wizyt, co tydzień. Czas jednej wizyty to 30-60 minut.

 

  • Usuwanie cellulitu. Czy jest możliwe, aby pozbyć się cellulitu w przerwie na lunch? Tak, ale będziesz do tego potrzebować trochę więcej tych „umownych” wyjść na lunch. Masaże próżniowe (a wśród nich jeden z najpopularniejszych – Endermologia) to doskonały sposób na ujędrnienie, wyszczuplenie ciała i usunięcie cellulitu. Zabieg polega na zastosowaniu specjalnie działających mechanicznych rolek, które jednocześnie masują ciało i zasysają skórę, w celu pobudzenia drenażu i metabolizmu komórkowego, stymulacji tkanki łącznej i poprawy krążenia. W efekcie widzimy wygładzenie skóry, redukcję cellulitu i wyszczuplenie ciała. Dla osiągnięcia pełnych efektów należy wykonać serię ok. 10 zabiegów, 2-3 razy w tygodniu. Czas jednej wizyty (w zależności od obszaru) to ok. 45 minut.

Sprawdź także: Terapie łączone – jak stosować zabiegi, aby były skuteczniejsze?

 

Facebook

reklama
IADE 2024
reklama
P - DMK
reklama
P - Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner